آرمان اصفهان
۰۷:۰۹ - یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۷

عضو خبرگان رهبری تشریح کرد؛

نقش و جایگاه حضرت خدیجه (س) در ایجاد و ابقای اسلام

عضو خبرگان رهبری گفت: خدیجه (س) با ثروت و سخاوتی که خداوند متعال به وی اعطا کرده بود موجب «مُحدثه » در اسلام شد و با تولد دختری همچون فاطمه الزهرا(س) بقای اسلام را بیمه کرد.

به گزارش آرمان اصفهان،آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، شامگاه گذشته در سوگواره ادبی «سرچشمه کوثر» که به مناسبت وفات حضرت خدیجه(س) در دفتر سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شده بود، با تبیین نقش مهم و حساس حمایت های همسر گرامی پیامبر اکرم(ص) در توفیق رسالت ایشان، اظهار کرد: حضرت خدیجه(س) اولین شخصیتی بود که به حمایت تمام ‏قد از پیامبر اکرم(ص) اهتمام و در این راه جان و مال خود را فدا کرد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به شعرهای سروده شده توسط شاعران آیینی برجسته استان اصفهان گفت: همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند بنده ورزشکار نیستم ولی ورزش را دوست دارم، می گویم شاعر نیستم اما شعر را دوست دارم علت این علاقه نیز غبطه خوردن به روح والای شعرا و لطافتی است که در روح این افراد بوده و در بقیه نیست که در اصطلاح به آن قابلیت می گوییم، زیرا هر فردی قابلیت سرودن شعر را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: شاعر وقتی می تواند شعر خوبی بر زبان جاری کند که «روح القدس» آن را تایید کند برای همین است که شاعران در یک لحظه شعری را می سرایند و اگر آن را جایی یادداشت نکنند به سرعت از ذهنشان پاک می شود.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد انس معنوی شعرا با خداوند توضیح داد: همان گونه که خداوند در جای جای قرآن کریم اشاره کرده است، وقتی مورد لطف و رحمت الهی قرار گرفتیم بی شک شکرگزاری نعمت ها سبب ازدیاد آن می شود.

امام جمعه موقت اصفهان، با اشاره به «عُجب و غرور»، تصریح کرد: «عُجب» کار خارق العاده است که برای اولین بار از شخصی سر بزند و بقیه نسبت به آن عمل ناتوان باشند، اگر فردی اراده و مشیت الهی را در این زمینه نادیده بگیرد قطعا دچار غرور شده است و کفران نعمت است و لازم است شعرا نیز برای تثبیت این نعمت الهی در وجود خویش همیشه شکرگذار باشند.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه حضرت خدیجه (س) شریک علت «مُحدثه و مقعیه» جهان اسلام است، افزود: خدیجه (س) با ثروت و سخاوتی که خداوند متعال به وی اعطا کرده بود و عشق و علاقه ای که نسبت به پیامبر(ص) داشت موجب «مُحدثه » شد و با تولد دختری همچون فاطمه الزهرا(س) بقای اسلام را بیمه کرد.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این بانو زوجتین بودند، اظهار کرد: ایشان در ایجاد و ابقای دین اسلام بسیار مهم و موثر بودند به گونه ای که برای ابقای اسلام با تولد 4 اولاد حضرت زهرا(س) که هر کدام اتفاقات مهم جهان اسلام را رقم زدند، اسلام را پس از رحلت پیامیر (ص) تثبیت کردند.

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به مسئله کفویت در ازدواج، گفت: همان طور که اگر امیرالمومنین (ع) نبودند شخصی هم کفو حضرت زهرا (س) نبود، خدیجه (س) نیز به دلیل همین کفو بودن همسر اشرف انبیای الهی و عالمیان بودند.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار