آرمان اصفهان
15:23 - جمعه 01 تیر 1397

خطیب نماز جمعه بهارستان:

نقشه دشمن حیازدایی از جوامع اسلامی است

امام جمعه موقت شهر بهارستان، گفت: اگرچه دشمن از طریق رسانه ها به دنبال حيازدايي در جوامع اسلامی است و سعي در القا آن بين انسان‌ها را دارد اما اينکه خودمان هم اين باور را به جامعه تزريق کنيم موجب صدمه زدن به مردم خواهد شد.

به گزارش آرمان اصفهان؛حجت الاسلام دکتر یاری پور ، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار کرد: ما والدین امروزی برای اثبات مقوله های اسلامی به خصوص حیا و معاد بر فرزندانمان کم کار کرده ایم.

امام جمعه موقت شهر بهارستان با اشاره به اینکه اعتقاد به معاد در جامعه امروز سست و کمرنگ شده است و این  ناشی از کم کاری در تربیت اسلامی در سنین پایین است، افزود: قصه های قرآنی را بیشتر برای فرزندانمان تعریف کنیم ،حرمت ها و حیا را در زندگی شخصی و روزمره بیشتر رعایت کنیم .

وی با بیان اینکه دشمن به خوبی می‌داند دختران امروز، مادران فردای جامعه هستند، در صددند تا با گرفتن حیا و عفت از دختران به کیان خانواده آسیب وارد نمایند، گفت: امروز رواج بی حیایی و بی تفاوتی دختران به موضوعی چون عفاف و حجاب با جدیت از سوی دشمنان دنبال می شود.

حجت الاسلام دکتر یاری پور اضافه کرد: اگرچه دشمن از طریق رسانه ها به دنبال حيازدايي در جوامع اسلامی است سعي در القا آن بين انسان‌ها را دارد اما اينکه خودمان هم اين باور را به جامعه تزريق کنيم موجب صدمه زدن به مردم خواهد شد.

امام جمعه موقت شهر بهارستان با اشاره به  پوشش دختران و پسران در خوابگاه های دانشجویی و پوشش اهل خانه برای محارم و هم جنس های خویش هستند، تصریح کرد:  پوشش راحت در مقابل محارم هیچ اشکالی ندارد اما مقدمه بی حیایی در خانواده و جامعه است.

حجت الاسلام  یاری پور ادامه داد: هم چنین در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیز مرم می گویند فقط بیینده گوشی همراه شخصی خودشان هستند اما ما خطاب به این افراد می گوییم دشمن تک تک و چهره به چهره بر ذهن های شما با ابزار رسانه  تاثیر می گذارد و حیازدایی می کند، و وظیفه ما مسلمانان شیعه است که برای احیای تقوا در جامعه و خودداری از گناه بتوانیم فرهنگ سازی و ترویج حیا کنیم.

حجت الاسلام دکتر یاری پور با  اشاره به منسبت ۸ شوال، سالروز تخریب قبرستان بقیع عنوان کرد: وهابیان در هشتم شوال سال ۱۳۴۴ هجری قمری حرم امامان بقیع را ویران کردند. تخریب بناها در بقیع توسط جریان وهابیت در عربستان سعودی برای از بین بردن اماکن زیارتی بود. تا آن زمان بر روی مقبره پیشوایان و سایر بزرگان اسلام که در مدینه مدفون بودند گنبدها و بناهایی قرار داشت. پس از تسلط وهابیان بر مدینه آن‌ها ضمن تخریب قبور آثاری که بر روی قبور قرار داشت را نیز از بین بردند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  تنها حرم مطهر پیامبر اسلام(ص) آن هم به دلیل ترس از قیام مسلمانان جهان از تعرض و تخریب مصون ماند که اگر این ترس نبود حرم پیامبر اسلام(ص) پیش از دیگر بقاع مورد تعرض قرار می‌گرفت، بر همین اساس یاد و خاطره ائمه بقیع(ع) را گرامی می داریم و در مظلومیت و ظلم هایی که به آنان در طول تاریخ اسلام شده است به سوگ می نشینیم.

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به  نزدیک شدن به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: اعتیاد به مواد مخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى و مسلمانان محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف می شود.

وی در پایان به اثرات ناشی از مواد مخدر بر سلامت جسم و روان افراد جامعه گفت: کاهش وزن شدید، سو تغذیه، اختلالات گوارشی و تنفسی و قلبی، عفونت های خطرناک، ناتوانی جنسی، سقط جنین، کودک نارس، ضعف سیستم ایمنی بدن، اضطراب ، استرس و پرخاشگری و…است و امیدواریم  با  آگاهی بخشی به خانواده ها و تدبیر و تلاش حداقل بتوانیم میزان شیوع آن را به کنترل درآوریم.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار