آرمان اصفهان
11:23 - سه شنبه 09 بهمن 1397

امام جمعه بهارستان:

تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر بستری برای ارائه پیام معنوی انقلاب اسلامی است

امام جمعه شهر بهارستان گفت: تقارن ایام فاطمیه و دهه فجرمحدودیت نیست، بلکه بستری مناسب برای ارائه پیام معنوی انقلاب اسلامی است .

به گزارش آرمان اصفهان؛ حجت الاسلام رجایی پور ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار کرد: در سال ۵۷ به رهبری امام راحل(ره) واقتدای ملت بزرگوار و بصیر این انقلاب پیروز شد .

وی با اشاره به ویژگی های خاص عدد چهل تصریح کرد: معمولا و عرفا چیزی که به چهل می رسد، نشانه به بلوغ و پختگی رسیدن است و اکثریت پیامبران ما در چهل سالگی به پیامبری مبعوث شدند.

رئيس شوراي راهبردي و سياستگذاري چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي: انقلاب اسلامی ما نیز با توجه به حضرت ولی عصر(عج) و توکل برخدا به چهل سالگی رسید و این نماد بلوغ آن است ، چهل سالگی به این دلیل مهم است که اسیب پذیری در این سن به مراتب کمتر و سرعت مسیر پیشرفت بیشتر است.

حجت السلام رجايي پور خاطرنشان کرد: البته دشمنان اسلام و انقلاب از ابتدای شکل گیری نظام اسلامی و براندازی نظام شاهنشاهی و سلطنت طلب در تلاش بوده اند که نگذارند انقلاب اسلامی پیشرفت کند و به چهل سالگی برسد ولی به حمدالهی این توطئه محقق نشده است و از این به بعد هم نمی گذاریم به اهداف شوم شان دست یابند .

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب تصریح کرد : زمان انقلاب اسلامی با زمان شاهنشاهی اصلا قابل قیاس نیست، چون در زمان شاه ما استقلال نداشتیم و مدام به کشورهای غربی و استعماری متکی بودیم ، رای مردم و  آزادی مشروع نداشتیم ولی در حال حاضر در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، نظامی و امنیتی، علمی و… پیشرفت های چشم گیری داشتیم به طوری که به درجات عالی در جهان دست یافته ایم .

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به اینکه  دوران شاه اصلا قابل قیاس با بعد از انقلاب نیست افزود: از نظر امنیتی یادم است که وقتی از قم برای تهران حرکت می کردیم، اگر از ساعت ۴ عصر زمان میگذشت اجازه ورود به تهران را نداشتیم ؛ زیرا مورد آزار و اذیت مزاحمان خیابانی و اراذل و اوباش و.‌‌.. قرار میگرفتیم اما الان در سراسر کشور امنیت برقرار است ، به گونه ای که یک خانم بی سرپرست هم تنها می تواند از شهری به شهر دیگر برود.

امام جمعه شهر بهارستان گفت:از نظر نظامی در منطقه حرف اول را می زنیم و این به برکت قیام امام (ره)  و ادامه دهندگان راه ایشان است که در راه انقلاب در هیچ چیزی کوتاهی نکردند .

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به بیانات رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب و ملت شریف و نجیب ایران که همواره انقلاب را از خود می دانند و از آن محافظت می کنند و با ایثارگری و شهادت های فرزندان ملت به اینها رسیده ایم .

وی ادامه داد: امسال هم که مقارن دهه فجر با دهه فاطمیه مقارن شده است، مطمینا خیر و برکتی در آن است و این تقارن را به فال نیک می گیریم که دنیای معنویت ، فاطمی با دنیای معرفت مردمی آمیخته شده است.

حجت الاسلام حسین رجایی پور، در پایان متذکر شد:باید در راه ولایت ایستادگی و استقامت کرد، تا انقلاب واقعی ظهور کند، ان شا الله مردم هم در راهپیمایی امسال با حضور پر رنگ خویش حماسه ای دیگر می آفرینند  و نیت های پلید دشمنان را زیرپا خواهند گذاشت.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار