آرمان اصفهان
00:21 - پنجشنبه 04 بهمن 1397

فرمانده ناحیه مقاومت امام حسین(ع):

ویژه برنامه «شناسنامه یک ملت» در بهارستان به نمایش در می آید

کار ویژه ای که امسال به پیشنهاد ناحیه امام حسین(ع) به ریاست شورای ستاد چهل سالگی انقلاب، امام جمعه بهارستان و به پشتیبانی کلیه ادارات و نهادهای این شهر قرار است اجرا شود، اجرای نمایش «شناسنامه یک ملت ۲» است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ سرهنگ دوم پاسدار سید احمد قریشی اظهار کرد: عدد چهل و چهل سالگی در فرهنگ اسلام و ایران از قداست خاصی برخوردار است، چرا که چهل را عدد پختگی فرد یا مجموعه قلمداد می کنندو ما هم اکنون در آستانه چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) اصفهان ادامه داد: دشمن از زمان پیروزی انقلاب تا کنون در خیال باطل خود به فکر سرنگونی انقلاب بود و هدفش هم این است که انقلاب به چهل سالگی که بیانگر رشد و بلوغ و پختگی است نرسد، از صحنه عرصه سیاسی حذف شود و نگذارند چهل سالگی را تجربه کند.

وی با اشاره به این که دشمنان نظام همیشه به‌دنبال تضعیف اراده ملت ایران در پاسداری از انقلاب هم بوده‌اند، خاطر نشان کرد: آن ها همواره سعی و تلاش داشتند که تمام کره زمین را تصاحب کنند، امّا به هیچ جایی نرسیده‌اند و نخواهند رسید.

قریشی تأکید کرد: دشمنان نظام از ابتدای انقلاب به‌دنبال فتنه‌گری بوده اند و اکنون با تهاجم فرهنگی به جنگ اعتقادات جوانان رفته‌اند و از طریق تبلیغات دروغین و شبکه‌های ماهواره‌ای به‌دنبال انحراف جوانان و ترویج سبک زندگی غربی در بین مردم کشور هستند، اما ملت با ایمان، با بصیرت و هوشیار ایران اسلامی همیشه آگاه هستند و هیچ‌گاه از صحنه خارج نخواهند شد.

وی با اشاره به نقش پررنگ نیروهای دلسوز انقلابی گفت: وظیفه همه ما این است که جشن چهل سالگی انقلاب را با شکوه برگزار کنیم، پس همه نهادهای هر شهر برنامه ریزی هایی داشته اند و به این منظور ستاد چهل سالگی انقلاب تشکیل شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) تصریح کرد: برنامه ریزی سپاه به این صورت است که از ۹ دی ماه کلید خورده و در سه سطح مساجد و پایگاه ها، حوزه ها و ناحیه مقاومت بسیج با محوریت روشنگری های مردمی، بصیرت افزایی با عنوان گفتمان ولایت و تبیین دستاوردهای انقلاب و در قالب های سرود، نمایش و سایر عرصه های فرهنگی و برنامه های ورزشی، هم چنین فعالیت گسترده در فضای مجازی به مناسبت ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: کار ویژه ای که امسال به پیشنهاد ناحیه امام حسین(ع) به ریاست شورای ستاد چهل سالگی انقلاب، امام جمعه شهر بهارستان و به پشتیبانی کلیه ادارات و نهادهای این شهر قرار است اجرا شود، اجرای نمایش «شناسنامه یک ملت ۲» است.

قریشی در ادامه تصریح کرد: این برنامه که در واقع یک رزمایش فرهنگی بزرگ با محوریت و موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی است و سال گذشته در دهکده دفاع مقدس سپاهان شهر هم اجرا شد و نمایشی بسیار تأثیر گذار و جذابی است به خصوص برای مخاطبان نسل سوم و چهارم و اوایل انقلاب مفید است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین(ع) اصفهان اذعان کرد: این نمایش به صورت ترکیبی از نور، صوت، صحنه های واقعی و نمایش سایه به مدت حدود دو ساعت اجرا می‌شود و در آن صحنه‌هایی از مقاطع مختلف انقلاب اسلامی نظیر انقلاب اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی، دفاع مقدس، جهاد علمی، شهدای مدافع حرم و نقش بسیج مردمی در هر یک از برهه‌ها به نمایش در می آید.

وی با اشاره به این که نمایش شناسنامه یک ملت در واقع یک کار نمایشی و تاریخی برای بازخوانی حافظه تاریخی مردم ‌است، گفت: با وجود همه مشکلات و موانع، تیم اجرایی برنامه با حداقل امکانات به صورت جهادی کار را شروع کردند و پیش بینی ما این است که یک کار نمایشی بی بدیل و از بُعد فرهنگی اجتماعی بی نظیر خواهد بود.

 

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار