آرمان اصفهان
12:01 - شنبه 24 فروردین 1398

زنان ونک 14 هزار قرص نان برای سیلزدگان پختند

مردم شهید پرور شهر ونک از توابع سمیرم در اقدامی خودجوش و مردمی، 14 هزار قرص نان برای سیلزدگان استان خوزستان پخت کردند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ رییس شورای اسلامی شهر ونک از توابع بخش مرکزی شهرستان سمیرم، افزود: زنان و دختران این شهر در اقدامی داوطلبانه از صبح امروز اقدام به پخت 16 کیسه آرد کرده اند .
به گفته زیبا نصیری، قرار است این تعداد کیسه آرد که معادل 14هزار قرص نان می شود با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان سمیرم برای کمک به سیلزدگان استان خوزستان ارسال شود.
وی خاطر نشان کرد: مکان پخت نان در سالن بزرگ یکی از خیریه های این شهر بوده و کل هزینه های تامین آرد و پخت نان های محلی مردمی است.
وی با یادآوری اینکه ونک در زمان دفاع مقدس با وجود اینکه روستایی کوچک بود اما 100 شهید به نظام اسلامی تقدیم کرد اظهار داشت: آن زمان مردم با کمک جانی و مالی خود به کمک رزمندگان رفتند و امروز هم با این کمک ها هموطنان خود را یاری می کنند.
نصیری با اشاره به اینکه سیلاب و آبگرفتگی در همین شهر ونک نیز خسارت هایی بر جای گذاشت خاطر نشان کرد: افزون بر 40 میلیارد ریال خسارت به تنها به زیرساخت ها و تاسیسات شهری و شهرداری در همین سیل اخیر وارد شد.
رییس شورای اسلامی شهر ونک تصریح کرد: طبق اعلام کارشناسان شهرداری این شهر در حالی که 33 واحد مسکونی این منطقه بطور کامل خراب شد اما مردم عزیز این دیار شهیدداده با این اقدام خود بار دیگر نوع دوستی خود را ثابت کردند.
بر این اساس، علاوه بر پخت نان محلی(یوخه) توسط زنان این شهر، پایگاهی با همکاری جمعیت هلال احمر در ورودی شهر ونک نیز در حال جمع آوری کمک های غیرنقدی و نقدی مردم و گردشگران چشمه ناز و شمس آباد ونک برای سیلزدگان کشورمان است.
سیلاب و آبگرفتگی های روزهای گذشته بیش از یکهزار میلیارد ریال خسارت به بخش ها و زیر ساخت های شهرستان کوهستانی سمیرم وارد و حدود 150 خانوار ساکن در بافت فرسوده و خانه های قدیمی شهرسمیرم و سایر شهرهای این شهرستان را مجبور به ترک ساختمان ها و اسکان در منازل استیجاری کرد.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار