آرمان اصفهان
21:35 - چهارشنبه 27 تیر 1397

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان مطرح کرد؛

شهر ۸۰ هزار نفری بهارستان همچنان در پیچ و خم اخذ مجوز بیمارستان/ استقبال از سرمایه گذاران با ارائه تخفیف ۷۰ درصدی

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان گفت: مسئولان نگاه ویژه به یک شهر ۸۰ هزار نفری ندارند و حتی با پیگیری های مکرر مجوزی برای احداث بیمارستان در این شهر صادر نشده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛مجتبی محبی بعد از ظهر گذشته در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر با خبرنگاران ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت، اظهار کرد: برای نخستین بار است که رییس شورای شهر در بهارستان نشست خبری برگزار می کند زیرا معتقد هستیم خبرنگاران در شفاف سازی و انتقاد به جا از مسئولان می توانند مفید باشند و همچنین باور داریم که نقش اصحاب رسانه در توسعه فرهنگی سیاسی و اجتماعی هر جامعه بسیار موثر است.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان با اشاره به پیشنیه شهر بهارستان گفت: بهارستان یکی از شهرهای جدیدی است که در سال ۶۴ در هیئت دولت تایید شد و با هدف جذب سر ریز جمعیت استان اصفهان احداث شد، در حال حاضر بر اساس آخرین سرشماری های صورت گرفته با جمعیتی بالای ۸۰ هزار نفر نیاز به نگاه ویژه مسئولان دارد.

وی افزود: بهارستان شهری است که در آن مردم بیش از ۲۸ استان کشور و 40 گویش و لهجه ساکن هستند و این یک پتانسیل است ما می توانیم از این پتانسیل به بهترین شکل استفاده کنیم اما امکانات لازم برای شکوفا شدن استعداد نخبگان بهارستان فراهم نشده است، اگر حمایتی انجام نشود می‌توان همین فرصت بسیار مناسب برای همه ما تبدیل به یک تهدید شود.

مجتبی محبی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر بهارستان در دوره قبل ۹ نفره و در دوره پنجم ۷ نفره با میانگین سنی ۳۵ سال بوده است، تصریح کرد: در این دوره افراد متخصص در حوزه های مختلف مدیریت شهری را داریم، بر این اساس چهار کمیسیون فنی عمرانی و برنامه ریزی، فرهنگی اجتماعی، خدمات شهری و سرمایه گذاری و گردشگری تشکیل شد تا لوایح ارایه شده از سوی شهرداری به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان اضافه کرد: میزان بودجه ای که سال گذشته برای سال ۹۷ تعیین شد، ۵۷ میلیارد تومان بود که تاکنون ۱۱ میلیارد تومان از این بودجه وصول شده و از مبلغ بودجه کلی 19 میلیارد تومان از سهم بودجه بهارستان به بخش جاری و ۳۸ میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص پیدا کرده است.

محبی با اشاره به تعامل بسیار خوب شهرداری و شورای شهر بهارستان گفت: در حال حاضر مدیریت شهری بهارستان توان مدیریت شهر و ارایه خدمات بهتر به شهروندان را دارد.

وی تاکید کرد: برای شفاف‌سازی هر چه بیشتر امور برای شهروندان، مصوبات شورای شهر بهارستان بر روی سایت اطلاع رسانی شورا به آدرس www.shora-baharestan.ir قرار می‌گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان به دو مدیریتی بودن شهر بهارستان اشاره و تصریح کرد: قانون شهرهای جدید اشاره دارد به این که شرکت های عمران قبل از احداث شهرها مستقر و با برنامه ریزی ها و طرح های تفصیلی شهر را مدیریت و به شهرداری تحویل دهند، اما این اتفاق در بهارستان تحقق نیافت، البته با توجه به اینکه شرکت عمران از منابع دولتی استفاده می کند، می توان به تعامل شهرداری و عمران به دید فرصت نگاه کرد.

محبی با بیان اینکه تا یک ماه آینده با همت فرماندار اصفهان، شورای اداری در شهر بهارستان تشکیل می شود تا مسایل این شهر به صورت ویژه پیگیری شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرمایه گذاران میلیاردها تومان درخواست برای سرمایه گذاری در شهر بهارستان را دارند.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان تاکید کرد: بسیاری از افراد دو مدیریتی بودن را مشکل می دانند اما در این دوره با تفاهم نامه ای که انعقاد شده، تعاملات خوبی صورت گرفته و اگر تعامل ها ادامه پیدا کند، قطعا مثمر ثمر خواهد بود.

وی دیگر مشکل موجود در شهر بهارستان را نبود واحد تقسیمات سیاسی دانست و گفت: در بهارستان برای انجام هر اقدامی باید به مرکز استان مراجعه شود زیرا در این شهر ادارات به صورت کامل حضور ندارند و تنها به صورت نمایندگی و شعبه قرار گرفته اند.

محبی ادامه داد: اداره ورزش و جوانان نیز بدون هیچ ساختمانی تنها یک نفر را بدون مکان، بودجه و اعتبار در بهارستان دارد، ادامه داد: بهارستان تنها یک دبستان دخترانه با ظرفیت ۷۰۰ نفر دانش آموز دارد، هر چند شرکت عمران بهارستان در حال تکمیل دو مدرسه نیمه ساز بوده و به زودی آماده تحویل به اداره کل نوسازی مدارس می شود.

وی با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت، محیط زیست، نبود تصفیه خانه پساب و فاضلاب، بوی نامطبوع گاوداری فکا که در جوار نقاط مسکونی قرار دارد و نابسامانی حریم راه بهارستان به اصفهان را از دیگر مشکلات این شهر قلمداد و خاطرنشان کرد: باید مسئولان بهداشت و محیط زیست برای حل این مشکلات ورود پیدا کنند.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان همچنین به استیضاح شهردار اشاره کرد و گفت: ما طبق قانون و وظایف شورای اسلامی شهر، وظیفه پرسش، تذکر و حتی استیضاح شهردار را داریم و در جلسه استیضاح، تذکرهای لازم به شهردار داده شد و امیدواریم در مهلت سه ماهه بتواند موارد مطرح شده را با وقت گذاری مناسب برطرف کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های شهر بهارستان اشاره و اذعان کرد: بهارستان از اقوام مختلفی تشکیل شده است و از این موضوع می توان بهره های فراوان برد. این شهر آب و هوای مطبوع تر و مناسب تری نسبت به شهرهای اطراف و اصفهان دارد و فاصله کمی نسبت به مرکز استان دارد.

محبی با اشاره به موضوع سرمایه گذاری در شهر بهارستان، اضافه کرد: علاقه داریم مدیران شهری و استانی بیشتر به شهر بهارستان سر بزنند و از آن بازدید کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بهارستان جمعیت فعال شهر بهارستان را ۳۷ درصد جمعیت ساکن در آن اعلام کرد و افزود: برای افزایش اشتغال در این شهر، صنایع کارگاهی غیرآلاینده در نظر گرفته شد اما پیشرفتی در آن شاهد نبوده ایم.

محبی با اشاره به پتانسیل اشتغال جوانان در شهر بهارستان، اظهار کرد: اقداماتی از طرف شورای شهر و شرکت عمران پیرامون موضوع اشتغال انجام گرفته است و ما به دنبال سرمایه گذارانی هستیم تا در این حوزه فعال شوند.

محبی با بیان اینکه چشم انداز شهر بهارستان را می توان در زمینه شهر الکترونیک، شهر سالم و پاک تدوین کرد، تصریح کرد: اولویت اول فعالیت های شورا و شهرداری بهارستان تکمیل پروژه های نیمه تمام از جمله فرهنگسرای خیابان ایثار، تالار نور، مجموعه ورزشی ذکرخانه که عملیات اجرایی آنها در دروه های گذشته آغاز شده ولی به اتمام نرسیده است.

وی به پروژه های بزرگ شهر بهارستان اشاره کرد و گفت: پروژه های نیروگاه خورشیدی، جاده سلامت، خانه کوهنورد و بازار بهبود کسب و کار از پروژه های بزرگ شهر بهارستان محسوب می شوند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور ارتقاء سلامت شهروندان، اقدامات تفریحی و ورزشی از جمله راه اندازی جاده سلامت و مسیر دوچرخه سواری انجام شده است، اما علیرغم اینکه نیمی از جمعیت بهارستان بانوان هستند، همچنان از داشتن باغ بانوان محروم هستیم و این مهم در دست طراحی است.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان با بیان اینکه در بخش سرمایه گذاری ۷۰ درصد تخفیف به سرمایه گذاران ارایه می شود، گفت: سال گذشته برای رونق ساخت و ساز بسته های تشویقی ساخت و ساز ارایه شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی با اشاره به پیشرفت پروژه متروی بهارستان افزود: مترو در حال اجرا است و تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری می رسد.

محبی تاکید کرد: با منطقی کردن عوارض در شهر بهارستان بسترهای لازم برای ورود سرمایه گذاران فراهم شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار