آرمان اصفهان
18:07 - سه شنبه 27 آذر 1397

در هشت ماهه گذشته؛

ازدواج در اردستان کاهش یافت/ طلاق بیشتر شد

آمار ازدواج در هشت ماه گذشته از سال جاری در این شهرستان منفی شش درصد و طلاق با رشد دو درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ علیرضا فرح بخش، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار اردستان  در جلسه کارگروه اجتماعی اردستان افزود: 172 واقعه ازدواج و 40 واقعه طلاق در هشت ماهه سال 96 ثبت شد که امسال به 166 ازدواج و 42 مورد طلاق رسید.
وی بیان کرد: آمار های موجود نشان از روند رو به رشد آسیب های اجتماعی از جمله افزایش طلاق و کاهش ازدواج دارد که باید دستگاه های ذی ربط با راهکارهای مناسب و جدید در این زمینه ها وارد عمل شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار اردستان با تاکید بر تدوین برنامه های عملیاتی اضافه کرد: برخی شهرها در استان اصفهان آمار طلاق منفی دارند که می توان با ارتباط گیری، راه حل مناسب را از آنها نیز جویا شد.
وی تصریح کرد: طلاق موجب بروز آسیب های اجتماعی و اثرهای نامناسب روحی، روانی، فردی، اخلاقی و ناامیدی می شود که با آموزش های هدفمند می توان از آن جلوگیری کرد.
فرح بخش افزود: شناسایی زوج های در مرحله طلاق ضروری است و باید آموزش و پرورش و سایر نهادهای فرهنگی از پیشرفت این شرایط جلوگیری کنند.
وی در ادامه از بهزیستی خواست تا با همکاری آموزش و پرورش، دانشگاه، بهداشت و درمان، دادگستری، ائمه جمعه و نهادهای فرهنگی دیگر زمینه راهکارهای عملی و ارائه مشاوره های پیش از ازدواج و طلاق را فراهم کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار اردستان همچنین طرح ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی را یادآور شد و از اداره بهزیستی خواست تا جلسه های مرتبط را به صورت ماهانه با استفاده از ظرفیت سمن ها (سازمان های مردم نهاد) در جهت بومی سازی برنامه ها و جلوگیری از افزایش پدیده طلاق و کاهش ازدواج برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار