آرمان اصفهان
13:09 - چهارشنبه 16 خرداد 1397

امام جمعه بهارستان:

روز قدس، روزِ آزمایش بزرگ ملت‌های مسلمان است

امام جمعه بهارستان گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند، از این‌رو همه مردم و مسئولان در این مراسم شرکت کنند.

حجت الاسلام حسین رجایی پور در گفتگو با خبرنگار  آرمان اصفهان؛ روز قدس  را یکی از برجسته‌‌‌‌‌ترین یادگارهای امام (ره) دانست و اظهار کرد: مردم ما به خوبی می دانند، امام راحل(ره) صاحب تشخیص و سیاست در عالم بودند، به طوری که فرمودند: «قدس متعلق به جهان اسلام است و مختص مردم فلسطین نیست».

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به اینکه  روز قدس، روزِ آزمایش بزرگ ملت‌های مسلمان است؛ گفت: با توجه به تاکیدات امام راحل(ره) در خصوص وحدت مسلمین جهان ، همه ما وظیفه داریم در همه طول سال و به خصوص در چنین روزی که یوم الله قدس نام گرفته است در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به برائت از مشرکین و اسرائیل راهپمایی حماسی روز قدس باشکوهی را رقم بزنیم.

وی با اشاره به تاریخچه مبارزات مردم فلسطین با رژیم اشغالگر قدس بیان کرد: مردم فلسطین به پشت گرمی مسلمانان جهان سالهاست که در این مبارزه ایستادگی کرده اند و دشمن را به ستوه آورده اند.

حجت الاسلام رجایی پور از مردم مسلمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان اصفهان و شهر بهارستان خواست تا همچون سالهای گذشته حضوری پررنگ و حماسی در راهپیمایی روز قدس داشته باشند و به دنیا نشان دهند که ملت ایران هنوز حامی مردم فلسطین است و نقشه های دشمنان را خنثی کنند.

امام جمعه شهر بهارستان، افزود: حضور در راهپمایی امسال به دو جهت حایز اهمیت است ، زیرا اول اینکه حمایت از مردم مظلوم فلسطین که هفتاد سال است زیر چکمه های آمریکا و اسرائیل هستند و هیچ سازمان بین المللی هم به فریادشان نمی رسد و علاوه بر بی اعتنایی حتی به حمایت و جانب داری از اسرایئل نیز تصمیم گیری می کنند.

وی با اشاره به تغییر سفارت آمریکا از تلاویو به بیت المقدس نیز اشاره و تاکید کرد: آمریکا با این حرکت خود بزرگترین توهین و بی اعتنایی را به مردم جهان اسلام کرد، بنابراین ملت جهان اسلام از جمله مردم قدرشناس ایران و به خصوص مردم زمان شناس استان اصفهان و مردم بصیر شهر بهارستان با حضورباشکوه خود جنایات اسرائیل و آمریکا به مردم بی دفاع فلسطین را محکوم می کنند و خشم و انزجار خود را با مشت های گره کرده و فریاد های «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل»به دولت مردان غاصب و مزدور این رژیم ها نشان می دهند.

حجت الاسلام رجایی پوربا اشاره به اینکه روز قدس روز بسیار بزرگی است، زیرا محور مقاومت جهان اسلام در برابر کفر و ظلم به مردم بی دفاع محسوب می شود ادامه داد:   حضور مردم به همراه فرزندان خردسال در راهپیمایی روز قدس نشانه هوشیاری، ایمان و بصیرت  است و قدم‌های آنان که به عنوان دفاع از قبله اول مسلمین و دفاع از جنگ 70 ساله و مردم مظلوم فلسطین آمده‌اند مورد رضای خداوند قرار خواهد گرفت.
امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به اهمیت روز قدس و لزوم مشارکت مردم در این مراسم گفت: حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس علاوه بر این‌که توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند، تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و اهداف انقلاب اسلامی می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی امسال در شهر بهارستان همچون سالهای گذشته و همزمان با سایر مردم کشور روز جمعه هجدهم خرداد ساعت 11 صبح ازدرب مسجد قائم(عج) خیابان فرشته به سمت مسجد مصلی واقع در خیابان حضرت ولیعصر(عج) این شهر با حضور با شکوه مردم روزه دارو بصیر برگزار می شود و پس از راهپمایی در مصلی نماز جمعه قرائت بیانیه و سخنرانی و خطبه های نماز جمعه برقرار است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار