آرمان اصفهان
20:13 - شنبه 04 اسفند 1397

معاون سما نجف‌آباد تشریح کرد:

اهداف جشنواره آیین‌های سرزمین من در سمای نجف‌آباد

رئيس مركز آموزشی و فرهنگی سمای نجف‌آباد، جزئیات افتتاح جشنواره آیین‌های سرزمین من را تشریح کرد.

به گزارش آرمان اصفهان؛ اسدالله خاکی ظهر امروز در آیین افتتاح جشنواره آیین‌های سرزمین من اظهار کرد: این جشنواره به همت مدیران، معلمان، دانش‌آموزان و همراهی والدین برگزار شد و دانش‌آموزان علاوه بر آشنایی و بهره‌گیری از توانمندی‌های خود، انجام یک کار گروهی را در کنار یکدیگر تمرین کردند.

وی، آشنایی دانش‌آموزان با مشاغل، صنایع‌دستی، غذاهای سنتی بومی، انتخاب الگوی مصرف تغذیه سالم در کنار آموزش مهارت‌های زندگی اجتماعی و حرفه‌ای و حرفه‌آموزی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

به گزارش آنا، جشنواره «آیین‌های سرزمین من» با مرکز دبستان‌های دوره نخست و دوم دخترانه با حضور جمعی از معاونان و مسئولان آموزش و پرورش نجف‌آباد، هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، مدیران مدارس و خانواده‌های دانش‌آموزان در مرکز آموزشی و فرهنگی سما نجف‌آباد برگزار شد.

این جشنواره با هدف معرفی شهدا، مشاهیر، مشاغل سنتی، صنایع دستی، غذاهای سنتی، بازی‌های بومی ـ محلی شهرستان و پوشاک اقوام مختلف، آیین‌ها و جشن‌های ایرانیان باستان و با رویکرد آشنایی نسل امروز با آداب و رسوم و سنن نیاکان خود و تلاش برای زنده نگه داشتن آن برپا شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار