آرمان اصفهان
15:20 - جمعه 08 تیر 1397

خطیب نماز جمعه بهارستان اصفهان:

دولت باید برای عدم ثبات اقتصادی جامعه و فشار اقتصادی مردم فکری کند

امام جمعه شهر بهارستان گفت:از دولتمردان می خواهیم تا برای حل مشکلات اقتصادی و رفع نابسامانی بازار ارز، سکه و نقدینگی تدبیر کنند.

به گزارش آرمان اصفهان،حجت الاسلام حسین رجایی پور، در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار کرد: قرآن کریم راهکارهای خوبی برای ترک گناه ،طلب مغفرت و  کسب تقوا به انسان ها نشان می دهد که یکی از آنها خضوع در پیشگاه خداوند، اعتراف به گناه و طلب توبه است.

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به آیاتی از سوره بقره و اعراف در خصوص طلب مغفرت در پیشگاه خداوند، خاطر نشان کرد: آنچه که موجب انسان سازی پس از توبه می شود ، جبران اشتباه گناه است، هم در برابر خدا و هم در برابر مردم است ، هم چنین اگر انسان در مسیر خوبی حرکت کند نه تنها در دنیا جایگاه خوبی بین خدا و خلق خدا خواهد داشت بلکه در قیامت نیز مورد شفاعت قرار می گیرد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) در خطاب به امیر المومنین(ع) تاکید کرد: ایشان می فرمایند اگر دیدی مردم مشغول عیب گویی دیگران هستند شما به عیب خود بپرداز، اگر دیدی به کثرت عمل اهمیت می دهند شما به صافی عمل خویش اهمیت بدهید و اگر دیدید مرم به خلق خدا تکیه می کنند تو به خدای خلق  کار تکیه کن .

حجت‌الاسلام رجایی پور در بخش دیگری از سخنان خود به  مشکلات اقتصادی و تورم بالای تحمیل شده به مردم اشاره کرد و گفت: این مساله باید حتما از سوی دلتمردان رسیدگی و مرتفع شود،زیرا وظیفه هر سه قوا در زمینه رسیدگی به مسایل اقتصادی روشن است و مسئولان باید بدانند در درجه اول حافظ امنیت مردم هستند.

وی افزود: مسائلی همچون، ثبات اقتصادی، مقابله  با گرانی و بیکاری ،نظارت متمر بر دستگاه های اقتصادی و تولیدی و بازارها بر عهده مسئولان اجرایی و دولت مردان است.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی باید بین هر سه قوا وحدت و همدلی ایجاد شود،  گفت:  مسئولان هر سه قوه با اتحاد و وحدت رویه باید تدابیر رهبر انقلاب را اجرا کنند و شرایط سختی را که برمردم اقشارجامعه تحمیل شده است را رفع کنند.

حجت‌الاسلام رجایی پور نقش تولید کنندگان داخلی را در این امرموثر دانست و تأکید کرد: تولید کنندگان داخلی و بازاریان نیز حقوقی دارند ، زیرا تا مدتی قبل واردات بی رویه کالاهای خارجی و قاچاق اقتصاد و در آمدشان را فلج کرده بود و موجب تعطیلی کارگاه ها و مراکز تولیدی شده بود.

وی در ادامه اظهار کرد: البته با تذکرات مکرر مقام معظم رهبری اجازه ورود کالاهای وارداتی از سایر کشورها  که در داخل کشور قابل تولید نیست گرفته شده است ، اما پس از اجرایی شدن این طرح برخی از کارخانجات که اکثرا تولید کنندگان مواد غذایی نیز بودندمحصولاتشان را گران کردند و برخی دیگر نیز محصولاتشان را احتکار کردند.

امام جمعه شهر بهارستان گفت: تولید کنندگان باید قدردان این دستور رهبری و اجرایی شدن این دستور توسط مسولان اجرایی دولت باشند ، نه اینکه با سودجویان و جریان سازان مخالف نظام هم سو شوند و به مردم و قشر ضعیف جامعه فشار اقتصادی وارد کنند.

حجت‌الاسلام رجایی پوردر ادامه گفت: از دولتمردان می خواهیم تا برای حل مشکلات اقتصادی و رفع نابسامانی بازار ارز، سکه و نقدینگی تدبیر کنند , راه‌حل مقابله با آمریکا، هم‌صدایی و هماهنگی سران سه قوه در مباحث مختلف است، هم چنین باید با اخلال گران اقتصادی برخورد قانونی و جدی شود.

وی با یادآوری اینکه کشور ایران از هر نظر غنی و قدرتمند است، تصریح کرد:اگر چنان چه مرم و مسئولان بر اساس اصول و اهداف و نقشه راهی که که از سوی رهبر انقلاب ترسیم شده است حرکت کنند قطعا در مقابل تحریم ها و هجمه های دشمن می توانیم بیاستیم

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار