آرمان اصفهان
۰۹:۱۵ - دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

به همت کانون مهدویت زهراییان

اولین همایش مهدوی یاوران شهر بهارستان برگزار شد/ «تقوا» تنها راه رسیدن به باور قلبی به حضرت مهدی (عج) است

مــعــاونــت آمــوزش بــنــیــاد مــهدویــت مــازنــدران گفت:برای یاری کردن حضرت مهدی(عج) نیز باید نسبت به ایشان باور قلبی باشد و تقوا تنها راه رسیدن به این باور است.

به گزارش آرمان اصفهان،احسان عبادی در جمع مردم متدین و مهدی یاور شهر بهارستان از نیازهای تربیتی انسان در مسیر رشد و تکامل، نیاز به الگو و مدل برای الگوگیری و الگو برداری است، اظهار کرد: در همین راستا خانواده های امام زمانی، دارای برترین الگو و زیباترین مدل انسانی هستند.

وی افزود: سیره ی حضرت مهدی (عج) در ابعاد گوناگونی همچون سیرت دینی، سیرت خُلقی، سیرت عملی، سیرت انقلابی، سیرت تربیتی، سیرت مالی، سیرت اصلاحی و سیرت قضایی قابل بحث و بررسی است و خانواده های مهدی باور با الهام گیری از این سیره ها، به امام خویش اقتدا می کنند.

مــعــاونــت امــوزش بــنــیــاد مــهدویــت مــازنــدران با اشاره به یکی از آثار وجودی امام عصر (عج) برای ما دفع ضرر و زیان و آسیب ها و بلاها  و فزونی نعمات می باشد، تصریح کرد: ما شیعیان نسبت به هر دو عامل بی خبر و غافلیم، اما عده ای ازمردم با بهره مندی از هوشیاری و آگاهی خاص در برابر نعمتهای الهی شکرگزارند،اما بسیاری ازمردم هم توجهی ندارند، زیرا از کمیت و کیفیت آنها بی خبرند.

عــبــادی با تشریح مهدی باوری گفت:برای یاری کردن حضرت مهدی(عج) نیز باید نسبت به ایشان باور قلبی باشد و تقوا تنها راه رسیدن به این باور است.

وی گفت:فرد مهدی یاور در جهت خصوصیات امام و رهبرش باید ویژگی هایی را کسب  کند از جمله تحمل پذیری در برابر جاهلان، با بینش و بصیرت بودن در مسائل سیاسی، اهل توبه و طاعت، انابه داشتن به هنگام افتادن در دامن گناه، موحد و پاکدامن بودن، سبقت گیرنده در کار نیک و دارای خانواده ای سالم و پر همت برای تربیت فرزندانی صالح.

مــعــاونــت امــوزش بــنــیــاد مــهدویــت مــازنــدران با اشاره به انتظار ظهور و اعتقاد به منجی آینده بشریت در سعادت فردی و اجتماعی بشریت موثر است، تاکید کرد: اعتقاد به امام مهدی(عج) موجب می شود تا شخص منتظر تلاش کند تا طبق خواست و رضایت امام(عج) که همان خواست الهی است، حرکت کند و در زندگی فردی و اجتماعی با الگو قرار دادن امام(عج) خود و دیگران را تربیت کند.

به گفته وی: نقش اخلاقی و تربیتی اعتقاد به ظهور را در جامعه اسلامی بسیار موثر است، به گونه ای که اعتقاد به امام مهدی(عج) موجب می شود تا شخص منتظر به آن حضرت توجه داشته باشد و از وی تأثیر پذیرد.

عبادی ادامه داد: اعتقاد به مهدوی باوری انسان را  را وادار می کند تا در زندگی خود بر خلاف خواست امام(عج) حرکت نکند و این خود عامل مؤثری برای کسب فضایل اخلاقی توسط منتظران بوده و نشانه ای است از خودسازی و تربیت اخلاقی متأثر از اندیشه مهدویت و عنصر انتظار.

مــعــاونــت امــوزش بــنــیــاد مــهدویــت مــازنــدران با بیان اینکه منتظران باید در جامعه امروز از بصیرت و آگاهی عمومی بالایی برخوردار باشند، افزود: از جمله ویژگی های یاران امام مهدی(عج) و منتظرین آن حضرت بالا بردن سطح معرفت و شناخت نسبت به اجزاء مختلف دین در حوزه های گوناگون اعتقادی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و … است. یعنی فردی می تواند مدعی پیروی از امام(عج) را داشته باشد و در مسیر ایشان حرکت نماید و از منتظرین به حساب آید که از درجه بالای بصیرت و آگاهی بر خوردار باشد.

وی هم چنین با اشاره به پیدایش مدعیان دروغین مهدویّت و گرایش مردم به آنان و پخش کلیپ هایی از آنها به حاضرین جلسه گفت: در طول تاریخ، از هیچ یک از نشانه‌های مهدی موعود، چون «غیبت» سوء استفاده نشده است. افرادی با شگردهایی چون: زهد فروشی، عوام فریبی، ادعاهای واهی و… مدعی امامت،همسری یا ارتباط نزدیک با ایشان هستند .

به گفته عبادی: ادعاهای دروغین مهدویّت به یک باره رخ نمی‌نمایند؛ بلکه زمینه‌های فکری، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و اقتصادی در پیدایی آن‌ها اثرگذارند. چالش ها، نزاع‌ها و کشمکش‌های سیاسی، قبیله‌ای، عقیدتی و فکری، فقر اقتصادی و فرهنگی، سرخوردگی مردم و نبود انسان‌های روشنگر و راهنما زمینه را برای این‌که هر روز کسی سربرآورد، بانگی سر دهد و بدعتی ساز کند، آماده می‌سازد.

مــعــاونــت امــوزش بــنــیــاد مــهدویــت مــازنــدران از دیگر آثار اعتقاد به ظهور امام مهدی(عج) و در انتظار آن حضرت به سر بردن، ایجاد روح استقامت و پایداری در مقابل سختی ها و نابسامانی ها و به دنبال آن تحقق اقتدار اجتماعی است نام برد و گفت:زیرا جامعه ای که معیارها و موازین دینی را در دستور کار خود قرار داده باشد و با ضوابط ایده انتظار به تربیت افراد پرداخته باشد قهرا با اقتداء به دستورات دینی و اولیای دین از اقتدار خاصی بر خوردار خواهد بود.

وی در انتهای سخنانش در پاسخ به سوال چه کاری برای ظهور امام زمان (عج) می توانیم انجام بدهیم خاطرنشان کرد: برای کسب امادگی برای ظهور،لازم است به ویژگی های یاران آن حضرت آگاهی داشته باشیم تا با کسب این ویژگی ها،آماده ظهور شویم از جمله: شناخت پروردگار،  شناخت امام زمان (عج)،استمرار در انتظار، خودسازی و دیگر سازی، خودسازی و دیگر سازی وهمواره به یاد آن حضرت بودن، دعا کردن برای تعجیل در فرج ایشان و حرکت در مسیر رضایت آن امام غایب، ما را مشمول دعاهای خیر ایشان می کند.

انتهای پیام/آرمان اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار