آرمان اصفهان
13:44 - جمعه 28 دی 1397

دکتر سلیمی:

 برخی مدیران حتی اسم روستاهای سمیرم را بلد نیستند

نماینده سمیرم در مجلس دهم گفت: متاسفانه برخی مدیران محلی حتی اسم برخی روستاهای شهرستان را هم بلد نیستند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ اصغر سلیمی در نشستی با فعالان فرهنگی و رسانه ای شهرستان سمیرم با انتقاد از این گروه از مدیران اظهار کرد: مسوول محلی باید با این مردم زندگی کند و از درد آنها را بشناسد و برای رفع آنها بکوشد.
وی به سفرهای کاری خود به همراه فرماندار و مدیران سازمان ها و نهادها به بخش ها و روستاهای مختلف اشاره کرد و افزود: همراهی مسوولان در این برنامه ها ستودنی است اما بلد نبودن اسم روستا نشان می دهد تعدادی از مدیران هنوز با منطقه و مسایل آن آشنا نیستند و اطلاعی از وضعیت فرهنگی و اجتماعی محل ندارند.
عضو کمسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: مسایل فرهنگی و توجه به آنها همواره مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و هر چند مشکلات اقتصادی این موارد را تحت الشعاع خود قرار داده است اما باید تلاش شود با تشکیل چنین جمع هایی اولویت فرهنگ بعنوان یک رکن ضروری نهادینه و دیده شود.
نماینده مردم سمیرم در مجلس با انتقاد از برخی اعضای شوراهای اسلامی شهرها، تاکید کرد: شوراها می توانند در این زمینه نقش موثری ایفا کنند اما در مواردی شاهدیم که نه تنها کمکی به حل برخی مسایل نمی کنند بلکه گاهی مانع اجرای برخی برنامه ها نیز شده اند.
سلیمی خاطر نشان کرد: نزدیک به 17 سال است که از کلنگ خوردن و احداث مجتمع فرهنگی شهرستان گذشته اما هنوز افتتاح نشده و تازه قول هایی داده شده که با تجهیز امکانات داخل ساختمان دهه فجر امسال افتتاح شود.
وی این طول کشیدن ها را زیبنده نظام ندانست و گفت: اساس کار ما فرهنگ و تمدن و فعالیت در این عرصه است چرا که این بنیادهای فرهنگی هستند که نقش پیش برنده و مترقی در جوامع را ایفا می کنند و همراه و همزاد مردم هستند.
نماینده مجلس با بیان اینکه دو 9 گروه موبایلی و اجتماعی متعلق به شهرستان سمیرم عضویت دارد افزود: با اینکه همواره سعی داشته ایم جواب نقدها و پرسش ها را بدهیم اما می بینیم برخی تنها به دنبال جواب نشنیدن و قانع نشدن هستند و ظاهرا رسالت آنها بر پایه تخریب است.
وی تاکید کرد: این گونه رفتارها در فضای مجازی کمک کننده و ترقی دهنده فرهنگ و امور فرهنگی نیست و تنها بر تداوم مشکلات و مسایلی همچون محله گرایی دامن می زند.
دکتر سلیمی تصریح کرد: اختلاف های محلی و مخرب سیاسی و انتخاباتی باعث شده سایه انتخابات مجلس و شوراها همواره بر سر مردم باشد و عده ای با سوء استفاده از همین فضا چه در فضای حقیقی و چه فضای مجازی مسیر پیشرفت شهرستان را کُند کنند یا بگیرند.
وی خاطر نشان کرد: فضای مجازی باید مأمن همدلی و اندیشه ورزی باشد نه محلی برای تسویه حساب ها و تخریب هایی که خیلی از آنها نه تنها دردی را درمان نمی کند بلکه بر طبل اختلاف ها می کوبد و دردی بر دردها می افزاید.
یکی از روزنامه نگاران محلی و فعال رسانه ای سمیرم در ادامه این نشست اظهار داشت: شبکه های اجتماعی و موبایلی بعنوان یک رسانه امروز فرصتی برای تبلیغ و معرفی مناطقی کمتر شناخته شده و کمتر معرفی شده همچون سمیرم هستند.
محمود افشاری افزود: Linkdin بعنوان یک شبکه تعاملی دانشجویی و نخبگانی، ظرفیتی است که می تواند با تحرک و فعالیت افراد زبان بلد، در معرفی این مناطق بسیار موثر و سازنده عمل کند.
به گفته این فعال رسانه ای، امروز بسیاری از گردشگران از کشورهای عربی وارد خاک ایران می شوند و معرفی همین فضاها با زبان خودشان و ارائه تصاویر و کلیپ هایی از مناطق دیدنی هر منطقه می تواند در این بخش نقش آفرین باشد.
وی تاکید کرد: گاهی یک موج مطالبه گر در برخی گروه های تلگرامی به راه می افتد و از مسوول یا مسوولان درخواست و انتقادی دارد اما اینکه سرانجام این حرکت به کجا می انجامد و چه نتیجه ای در پی دارد مشخص نیست.
افشاری بیان داشت: مدیر گروه در این بین نقشی تعیین کننده دارد و می تواند با دسته بندی مسایل و موضوع ها و همچنین حذف موارد تکراری آنها را دست کم به شکل غیر رسمی و مطالبه از مدیر و مسوول یک نهاد به اطلاع وی برساند.
وبلاگ نویس قدیمی سمیرم نیز خاطر نشان کرد: نقد لازمه توسعه است اما باید بپذیریم برخی نقدها را نمی توان تنها در فضای مجازی طرح و عنوان کرد و دست کم باید در فضایی حقیقی همچون همین نشست ها به تحلیل و بررسی برخی مسایل نشست.
غضنفر آقایی ابزار امیدواری کرد: افرادی که در بخش فرهنگ فعالیت دارند حضور پررنگ تر و هماهنگ تری در فضای مجازی داشته باشند تا این حضور بتواند در مواردی همچون تکمیل مجتمع 17 ساله فرهنگی که هنوز افتتاح نشده بعنوان یک مطالبه جدی موثر واقع شود و در عمل کاری از پیش ببرد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار