آرمان اصفهان
12:54 - سه شنبه 21 اسفند 1397

مشکلات ترافیکی؛

نبود پارکینگ معضل پایان نیافتنی شهر بهارستان اصفهان

كافي است برای درك اين موضوع گشتی كوتاه در خيابان هاي مركزی شهر بهارستان بزنید تا با مشاهده ترافيك در خيابان اصلی این شهر که الفت نام دارد به عمق اين مشكلات پی ببريد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ در چنين شرايطی حاشيه خیابان ها تبديل به پاركينگ‌های بزرگی شده كه خلاصی از آن شرايط خاصی می طلبد.معضل نبود توقفگاه عمومي در خيابان‌های این شهر به دليل نظارت نداشتن در سال‌هايي است كه شهر بدون شهرداری شكل گرفت و با تأسيس شهرداری نيز به دليل ضعف زياد و بي‌تفاوتی مديران شهری به اين مسئله، امروز نبود پاركينگ به يك مشكل بزرگ تبديل شده است.

با پیگیری های اخیر متوجه شدیم که از سوی مدیریت شهری شرکت عمران زمین به شهرداری برای احداث پارکینگ تعلق گرفته است اما هنوز عملیات عمرانی در این خصوص در شهر دیده نمی شود‌.

عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان، نبود نیروی کافی پلیس راهور، هم چنین عدم وجود دوربین ها و تجهیزات الکترونیکی کنترل ترافیک، پارک دوبل اتومبیل ها، پارک در محل غیر مجاور ، توقف طولانی مدت خودروهای کسبه های مجاور آن نیز ، توقفی که باید در مکان های خاص همچون پارکینگ صورت گیرد ؛از جمله مشکلاتی است که گریبان گیر خیابان های اصلی مرکز شهر بهارستان اصفهان است .

وقتي يك شهر به‌طور كامل توسعه پيدا نكرده، شايد نبود پاركينگ خيلي به چشم نيايد، ولي بعد از اين‌كه شهر گسترش يافت، وجود پاركينگ اهميت پيدا مي‌كند، شهرداری حتی طبق قانون می تواند واحدهايي كه در حال ساخت هستند را ملزم به تأمين پاركينگ کند، اما حتی این مساله نیز در مدیریت عمرانی شهر نیز لحاظ نشده است یا مورد توجه و دقت نظر قرار نگرفته است .

پای درد و دل برخی مسولان و کارشناسان  اجرای قانون نشستیم که می گفت اکثر تصادفات این شهر ناشی خطای انسانی است و درصد کمی از عامل تصادف ناشی از موقعیت جغرافیای محل (بارندگی ) و نقص فنی اتومبیل است .

او می گفت علت تصادف های درون شهری، معمولا عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، پارک دوبل و… است.

مسائلی که با کمی تدبیر و اولویت بندی در پروژه های عمرانی به راحتی قابل حل خواهد بود.

از مسولان و تیم جوان مدیریت شهری شهر بهارستان درخواست داریم به فکر سلامت و آسایش و رفاه مردم باشند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار