آرمان اصفهان
13:03 - دوشنبه 23 آذر 1394

۱۵۲ کشته متجاوزان به یمن/ کشته شدن دو فرمانده ارشد عربستان و امارات

شبکه المسیره اعلام کرد که امارات متحده عربی کشته شدن «سرتیپ سلطان بن محمد هویدان الکتبی» فرمانده مهاجمان در باب المندب را در حمله ارتش و کمیته های مردمی یمنی به باب المندب تایید کرده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ جزئیات اصابت موشک بالستیک به مقر نیروهای ائتلاف عربی در یمن:

شبکه خبری المیادین بامداد به نقل از یک مسئول نظامی یمنی گزارش داد که مرکز فرماندهی شبه نظامیان هوادار عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری این کشور و نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی در منطقه “شعب الجن” در شهرستان “باب المندب” در جنوب غرب استان تعز در جنوب غرب یمن با یک موشک بالستیک مورد هدف قرار گرفت.
به گفته این مسئول یمنی، موشک مذکور با دقت هر چه تمام تر به هدف خود اصابت کرده و کشته شدن ده ها تن از شبه نظامیان هوادار رئیس جمهوری فراری این کشور و نیروهای ائتلاف عربی از جمله چندین افسر عربستانی و اماراتی را در پی داشت.
پایگاه خبری العهد نیوز به نقل از منابع یمنی اعلام کرد که خبرهای مخابره شده درباره اصابت موشک بالستیک «توشکا»ی نیروهای یمنی به مرکز فرماندهی نیروهای مزدور عربستان سعودی در منطقه «شعب الجن» در شهرستان «باب المندب» در جنوب غرب تعز یمن، از کشته شدن ۱۵۲ نظامی وابسته به عربستان حکایت دارد.
این پایگاه همچنین به نقل از منابع یمنی افزود: اجساد ۲۳ عربستانی، ۹ اماراتی، هفت افسر مراکشی و ۴۲ نفر از عناصر وابسته به شرکت بلک واتر آمریکا در این حمله شناسایی شده است.
از طرف دیگر شبکه تلویزیونی المسیره نیز از ورود کشتی پزشکی ائتلاف سعودی به ساحل عدن در نتیجه شمار بالای زخمی شدگان این حمله خبر داد.
براساس این گزارش به نقل از خبرگزاری المرصد یمن، یک منبع نظامی این کشور با اشاره به اینکه موشک بالستیک توشکا با دقت بالا به هدفش برخورد کرد، گفت: اجساد ۱۴۶ کشته شده این حمله به عدن و اردوگاه عمران رسیده در حالی که بیشترشان دچار سوختگی شدید شده اند.
در همین حال شبکه المسیره اعلام کرد که امارات متحده عربی کشته شدن «سرتیپ سلطان بن محمد هویدان الکتبی» فرمانده مهاجمان در باب المندب را در حمله ارتش و کمیته های مردمی یمنی به باب المندب تایید کرده است.
از طرف دیگر منابع داخل یمن نیز اعلام کردند که سرتیپ عبدالله السهیان فرمانده نیروهای عربستان و ژنرال کارل فرمانده گردان مزدور «بلک ئاتر» در این حمله کشته شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار