آرمان اصفهان
15:29 - یکشنبه 21 مرداد 1397

از متن و حاشیه‌ جلسه علنی

افشاگری به مدیریت شهری هم رسید/ واکنش خانه مطبوعات به انتقادات از تریبون شورا

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که مردم از اقدامات مدیریت شهری بی‌خبر هستند، گفت: اگر روزی قرار باشد در خصوص اقدامات خود به مردم گزارش دهیم گزارش کسانی را هم که در راه مدیریت شهری سنگ‌اندازی می‌کنند، ارائه خواهیم داد.

به گزارش آرمان اصفهان؛چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز با حضور اکثریت اعضای این شورا برگزار شد.

فتح‌اله معین در نطق پیش از دستور خود به سالروز شهادت حضرت جوادالائمه اشاره می‌کند و معتقد است: باید سبک زندگی اهل بیت را دنبال کنیم، روز دوشنبه سالروز ازدواج آسمانی حضرت امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) است که می‌تواند الگویی برای همه ما باشد که عشق و صفا و صمیمیت مبنای ازدواج آن‌ها بود نه مسائل مادی دنیوی.

مردم به دولت کمک کنند تا نارسایی‌های معیشتی حل شود

او با بیان این که تأمین معاش مردم بسیار مهم است تا بنیان خانواده‌ها نیز دوام و قوام یابد، بیان می‌کند: باید نارسایی‌هایی که در زمینه معاش و اقتصادی وجود دارد با کمک مردم و دولت حل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان وجود نهادهای مردم نهاد را یکی از الزامات برای ورود مردم به تعیین سرنوشت خود می‌داند و عنوان می‌کند: باید سازمان‌های مردم نهاد را در همه زمینه‌ها حمایت و تقویت کنیم هر چند ممکن است نظریات برخی آن‌ها با مردم و مسؤولان متفاوت باشد اما این ذات دموکراسی است.

او با بیان این که براساس آمار وزارت نیرو، اصفهان دومین شهری است که کمترین سرانه مصرف آب در کشور را دارد، مطرح می‌کند: باید هر چقدر بیشتر امکان‌پذیر است تشکل‌های مردم نهاد زیر چتر حمایتی دولت و دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرند چرا که هر چه این تشکل‌ها بیشتر باشند نشاط اجتماعی بیشتر می‌شود چرا که مردم حس می‌کنند در روند امور شهر خود تأثیرگذار هستند.

علیرضا نصراصفهانی به عنوان نخستین ناطق میان‌دستور صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید دارد: همه کسانی که امروز نگران جامعه و مردم هستند باید نوع نگاه خود را عوض کنند و اگر جایی نقطه امیدواری هست آن نقطه را تقویت کرده و از تزریق ناامیدی و یأس پرهیز کنند.

تهدید به افشاگری

او با بیان این که مردم از اقدامات مدیریت شهری بی‌خبر هستند، عنوان می‌کند: موظف هستیم به مردم گزارش مشکلات و پیشرفت‌ها را ارائه دهیم اما کسانی که با مدیریت شهری همراه نیستند و در ازای آن سنگ‌اندازی می‌کنند، بدانند که اگر روزی قرار باشد در خصوص اقدامات خود به مردم گزارش دهیم گزارش کسانی را هم که در راه مدیریت شهری سنگ‌اندازی می‌کنند، ارائه خواهیم داد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه می‌دهد: باید توانمندی‌های خود را با گره‌گشایی از مشکلات مردم نشان دهیم، مراکز فرهنگی اعم از فرهنگ‌سراها، کتابخانه‌ها و سالن‌های ورزشی و مطالعه هنوز تعیین تکلیف نشدند که قرار است به بخش خصوصی واگذار شود یا این که به صورت مشارکتی با بخش خصوصی اداره شود.

او با بیان این که دفاتر کارگزاری برای تسهیل کار مردم راه‌اندازی شده است اما این مسیر پیچیده‌تر و دشوارتر شده است و شاید برای یک استعلام ساده شهروندان باید حدود 20 روز منتظر بمانند، یادآور می‌شود: ممیزی املاک هم چنان روی زمین‌مانده است و باید به فریاد حدود 8 میلیارد سرمایه شهرداری رسید.

شیرین طغیانی دومین ناطق میان‌دستور امروز بیان می‌کند: پس از بررسی‌هایی که در کمیسیون عمران و شهرسازی انجام شد نشان می‌دهد عدم تخصص گرایی مهم‌ترین مشکل پیش روی ماست.

او تصریح دارد: پس از مدت‌ها یکی از مهم‌ترین سازمان‌های شهرداری یعنی کمیسیون عمران و شهرسازی تعیین تکلیف شد و علیرغم متخصصان باتجربه‌ای که در عمران و شهرسازی در شهر اصفهان داریم اما در این سازمان شاهد حضور افراد بی‌تجربه و بی‌ربطی بودیم که این روند باید اصلاح شود.

کوروش محمدی دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز به عنوان آخرین ناطق صحن علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان می‌گوید: برنامه‌های عملیات میدانی حوزه اجتماعی را آغاز کردیم و تسهیلاتی را برای سازمان‌های مردم‌نهاد فراهم کردیم تا به‌راحتی با مردم ارتباط بگیرند.

وقتی دغدغه‌ها به نصب تابلوها ختم می‌شود

مهدی مقدری سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز که پس از چند جلسه غیبت امروز در صحن علنی حضور داشت در تذکر خود به شهرداری در خصوص شورای نام‌گذاری معابر شهر اصفهان اظهار می‌کند: فرماندار اصفهان اعلام کرده شورای نام‌گذاری بر اساس قانون عمل می‌کند، اگر چنین است پس چرا مصوبه نخست این شورا همچنان معطل مانده، ابلاغ نشده و پس از گذشت یک سال هنوز یک تابلوی جدید از شورای شهر جدید در اصفهان نصب نشده است.

کوروش خسروی نیز در تذکر امروز خود ترجیح داد از معاونت خدمات شهری تشکر کند که به صورت نمادین با مردم در خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب و برق نیز همراهی کرد تا مردم نیز حس کنند که شهرداری با آن‌ها در صرفه‌جویی همراه است.

او خاطرنشان می‌کند: از این که در خصوص کاهش نورپردازی شهر اقداماتی انجام شده است جای تشکر دارد که این کاهش از ساعت 11 شب به بعد است که تأثیری هم در زندگی مردم ندارد.

رئیس خانه مطبوعات از صندلی شورای شهر به انتقادات خبرنگاران پاسخ داد

امیراحمد زندآور دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان که رئیس خانه مطبوعات اصفهان هم هست، در تذکر امروز خود کمی از خود تعریف می‌کند و تأکید دارد: روز خبرنگار شاهد جشنی در باغ موزه چهلستون اصفهان برای تجلیل از خبرنگاران بودیم و باید از همه مسؤولان و کسانی که در این مراسم شرکت کردند قدردانی کنم.

او معتقد است که برنامه بی‌نظیر و سنگینی در اصفهان برگزار شده و اذعان می‌کند: به کسانی که ایرادات غیرموجه به این جشن گرفتند تذکر می‌دهم، حضور مسؤولان به جهت تکریم مقام خبرنگاران است اما برخی رسانه‌ها به صورت مغرضانه وارد نقد این جشن شدند و همه باید قدردان تلاش خبرنگاران در تمام طول سال باشیم.

این عضو شورای شهر که مدیریت خانه مطبوعات را هم برعهده گرفته است، در حالی از این جشن حمایت می‌کند که طی روزهای گذشته از سوی رسانه‌ها که خود مدعوین اصلی این جش بودند، انتقادات زیادی به این جشن، محتوای آن و صف طولانی مسؤولان برای سخنرانی در روز متعلق به خبرنگاران، بیان شده بود.

نصیر ملت دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز به عنوان آخرین متذکر صحن امروز مطرح می‌کند: به شهردار و مجموعه شهرداری تذکر می‌دهم که با توجه به این که یک سال از مدیریت جدید شهری می‌گذرد اما در خصوص ارقام بدهی‌های دوره گذشته ابهاماتی وجود دارد و هرکدام از مسؤولان یک رقمی را اعلام می‌کنند که نشان از عدم اشراف بر ریز جزئیات است.

او می‌افزاید: در خصوص پروژه‌های نیمه تمام نیز باید گزارشی آماده ارائه شود و از همین رو، فرمی در کمیسیون اقتصادی آماده شده است که در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

در حاشیه صحن علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان نیز از خبرنگاران پس از گذشت 5 روز از 17 مرداد به عنوان روز خبرنگار تجلیل شد؛ مهدی مقدری سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان که اسامی خبرنگاران را اعلام می‌کرد، پس از این که 2 بار رسانه خبرنگاران را اشتباه اعلام کرد، گفت: امیدوارم سخنگوی بعدی شورای شهر این موارد را اصلاح‌شده بخواند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که مهدی مقدری قصد کناره‌گیری از مسؤولیت سخنگویی شورای اسلامی شهر اصفهان را دارد.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار