آرمان اصفهان
12:01 - شنبه 28 آذر 1394

سکوت انفعالی دولت در برابر توهین های عربستان و ترکیه:

ذلت دولت نشانه «نفوذ» است

همه آنانی که در 15 الی 20 سال پیش اسم بردم اکنون در بی‌بی‌سی فارسی و دیگر رسانه های ضد انقلاب کراوات زده و یا کشف حجاب کرده علیه نظام سخن می‌رانند و این در حالی بود که در گذشته در داخل کشور با ریش گذاشتن و تسبیح به دست گرفتن دیده می‌شدند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ دکتر حسن عباسی در نشست «توهم نفوذ، نفوذ توهم» در ایلام اظهار داشت: نفوذ موضوع عجیب و غریبی نیست وقتی کسی به شکل غیر طبیعی و نامناسبی به مردم می‌گوید” حتی آب خوردن شما به رفع تحریم‌ها بستگی دارد” این مباحث تعجب همه را به همراه داشته که چگونه این سخنان صحیح است.

وی ادامه داد: طرح این مطالب تنها با هدف تغییر باورها و اولویت‌های مردم است. این افراد تلاش کردند هرجوری که شده کشور را پای میز مذاکره بکشانند و اکنون دعا می‌کنند که موضوع به نحوی خاتمه یابد چون چهار روز دیگر مسئلهPMDخاتمه یافته و در دی‌ماه نیز تحریم‌ها باید برداشته شود ولی اکنون همه کارشناسان اقتصادی دولت و طرفداران دولت رسما اعلام می‌کنند برجام ذره‌ای در گشایش اقتصادی مملکت تاثیری ندارد.
این کارشناس مسائل استراتژِیک اضافه کرد: دلار که بالای سه هزار تومان رفت، نفت هم بشکه‌ای 35 دلار شد و سه میلیون نفر هم یارانه‌شان قطع شد، قیمت بنزین و بلیط هواپیما و … آزاد و گران شده است، حالا معلوم نیست این 100 روز گشایش اقتصادی کشور کی محقق می‌شود.
عباسی تصریح کرد: دو سال گذشت و هیچ اتفاقی نیفتاد و قول می‌دهم دوسال بعد هم اتفاقی نخواهد افتاد؛ اگر تحریم‌ها هم برداشته شود در زندگی و معیشت مردم تاثیری نخواهد داشت.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترینال امنیت بدون مرز گفت: روز اول شروع فعالیت برای برداشتن تحریم‌ها مرکز تحت مدیریت ما اعلام کرد که با برداشتن تمام تحریم‌ها تنها پنج درصد تاثیر و گشایش اقتصادی رخ خواهد داد اما اکنون اعلام می‌کنم آن پنج درصد هم محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: پس باید نگران بود که نکند نفوذی صورت گرفته است و کسانی مشکلاتی دارند و اگر مشکلی وجود ندارد چرا آن را بازگو نمی‌کنید چرا هیچگاه علیه ترکیه موضعی گرفته نشده است.
این کارشناس خطاب به مسئولان دولتی گفت: 500 نفر حاجی در منا جان خود را از دست دادند، به دو نوجوان ایرانی در عربستان تعرض شد، عربستانی‌ها حتی جواب تلفن شما را هم نمی‌دادند، در حالیکه وقتی دیپلمات عربستانی در شمال تهران در حالت مستی هنگام رانندگی چند نفر را بر اثر تصادف از بین برد توانست به راحتی از کشور خارج شود و هیچ صدایی از دولت در نیامد.
رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و دکترینال امنیت بدون مرز گفت: امام خمینی(ره) در دوران پهلوی اعلام کرد که کاپیتالاسیون باید برداشته شود اما پس از سال‌ها کاپیتالاسیون عربستانی در کشور ایجاد شده است و این نشانه نفوذ است؛ مگر نفوذ چگونه باید باشد.
این کارشناس اضافه کرد: دولت ترکیه هر جنایتی که دوست دارد را انجام می‌دهد و زمانی که رئیس جمهور دیکتاتور ترکیه وارد کشور ایران می‌شود برای اولین بار در تشریفات استقبال از یک مقام خارجی، سواره نظام با اسب به کاخ سعدآباد آوردند.
عباسی تصریح کرد: پشت پرده این ادعاهای عزت‌مداری در سیاست خارجی نفوذ است، 15 سال پیش در مورد برخی‌ها از کلمه نفوذی استفاده می‌کردیم می‌گفتند غیر ممکن است اما همه آنانی که در 15 الی 20 سال پیش اسم بردم اکنون در بی‌بی‌سی فارسی و دیگر رسانه های ضد انقلاب کراوات زده و یا کشف حجاب کرده علیه نظام سخن می‌رانند و این در حالی بود که در گذشته در داخل کشور با ریش گذاشتن و تسبیح به دست گرفتن دیده می‌شدند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ذلت و نفوذی که در سیاست خارجی کشور نسبت به عربستان و ترکیه وجود دارد قابل سرپوش گذاشتن نیست. من وظیفه خود می دانم که برای مردم کف جامعه روشن کنم که مواضع دولتیها با مواضع مقام معظم رهبری در تعارض جدی است

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار