آرمان اصفهان
15:05 - سه شنبه 18 دی 1397

نماینده سمیرم در خانه ملت:

فضای مجازی نیازمند تصمیم گیری در سطح کلان/ شبکه‌های اجتماعی مدیریت نمی شوند

نماینده سمیرم در مجلس دهم گفت: باید دنبال راه‌حل باشیم و مطالبی که خلاف عفت عمومی است را مدیریت کنیم؛ کشورهای دیگر هم فضای مجازی دارند ولی آن را مدیریت می‌کنند.

علی اصغر سلیمی اظهار کرد: با توجه به تکنولوژی‌های روز دنیا و این که هر روز فضای مجازی به روزتر می‌شود؛ حذف فضای مجازی غیر ممکن است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تجربه های گذشته نشان داده که راهکارهایی چون فیلتر کارساز نخواهد بود و در این صورت فقط صورت مسئله پاک می‌شود و راه به جایی نمی بریم.

وی افزود: مقام معظم رهبری روی فضای مجازی تأکید زیادی دارند و فرمودند: اگر رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را قبول می کردم؛ که نشان می‌دهد نظر ایشان این نیست که فضای مجازی را حذف کنیم.

سلیمی خاطرنشان کرد: در بحث تلگرام در مسیر حذف رفتیم ولی باز هم موفق نشدیم و علاوه بر عدم موفقیت فیلتر شکن ها هم وارد فضای خانواده ها شد و عواقب آن بدتر است و فضای مجازی داخلی هم نتوانسته به خوبی نقش خود را ایفا کنند و اکنون هم به سمت تلگرام طلایی و هاتگرام رفتند.

علی اصغر سلیمی عنوان کرد: قطعاً تکنولوژی راهکار و فرصتی را در فضای مجازی ایجاد کرده است و همان تکنولوژی می‌تواند کمک کند که ما مطالب ضد اخلاقی و ضد امنیتی و همانند این‌ها را بتوانیم کنترل و مدیریت کنیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه صرفاً بخواهیم فضا را ببندیم باعث می‌شود فیلتر شکن ها فعال و عواقب آن برای کشور بدتر است و مردم خصوصاً نوجوانان آسیب می‌بینند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اذعان کرد: نیاز است حتماً در فضای مجازی، شورای عالی فضای مجازی فعال تر شود و تصمیم گیری در سطح کلان انجام شود؛ در فضای مجازی باید نرم رفتار کرد.

وی افزود: می‌دانیم فضای اینستاگرام در بعضی از عکس ها و مطالب مناسب نیست، اما اینکه بخواهیم حذف کنیم راه حل درستی نیست؛ چرا که اگر این فضا بسته شود هم فضای دیگری باز می‌شود و روز به روز هم افزایش می‌یابد.

سلیمی در ادامه بیان کرد: باید دنبال راه‌حل باشیم و مطالبی که خلاف عفت عمومی است را مدیریت کنیم؛ کشورهای دیگر هم فضای مجازی دارند ولی فضای مجازی را مدیریت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: با بستن فضاهای مجازی صورت مسئله را پاک کنیم و با آن موافق نیستم چون عواقب آن بیشتر است؛ در این صورت نیروهای ارزشی خود را حذف می‌کنیم و میدان را برای افراد ضد ارزشی که می خواهند در این فضا کار کنند باز کردیم.

 

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار