آرمان اصفهان
15:34 - پنجشنبه 04 بهمن 1397

سرلشکر رحیم صفوی:

احمد فضائلی استادی در بالاترین سطوح آموزش نیروهای مسلح بود

فرمانده سابق سپاه بابیان اینکه حاج احمد فضائلی بر آنچه می‌دانست و می‌گفت، عمل می‌کرد، گفت: سردار احمد فضائلی یک اندیشمند عارف کامل و اهل عمل بود.

به گزارش آرمان اصفهان؛ سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سردار احمد فضائلی با بیان اینکه دوستی من و حاج احمد فضائلی 47 ساله بود و سه‌ ساله به‌ صورت شبانه‌روز در کنار هم بودیم، اظهار کرد: اگر بخواهم ایشان را در سه بعد، اندیشه، تفکر و اخلاق و رفتار در عملکرد، فرمانده‌ای شجاع، دانشمند و جانباز مجاهد فی سبیل الله بود که به معارف قرآن، اسلام و اهل‌بیت (س) معرفت داشت.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: سردار فضائلی در دانش‌اندوزی به‌عنوان یک استاد در بالاترین سطوح آموزش نیروهای مسلح بود و شناخت کاملی از منافع ملی، امنیت ملی و مصالح ملت ایران داشت.

وی بابیان اینکه آقای فضائلی قبل از انقلاب درراه پیروزی انقلاب اسلامی مانند یک سرباز با رژیم ستم‌شاهی مبارزه می‌کرد، خاطرنشان کرد: در این 47 سال یک گناه از ایشان ندیدم و انسانی بسیار صبور بودند.

سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: در زمانی که برخی‌ها می‌ترسند و سیاسیون فرار می‌کنند، ایشان شجاع بود و مقابله می‌کرد؛ چندین بار در جنوب لبنان با ایشان آموزش‌های چریکی می‌دادیم و ما به آن‌ها یاد دادیم چگونه خمپاره بیندازند.

وی بابیان اینکه سردار فضائلی یکی از بنیان‌گذاران مرکز آموزش 15 خرداد بود، گفت: هزاران پاسدار شجاع را تربیت کردند و به جبهه‌ها فرستادند؛ استان اصفهان دو لشکر قدرتمند 14 امام حسین (ع) و هشت نجف اشرف را ایجاد کردند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: مردم اصفهان 10 هزار رزمنده به جبهه‌ها فرستادند که اکثر این رزمندگان را ایشان آموزش دادند.

سرلشکر صفوی گفت: سردار فضائلی هیچوقت از علم خود سخن نمی‌گفت اما زمانی که در تریبون سخنرانی می‌کرد متوجه می‌شدیم که چقدر بر قرآن و روایات تسلط داشت؛ حاج احمد فضائلی بر آنچه می‌دانست و می‌گفت عمل می‌کرد.

وی تأکید کرد: سردار احمد فضائلی یک اندیشمند عارف کامل و اهل عمل بود.

احمد فضائلی فرزند عالم فرزانه استاد حبیب الله فضائلی سمیرمی است.

انتهای پیام/

یک دیدگاه در مورد “احمد فضائلی استادی در بالاترین سطوح آموزش نیروهای مسلح بود”

  1. محمد گفت:

    روحش شاد و یادش گرامی.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار