آرمان اصفهان
۱۲:۴۲ - شنبه ۰۸ دی ۱۳۹۷

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان:

زیرساخت های متروی شهر بهارستان ۹۰ درصد پیشرفت کار دارد

مدیرعامل شرکت عمران بهارستان گفت: بیش از ۹۰ درصد زیرسازی و ۱۷ درصد عملیات روسازی مسیرمترو به اتمام رسیده است و ۱۰ درصد باقیمانده زیرسازی نیز تا چهار ماه آینده به پایان خواهد رسید.

به گزارش آرمان اصفهان؛ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان در نشستی که پیش از ظهر امروز با حضور  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، معاون وزیر راه و جمعی از دیگر مسئولان استان اصفهان برگزار شد، با اشاره به مهم ترین اقداماتی که در سال جاری در حوزه شهرسازی انجام شده است، اظهار داشت: تصویب طرح جامع شهر بهارستان، توسعه سایت ۱۸۵ هکتاری اراضی فاز ۴، تایید طرح ۴۶۰ هکتاری منطقه صنعتی، طراحی و تایید طرح های مرکز محلات باقی مانده از جمله پروژه های در دست اقدام است.

 

محمدرضا احمدی با اشاره به طرح و برنامه های جدید این شرکت خاطر نشان کرد: تهیه برنامه برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی را در نظر داریم که ۷۲۲ واحد آن در هفته دولت کلنگ زنی شد و مراحل اجرایی ساخت آن آغاز شده است و امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۹ این طرح به طرح کامل اجرا شود.

 

وی در تکمیل صحبت های قبلی گفت: در جلسه امروز امضای تفاهم نامه بین این شرکت و سرمایه گذار پروژه(انبوه سازان اصفهان) انجام خواهد پذیرفت و از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی که تا سال ۹۹ در شهر های جدید ساخته می شود ، شهر بهارستان ۱۰  درصد از کل سهمیه کشور را دارد.

 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با ارائه گزارشی  از روند املاک حقوقی، اداری و مالی، عنوان کرد: پس از حضور در جلسات متعدد داوری در دادگستری از ۱۳۰۰ پرونده حقوقی در در دست پیگیری در یک سال گذشته برای اکثریت پرونده‌هایی که درگیر آن بودیم به نفع دولت رای صادر شده است و بخش زیادی از اراضی تصاحب شده توسط زمین خواران به ما بازگشته است.

 

احمدی در ادامه گفت: پس از سالها درگیری با دستگاه های مختلف در خصوص آزادسازی اراضی بهارستان،حدود ۷۶ هکتار زمین به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان آزاد شده است و   در واقع  ۱۰۰ درصد زمین های این شهر آزاد شده است و مشکلات موجود با برخی نهادها نیز با تدابیر شرکت مادر تخصصی به نحو احسن رفع شده است.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از چهار میلیارد ریال درآمد شرکت مربوط به مطالبات معوق سالهای گذشته از سال ۷۱ تا ۹۶ بوده است، تاکید کرد: تا پایان سال ۱۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق دیگر ما تعیین تکلیف می شود.

 

احمدی با اشاره به  مهم ترین پروژه  اجرایی در بهارستان اضافه کرد: روند اجرای پروژه مترو بهارستان ، بیش از ۹۰ درصد زیرسازی و ۱۷ درصد عملیات روسازی  مسیرمترو  به اتمام رسیده است  و ۱۰ درصد باقیمانده زیرسازی نیز  تا چهار ماه آینده به پایان خواهد رسید.

 

وی تاکید کرد: سایر پروژه های اجرایی در بهارستان با وجود مشکلات نیز با سرعت و کیفیت مناسب در حال عملیاتی شدن است و  براین اساس تا پایان سال بخشی از پروژه ها به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار