آرمان اصفهان
00:47 - دوشنبه 13 آبان 1398

معاون تربیت بدنی سپاه اصفهان:

ورزش هدف نیست حلقه گمشده ورزش امروز/ از رسالتمان در ورزش غافل ماندیم

حضرت امام(ره) به ورزشکاران فرمودند که ورزش هدف نیست بلکه وسیله ای است برای رسیدن به هدف این جمله باید سرلوحه کار ورزش قرار گیرد…

به گزارش آرمان اصفهان؛ سرهنگ پاسدار علی پیمان صفت در گفتگویی با اشاره به برگزاری یادواره سردار شهید زرین و ۱۲۰۰ شهید ورزشکار اصفهان گفت: از جمله خصوصیات وی می توان به لقب صیاد خمینی و ارتش تک نفره اشاره کرد.

 وی با اشاره به اتفاقات اخیر در جامعه ورزشی ادامه داد: با اینکه 40 سال از انقلاب  گذشته و تمام  باشگاه های  ورشی نام فرهنگی را قبل از ورزشی یدک می کشند ولی متاسفانه آورده خاصی نداشتیم.

معاون تربیت بدنی سپاه صاحب الزمان ادامه داد: بعد از چهل سال ما باید شاهد اقدامی انقلابی و جهادی باشیم تا با آن افتخار کنیم و آن اقدام مورد حجمه داخلی قرار گیرد ولی یک شعار بر روی پیراهن مهدی ترابی نقش بسته و این اقدام انقلابی و جهادی مورد هجمه داخلی و خارجی قرار می گیرد.

پیمان صفت به  وقایع ورزشگاه یادگار امام تبریز نیز واکنش نشان داد و گفت: به خانواده شهدا در ورزشگاه توهین می شود و برخی از تماشاگرنماها به مادر شهید فحاشی میکنند اما جامعه ورزشی سکوت میکند هر چند اقدام فدراسیون فوتبال به موقع بود.

وی افزود:حضرت امام به ورزشکاران فرمودند که ورزش هدف نیست بلکه وسیله ایست برای رسیدن به هدف این جمله باید سرلوحه کار ورزش قرار گیرد که می تواند تمام مشکلات ما را حل کندالبته این جمله حضرت امام در آرم خبر ورزشی بود که متاسفانه حذف شده است؛،این جمله گمشده ورزش  ما است.

پیمان صفت ادامه داد: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب از ورزشکاری که در مقابل ورزشکاری  از رژیم صهیونیستی حاضر نمی شود تجلیل میکنند هجمه ها علیه آن ورزشکار شروع می شود و از نماینده ورزش تا معاون وزیر موضعی را در تضاد آشکار با اصول اخلاقی نظام می گیرند و کار به جایی می رسد که حتی به دنبال طرح روبرویی هستند که ورزشکاران ما مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی حضور یابند؛ چرا که مسِئولین ورزشی ما برای پرونده کاری خود فقط به بحث سکو و افتخارات زرین مدالی خودشان می اندیشند و این درد جامعه ورزش ماست.

مسوول تربیت بدنی سپا اصفهان افزود: این درد و مصیبتی است که دغدغه جامعه ورزش ما می شود حضور بانوان در ورزشگاه  و دروغ بزرگی به نام دختر آبی متاسفانه ما در ورزش کم کاری کردیم  به وظایفمان عمل کردیم ولی به رسالتمان عمل نکردیم.

وی تصریح کرد: در ورزش دو مقوله مغفول مانده یکی فرهنگ و اخلاق و دیگری عدالت؛ برخی ورزشکاران با تعداد مدال بسیار زیاد بدون دستمزد فعالیت می کنند، چرا بهداد سلیمی و دیگر ورزشکاران پاراالمپیکی  که این مقدار مدال را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی آوردند  بدون هیچ گونه دستمزد و قرارداد  و فقط به خاطر عرقی که نسبت به پیراهن و پرچم جمهوری اسلامی ایران دارند حضور پیدا می کنند  ولی یک فوتبالیست که حدود دوسال است برروی نیمکت ذخیره نشسته و پایش به توپ نخورده آن رقم های میلیاردی را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار