آرمان اصفهان
۱۵:۳۵ - جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

خطیب نماز جمعه بهارستان:

کشورهای اسلامی در مسئله فلسطین دچار خفگی شده اند

امام جمعه شهر بهارستان گفت: برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در موضوع فلسطین دچار خفگی شده اند و هیچ واکنشی به جنایات صهیونیست‌ها نشان ندادند.

به گزارش آرمان اصفهان،حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهارستان ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار کرد: روزه گرفتن و ماه رمضان از راه های افزایش تقوای الهی است.

خطیب نماز جمعه بهارستان با اشاره به این که  مردم در برابر روزه گرفتن به سه گروه تقسیم می شوند، خاطر نشان کرد:  عده ای به استقبال روزه و ماه مبارک رمضان می روند و پس از اتمام ماه رمضان محزون می شوند و روزه را تکلیف شرعی می دانند، عده ای هم نسبت به روزه گرفتن بی تفاوت هستند و با آمدن ماه رمضان گلایه مند می شوند.

وی در تشریح گروه سوم هم گفت: عده ای در برابر روزه گرفتن می ایستند و روزه داران را تمسخر می کنند که این گروه به سفره های دنیایی دل بسته هستند.

حجت‌الاسلام رجایی پور در بخش دیگری از سخنان خود به فاجعه انسانی و کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی اشاره و خاطر نشان کرد: رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی مسلمانان بداند که این خون‌های مقدس، ملت مظلوم فلسطین را یکپارچه تر خواهد کرد و نصرت الهی همراه آنان خواهد بود.

* آزادی فلسطین سنت الهی است

وی به تعبیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: آزادی فلسطین سنت الهی است و هم آمریکا و هم بزرگتر از آن نمی توانند در مقابل سنت الهی هیچ غلطی بکنند.

رجایی پور با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس و فلسطین اشغالی ابراز داشت: آمریکا در واقع شریک جرم اسرائیل و بسیاری از ظالمان جهان است؛ پس آمریکا همدستان آن بدانند که هرگز نخواهند توانست برنامه‌های خود را در فلسطین پیاده کنند.

امام جمعه شهر بهارستان افزود: متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی و عربی در موضوع فلسطین دچار خفگی شده اند و هیچ واکنشی به جنایات صهیونیست‌ها بروز ندادند، از طرفی هم مجامع بین المللی سکوت اختیار کرده است.

* زمان نابودی اسرائیل کوتاه تر شد

وی در ادامه  اظهارات خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی قبل از ۲۵ سال بیان کرد: با جنایات چند روز گذشته صهیونیست‌ها، زمانی که رهبر معظم انقلاب برای نابودی این رژیم تعیین کرده، کوتاه‌تر شده است.

امام جمعه شهر بهارستان به فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان اشاره کرد و گفت: بی‌شک فتح خرمشهر را که با عملیات بیت‌المقدس در سال ۶۱ محقق شد، باید فتح الفتوح نام‌گذاری کنیم.

حجت‌الاسلام رجایی پوردر ادامه با تبریک سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و گرامیداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای فتح خرمشهر، گفت: فتح خرمشهر نتیجه مقاومت و پیروی از ولایت فقیه بود. اگر امروز اقتدار و عزت و استقلال داریم مرهون مقاومت و تبعیت از مقام معظم رهبری است، برعکس بعضی دولتمردان بی‌اختیار کشورهای منطقه که با یک عطسه آمریکا می‌میرند و زنده می‌شوند. اگر امروز فتح‌های اقتصادی و سیاسی و علمی و … را می‌خواهیم مهم‌ترین عاملش پیروی از ولایت فقیه است.

وی ضمن تأکید بر رعایت شئون ماه مبارک رمضان از سوی تمامی اقشار جامعه، یادآور شد: از تمامی دستگاه های نظارتی اعم از تعزیرات، اصناف و ارشاد، تقاضا داریم که با گران فروشان در بازارا و افرادی که حرمت ماه مبارک رمضان و روزه داران را در جامعه زیر پا می گذارند برخورد جدی داشته باشند، همه ما وظیفه داریم که شئون این ماه مبارک را به بهترین شکل ممکن رعایت کنیم و این مهم یکی از ضرورت های اصلی در جوامع اسلامی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار