آرمان اصفهان
21:16 - پنجشنبه 18 مرداد 1397

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان:

رکودها و تحریم ها در اجرای پروژه های این شهر مشکلی بوجود نخواهد آورد

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان:به مناسبت هفته دولت با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید بسیاری از پروژه ها کلنگ زنی و افتتاح می شود.

به گزارش آرمان اصفهان،محمدرضا احمدی صبح پنجشنبه در نشست صميمانه خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، با بیان اینکه از روز گذشته عملیات آماده سازی محور میانی شهر بهارستان آغاز شده است ،اظهار کرد: محور پیاده ای با عرض 45 متر که از ابتدای خیابان فرهنگ تا ساختمان شهرداری امتداد دارد و مابین بلوارهای رسالت شمالی و جنوبی واقع شده است قرار است با کاربری پیاده روی و مسیر دوچرخه سواری مشابه چهارباغ اصفهان ساخته شود که عملیات آماده سازی آن چهار ماه به طول می انجامد و بعد از آن  عملیات محوطه سازی آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان ادامه داد: این محور عریض و طویل دارای گذرهای پیاده برای اتصال فاز 2 به فاز 1(شمال به جنوب) شهر بهارستان نیز هست ، این طرح چهره بهارستان را در چند ماه آینده بسیار تغییر خواهد داد.

وی هم چنین با اشاره به رایزنی های اخیر شرکت عمران و شهرداری شهر بهارستان با سرمایه گذاران افزود: در نظر داریم در محور میانی که فضایی به مساحت 180 هکتار دارد ، پروژه های عمرانی همچون فضای نمایشگاهی، مراکز اداری بزرگ، نمایشگاه های بزرگ فصلی، فضای ورزشی آبی، بازارچه و فروشگاه های بزرگ و هم چنین فضای تفریحی را پس از اخذ مصوبه ماده 5 پروژه ها را آغاز کنیم.

احمدی با بیان اینکه در یک ماه گذشته مسئولان استان اصفهان از جمله معاونت عمرانی استاندار و شهردار اصفهان از پیشرفت های پروژه های عمرانی به خصوص مترو نظارت داشتند خاطر نشان کرد: پس از این بازدید ها مسئولان عزم جدی برای سریع تر به اتمام رسیدن پروژه ها داشتند به طوری که گره ها و مشکلاتی که در مسیر آماده سازی مسیر مترو وجود داشت با رایزنی ها سریع تر مرتفع شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر بهارستان با اشاره به اینکه مسئولان استان اصفهان پس از بازدید از پروژه مترو شهر بهارستان  آن را یکی از هفت پروژه شاخص فنی استان اصفهان اعلام کردند، تصریح کرد: زیر سازی این پروژه 87 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تا پایان امسال به اتمام می رسد .

به گفته وی: گره اصلی قطار شهری بهارستان آزاد سازی قسمتی از زمین ها درمحدوده سیتی سنتر متعلق به نیروی انتظامی بود که با توافق سردار محمود زاده و آزاد سازی زمین های این محدوده این گره گشوده شد.

احمدی  تاکیدکرد: یکی از مهمترین برنامه های شرکت عمران بهارستان در سال 97 تعریف برنامه استراتژیک برای اولین بار بهارستان دربین شهرهای جدید کشور این برنامه را آغاز کرده است وبراساس آن پروژه ها را عیب یابی می کنیم.

وی هم چنین گفت: در بهارستان تنها به ساخت واحدهای مسکونی توجه شده است درصوتی که باید به احداث مراکز خدمات رسان نیز توجه می شد و اکنون این یکی از مطالبات مردم است .

احمدی در ادامه به تعیین تکلیف واگذاری هزار و 700 واحد مسکن به خانواده های شهدا و ایثارگر را از دیگر اقدامات شرکت عمران اشاره کرد و گفت : در طی چهارسال گذشته طی تعاملات ینیاد شهید و ایثارگران با شرکت عمران شهر بهارستان قرار بر این شد که بخشی از اراضی شرق بهارستان پس از سامان دهی به متقاضیان واگذار شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با اشاره به پیشرفت روند پروژه‌های زیربنایی و روبنایی شرکت عمران شهر جدید بهارستان با وجود کمبود نقدینگی و رکود حاکم بر جامعه اشاره کرد و گفت : تحریم ها دراجرای پروژه های این شهر مشکلی بوجود نخواهد آورد و تنها باعث افزایش هزینه های پروژه ها می شود و درنظر داریم به مناسبت هفته دولت با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدیدبسیاری از پروژ ها را کلنگ زنی و افتتاح کنیم .

وی با برشمردن نام برخی از این پروژه ها گفت:  چند پروژه آماده کلنگ زنی است از جمله کلنگ زنی ایستگاه متروی شهر بهارستان که هزینه آن نزدیک به 40 میلیارد تومان به صورت تقریبی برآورد شده است  و افتتاح مسجد امام رضا (ع) و مراکز محله و پارک ها ، دو واحد آموزشی شهید محسن حججی و مرحوم کازرونی و هم چنین دو بازارچه تجاری و زمین های ورزشی رو باز ،کلانتری شهر بهارستان  در محدوده اراضی مسکن مهر نیز تجهیز شده است و به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان همچنین اتمام پروژه مسکن مهر را از دیگر اقدامات مهماین شرکت اشاره کرد و افزود: : مشکل حاد و خاصی در مسکن مهر نداریم و با انبوه سازان درحال تسویه حساب هستیم و تنها دو پروژه مسکونی مشکل استاندارد سازی آسانسور دارد که بزودی این مساله حل خواهد شد.

احمدی با اشاره به تعامل خوبی که بین شهرداری و شرکت عمران در شورای راهبردی شکل گرفته است اضافه کرد: پیش بینی می شود که تا دو ماه آینده 5 هزار نفر به جمعیت این شهر اضافه شود و هم چنین با راه اندازی مترو تا 2-3 سال آینده افزایش جمعیت به نزدیک 20 هزار نفر خواهد رسید.

احمدی احداث بیمارستان را از دیگر مطالبات مهم شهروندان بهارستان یاد کرد و توضیح داد: درصورت صدور مجوزبرای احداث بیمارستان دولتی ، زمین بصورت رایگان برای این طرح بهداشتی تامین می شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار