آرمان اصفهان
۱۵:۲۰ - شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

30 هزار حلقه لاستیک خودرو سنگین در اصفهان توزیع شد

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: 30 هزار حلقه لاستیک خودرو سنگین از اواخر ماه تیر تاکنون در بین رانندگان توزیع شده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ علیرضا جعفری روز شنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات این اداره کل افزود: این توزیع بر اساس ثبت نام در سامانه انجام شده و هدف از آن توزیع عادلانه لاستیک به رانندگان خودروهای سنگین بوده است.
وی ادامه داد: 20 هزار حلقه لاستیک از آمار یاد شده از اول مهر از طریق سامانه و از اواخر تیر ماه 10 هزار حلقه از طریق صنف بر اساس کارکرد به رانندگان به منظور تسهیل در حمل و نقل برون‌ شهری در اختیار رانندگان قرار گرفت.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان تصریح کرد: هدف این مجموعه مدیریت توزیع عادلانه لاستیک است و مدل ها و انواع مختلف لاستیک بر مبنای کارکرد رانندگان در اختیار آنان قرار می گیرد.
جعفری خاطرنشان کرد: میزان کشته شدگان در حوادث جاده ای استان اصفهان به صورت مستمر از ده سال قبل تاکنون با روند نزولی رو به رو بوده است کاهش داشته است، اما با این وجود در دو سال اخیر با رشد ناچیزی مواجه شد و دلیل آن افزایش چند برابری حجم ناوگان و ورود ناوگان غیر ایمن بوده است.
وی با اشاره به اینکه استفاده از ناوگان عمومی باید فرهنگ سازی شود، تاکید کرد: بر مبنای تحلیل آمار، استفاده از حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی میزان حوادث جاده ای را کاهش می دهد.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان بر ایمن سازی مدارس حاشیه جاده های برون شهری تاکید کرد.
استان اصفهان دارای 12 هزار کیلومتر انواع جاده است، این استان 399 کیلومتر آزاد راه، یکهزار و 659 کیلومتر بزرگراه 2 هزار و 791 کیلومتر راه همسنگ و 29 کیلومتر آزادراه دارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار