آرمان اصفهان
11:00 - یکشنبه 23 تیر 1398

ماجرای چادری شدن الهام چرخنده چه بود؟

الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون در جمع صمیمی و پرشور مردم شهر بهارستان بود و از خاطرات چادری شدن خود سخن گفت.

به گزارش آرمان اصفهان؛ الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون ایران در جمع صمیمی و پرشور مردم شهر بهارستان با بیان اینکه خدا خواست از این اندک شهرتم در مسیر رسالتی که بر عهده دارم استفاده کنم، اظهار کرد: بعد از هفت سال در جمع شما مردم این مسائل را بازگو می کنم که بزرگترین افتخارم بعد از فرمایش رهبرم این است که بگویم این مدت از سوی همکاران، دوست‎داران، یاوران سینما و تلویزیون کاملاً بایکوت شدم، به طوری که حتی در جشنواره های هنری تلویزیون و سینما نیز بنده را دعوت نکردند.

این بازیگر سینما با اشاره به فعالیت های قبلی خودش گفت: هشت سال همراه همسر سابقش در خارج از کشور زندگی و آنجا در آن مدت ۲۰ هزار دقیقه هم برنامه «ستاره مهاجر» را اجرا کردم، حتی قرار بود همسر سابقم پروژه «آکادمی موسیقی ایرانی» را هم در شبکه نمایش خانگی کلید بزنند که هیچ وقت این اتفاق نیفتاد.

وی ماجرای چادری شدن و تغییر موضع و ارزش هایش را این گونه عنوان کرد: اینکه الهام چرخنده به معنای کوچ کننده تبدیل می شود به الهام زهرایی دستخوش علت و داستان و اتفاق نیست بلکه تنها نظر بانو فاطمه زهرا(س) است.

چرخنده تأکید کرد: در نوروز سال ۹۳ توانستم با عنایت امام زمان(عج) زاویه فکری ام را از طریق شبکه چهار اعلام کنم. بسیاری از افراد از من می پرسند چگونه در یک شب برگشتم، در پاسخ به این افراد گفته و می گویم من ۱۲ سال است که به حجاب چادر معتقد بودم و خانواده ای دارم که اغلب در رشته الهیات تحصیل کرده اند،‌ تنها امروز ظاهرم با چادر شبیه درونم شده است.

بازیگر سینما و تلویزیون بیان کرد: پس از آنکه در سال ۹۲ حکم سفیر حجاب و عفاف از سوی رهبر فرزانه انقلاب به بنده داده شد تا کنون افزون بر هشت هزار تن چادری شدند.

چرخنده تصریح کرد : مسئولیت این روزهای بنده بسیار سخت شده است، در حالی‎که بنده وابسته به گروهی نبوده و پول بگیر و حقوق بگیر هیچ ارگانی نیستم.

این بازیگر سینما ادامه داد: از سال ۹۲ پس از بازی در سریال آوای باران تاکنون هفت قرارداد بازیگری بنده لغو شد که این ندیده و بایکوت شدن همان چیزی بود که من خواستم.

چرخنده در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: هر چند حجاب پنج متر پارچه نیست و گاهی برخی چادری‌ها تقوا ندارند، امّا با این وجود رکن اصلی تقوا حجاب است.

وی ابراز داشت: ما تاکنون از موضع بالا به افراد بدحجاب نگاه کرده و این امر باعث ترس آنها شد تا جایی که موجب جذب آنها به افرادی شد که میلیاردها دلار برای ایجاد شکاف در خانواده ایرانی هزینه کردند.

بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه ابتدا فکر می‌کردم حجاب دست و پای من را می‌بندد اظهار کرد: وقتی از ایران خارج شدم دنبال ادیان شناسی رفتم و در این زمینه چند ماه در معابد هندو با خادمان زندگی کرده و امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) را در معبد هندوها یافتم.

چرخنده در پایان تأکید کرد: انقلاب این کشور از شهید شدن رزمندگان شروع نشد بلکه با حجاب بانوان شروع و تداوم یافت و خیلی‌ها رفتند که ما با قدرت در کشورمان قدم بزنیم.

انتهای پیام /

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار