آرمان اصفهان
12:52 - چهارشنبه 05 دی 1397

عضوشورای اسلامی شهر تاکید کرد؛

اختصاص بخشداری، مهم ترین مطالبه بهارستانی ها

14 ماه از آغاز به کار شورای پنجم گذشته است و شهر بهارستان با همه پتانسیل های خاصی که در دل خود دارد ، در مسیر رشد و پیشرفت قرار گرفته است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مهدی نصر اصفهانی، عضو شورای اسلامی شهر بهارستان مهم ترین مطالبه مردم را ایجاد بخشداری در شهر می داند و تاکید دارد که شورای شهر با جدیت پیگیر این اتفاق بزرگ است .

گفتگوی ما را با ایشان می خوانید.

-مهم ترین مطالبات مردم بهارستان که طی نزدیک به یک سال گذشته مطرح گردیده است چیست؟ 

بدون شک  یکی از مهم ترین مطالبات مردم و نیازهای شهر بهارستان ایجاد بخشداری در شهر است  و اینکه بهارستان بتواند به صورت مستقیم بودجه ها و امکانات را دریافت کند.شاید شما ندانید اما برای هر بار دیدار با مسولان شهرستان،استان و حتی کشور باید چه تلاش هایی انجام گیرد و چند ساعت وقت گذاشت تا بتوانیم یک مقام مسول را ملاقات کنیم .ملاقاتی که برای طرح یکی از ده ها مطالبات به حق مردم شهر صورت می گیرد .

این مهم با تاسیس بخشداری بهارستان آسان خواهد شد تا از بسیاری از این مشکلات کاسته و خدمت به مردم آسان تر شود .مطالبه دیگر، بحث بیمارستان است که سالیان سال است که مردم انتظار دارند یک بیمارستان با تمام امکانات در شهر بهارستان دایر شود که این مهم نیز با جدیت از سوی شورا پیگیری می شود؛جلسات متعددی برگزار شده است و امیدواریم به زودی بتوانیم خبر خوش کلنگ زنی ساخت بیمارستان شهر بهارستان را به مردم شریف این شهر اعلام کنیم .

هم چنین باغ بانوان یکی دیگر از مواردی است که مردم این شهر ، به ویژه بانوان،سالیان سال پیگیر آن بوده اند . متاسفانه در دوره قبل اشتباهاتی رخ داد اما امروز کلنگ ساخت باغ بانوان در مکانی مناسب به زمین خورده و به زودی شاهد ساخت و بهره برداری این مکان نیز خواهیم بود .

-علاوه بر مسائل عمرانی چه رویکرد دیگری در برنامه های شما وجود دارد ؟ 

با توجه وبه اینکه زمانی مسول حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری بهارستان بوده ام و اولین خانه فرهنگ این شهر را نیز دایر کردم ، در مسائل فرهنگی نگاه و رویکرد خاصی را دارم .شهر بهارستان با توجه به پتانسیل بالای اقوام و نیروی انسانی و نخبگانی که در دل این شهر سکونت دارند شایسته بهترین ،جامع ترین و کامل ترین برنامه های فرهنگی اجتماعی ای است که به حمدالله با روند مناسبی آغاز شده است و امیدواریم با همت و همراهی مردم و تلاش مسولین مربوطه و همراهی کامل مجموعه مدیریت شهری این روند با سرعت دوچندان ادامه پیدا کند .

-صحبت از نخبگان شهر شد،در خصوص جذب و استفاده از توانمندی نخبگان شهر بهارستان نیز اقدامی انجام داده اید ؟

میخواهم چنانچه کاستی در روند حمایت جدی از نخبگان شهر وجود دارد از همین تریبون از آنها پوزش بطلبم ، اینجانب همواره حامی این قشر برجسته بوده ام و درسال ۱۳۹۰ انجمن نخبگان شهر را تاسیس کردم .امیدوارم امروز هم نخبگان بهارستان دست به دست همدیگر داده و حمایت کسانی که پتانسیل خاص و ویژه ای دارند را در دستور کار خود قرار دهند و بدانند که مجموعه مدیریت شهری به فضل الهی در حد توان خود حامی آنها خواهد بود .

-در پایان چنانچه صحبتی هست لطفا بفرمایید.

امروز در شهر بهارستان پروژه های عمرانی داریم که نیاز به یک همت و تلاش جهادی دارد،تا کامل شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

شهر بهارستان همان طور که روز به روز بر جمعیت آن افزوده می شود باید بر امکانات عمرانی،رفاهی،تفریحی،ورزشی، اجتماعی و مذهبی آن افزوده شود تا شهروندان بتوانند به این شهر افتخار کنند .

نکته جالب توجه برای من این است که در شهرستان و استان اصفهان نگاه ویژه ای به بهارستان دارند اما به هنگام امکانات و بودجه ها و سفرهای مسولین این نگاه دیگر ویژه نیست .

شهری که در کمترین فاصله به کلان شهر اصفهان قرار دارد و زیرمجموعه شهرستان اصفهان است باید شاهد رفت وآمد مسولین شهرستان و استان باشد .

باید از نزدیک مشکلات این شهر دیده شود تا بتوان راه و چاره ای اندیشید. اینجانب و دیگر اعضای شورای اسلامی شهر در حیطه های تخصصی خودمان در جلسات مختلفی در شهر، شهرستان ،استان و کشور شرکت کرده ایم و ارتباطات مناسبی برقرار کرده ایم .

به عنوان مثال در کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر بهارستان پروژه های بسیار خوبی تعریف شده است و سرمایه گذاران در حال جذب هستند که می تواند آینده بهارستان را تضمین کند اما همین بحث سرمایه گذاری اگر حمایت مسولین شهرستانی و استانی و ملی را نداشته باشد قطعا به زمین خواهد خورد .

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار