آرمان اصفهان
15:30 - چهارشنبه 15 اسفند 1397

معاون وزیر راه خبر داد:

آغاز احداث 1200 واحد مسکونی در شهر بهارستان تا پایان برنامه ششم

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ساخت یکهزار و 200 واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن در شهر جدید بهارستان آغاز شد و پیش بینی می شود تا سه سال آینده، پایان برنامه ششم توسعه این واحدها تکمیل شوند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ حبیب الله طاهرخانی ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه مراسم افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌ های عمرانی شهر جدید بهارستان اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تامین زیرساخت ها در شهرهای جدید بر شروع واحدهای مسکونی تقدم دارد و تمام طرح هایی که امروز آغاز شد، در راستای تامین زیرساخت ها شهری است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در شهرهای جدید بسیاری از طرح ها در چارچوب مشارکت همزمان اجرایی می شود،ابتدا طرف مشارکت کننده زیرساخت ها را آماده و سپس ساخت واحدهای مسکونی آماده می شود و یا در عین حال خدمات این واحدها ساخته می شود.

وی با بیان اینکه در قرارداد مشارکت ما با مجموعه های مختلف و سرمایه گذاران تامین مسکن شهرهای جدید داریم ، تصریح کرد:خدمات آن شامل فضای سبز، مدرسه، مسجد و …. به صورت همزمان منعقد می شود و در زمان اتمام پروژه ها، به طور همزمان واحدهای مسکونی نیز واگذار خواهد شد.

طاهر خانی گفت: طی سال جاری در مجموعه شهرهای جدید همچون بهارستان این طرح ها در حال انجام است امروز عملیات اجرایی 1200 واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر جدید بهارستان آغاز شد و پیش بینی می شود و طی سه سال آینده و تا پایان برنامه ششم توسعه این واحدها به مردم عرضه شود.

وی با بیان اینکه جامعه مخاطب این طرح ها عموما قشر متوسط هستند، ابراز امیدواری کرد: با ساخت 400 هزار واحدی که در مجموعه وزارت راه و شهرسازی ایجاد می شود و شاهد یک تعادل منطقی بین عرضه و تقاضای مسکن به خصوص برای اقشار کم درآمد خواهیم بود.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه برای عرضه و تعادل مسکن، از ظرفیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمومی استفاده می کنیم، اضافه کرد: در این کار زمین و پروانه ساخت را به انبوه سازان می دهیم و آنها هزینه های ساخت را بر عهده می گیرند و در پایان براساس آورده طرفین، واحدهای مسکونی تقسیم خواهد شد و در نهایت موجب رونق بازار مسکن می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: به رشد جمعیت بهارستان و نزدیک شدن به بیش از 100 هزار نفر امروز بسیاری از فعالیت ها در این شهر اقتصادی شده و در حال حاضر سرمایه گذاران بسیاری در حوزه های درمان و … برای در اختیار قرار گرفتن زمین به ما مراجعه می کنند و امیدواریم تا سال آینده ساخت بیمارستان بهارستان نیز آغاز شود.

وی همچنین در خصوص آرامستان بهارستان، اظهار کرد: اکنون به دنبال مکان یابی برای آرامستان بهارستان هستیم و امیدواریم تا سال آینده به جمع بندی مناسبی برای آن برسیم.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص پروژه متروی بهارستان نیز، گفت: خوشبختانه پروژه مترو اصفهان-بهارستان پیشرفت مطلوبی داشته و هیچ گاه دچار متوقف نشده است و بخش عمده زمانبری این طرح زمین و حل مشکلات معارضان ملکی و تاسیساتی آن بود که مرتفع شده و اکنون پروژه مترو در مرحله روسازی است.

طاهرخوانی افزود: در قراردادی با کارخانه ذوب آهن اصفهان مقرر شده تا کل ریل خط مترو بهارستان تامین شود و بحث تامین برق و سیگنالینگ در مرحله آخر خواهد بود پیش بینی می شود تا پایان دولت یازدهم این پروژه به نتیجه برسد .

طاهرخانی در خصوص تامین مالی مترو بهارستان، تاکید کرد: در تعامل با نمایندگان مجلس به دنبال رایزنی برای جذب اعتبارات عمومی و همچنین منابع داخلی در قالب تهاتر اراضی هستیم.

وی در خصوص مهاجرت مردم از مسکن مهر به دلیل نبود امکانات فرهنگی و …، اظهار کرد: یکی از اولویت وزارت راه و شهرسازی مرتفع کردن نیاز محلات است و در بهارستان نیز کلانتری، فضای سبز و … افتتاح شده و به تدریج فضاهای ورزشی نیز را اجرا خواهد شد و هدف این است که محیط مناسب برای زندگی اقشار کم درآمد و متوسط در شهر بهارستان و شهرهای جدید فراهم شود.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین در خصوص بودجه سال آینده شرکت عمران بهارستان، گفت: مجموعه شرکت های عمران درآمد -هزینه ای هستند و بخشی از اعتبارات خود را از بخش عمومی و دولتی دریافت می کنند و به طور معمول بودجه شهر جدید بهارستان حدود 200 میلیارد تومان است و امیدواریم سال آینده نیز این رقم دوباره تخصیص یابد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم نیز در حاشیه این مراسم، با بیان اینکه مجلس به دنبال تقویت شهرک های اقماری همچون بهارستان است، اظهار کرد: مجلس در ردیف بودجه در بحث مترو و ریل آن در تبصره هایی بر جذب فاینانس تمرکز دارد و برای بودجه 98 نیز فاینانس برای طرح های دولت دوبرابر شده است.

حسن کامران گفت: وزارت راه و شهرسازی برای مترو بهارستان نیز می تواند از طریق فاینانس این طرح را تکمیل کند، چرا که دولت اکنون قادر به تامین پول نقدی نیست طرح ها را از طریق اسناد خزانه و یا اوراق پیش می برد. همچنین برای سرعت بخشی مترو بهارستان وزارت راه و شهرسازی می تواند از فاینانس استفاده کند.

وی در باره آرامستان بهارستان نیز، گفت: در بودجه برای آرامستان ردیفی تخصیص نیافته، البته پیگیر آرامستان بهارستان از منابع دیگر خواهیم بود.

کامران همچنین در خصوص بیمارستان بهارستان، اظهار کرد: در بهارستان 33 هزار بیمه کارگری است و باید برای آنها بیمارستان ساخته شود و گفته می شود زمین 6400 متری برای ساخت بیمارستان به تامین اجتماعی واگذار شده است. البته برای ساخت بیمارستان باید مجوز لازم صادر شود.

در مراسم افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌ های عمرانی شهر جدید بهارستان اصفهان، هفت پروژه عمرانی با اعتبار 635 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل بوستان مهر، یادمان شهدای گمنام، محوطه سازی مسجد حضرت معصومه(س)، تکمیل مسجد حضرت فاطمه (س)، تکمیل مسجد علی بن ابیطالب (ع)، بازسازی مدرسه امام علی (ع) و بازسازی قنات حجت آباد است. همچنین در این مراسم عملیات اجرایی احداث 1200 واحد مسکونی بنیاد مسکن بهارستان و آماده سازی هفت مرکز محله آغاز شد.

انتهای پیام/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار