آرمان اصفهان
۱۰:۲۰ - دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور:

لغو روادید اربعین فعلا امکان‌پذیر نیست/ تلاش برای کاهش هزینه‌های زائران اربعین

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: با وجود آمادگی ایران برای لغو ویزای اربعین، طرف عراقی تاکنون هیچ‌گونه رغبتی برای امر نشان نداده است، بر همین اساس لغو روادید اربعین فعلا امکان‌پذیر نیست.

به گزارش آرمان اصفهان، در چند سال اخیر خیل عظیمی از عاشقان اباعبدالله(ع) همزمان با اربعین حسینی برای حضور در حماسه پیاده‌روی اربعین عازم عراق می‌شوند، به طوری که سال گذشته حدود سه میلیون ایرانی در این راهپیمایی باشکوه شرکت کردند.

همگام با حضور میلیونی ایرانیان در پیاده‌روی اربعین حسینی، لغو روادید اربعین مطرح و مورد توافق مسؤولان ایرانی قرار گرفت، به طوری که امسال مسؤولان حج و زیارت از مذاکره با طرف عراقی و اعلام آمادگی ایران برای لغو ویزای اربعین خبر دادند.

شهریار حیدری، مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به اینکه برداشتن ویزا برای زائران اربعین حسینی مشروط به لغو قوانین دو طرفه است، اظهار داشت: طبق مذاکرات قبلی رئیس جمهور با نخست وزیر عراق، ایران آمادگی خود را برای لغو روادید اربعین اعلام کرده است که البته برای تحقق این امر باید طرف عراقی نیز موافقت خود را اعلام کند.

وی با بیان اینکه مسئولان عراقی فعلا آمادگی لغو روادید اربعین را برای ایران ندارد، افزود: با وجود آمادگی ایران برای لغو ویزای اربعین، طرف عراقی تاکنون هیچ‌گونه رغبتی برای لغو شدن آن اعلام نکرده است بر همین اساس لغو روادید فعلا امکان‌پذیر نیست.

حیدری با اشاره به تلاش برای کاهش هزینه‌های سفر اربعین، خاطر نشان کرد: ما با تدابیر اتخاذ شده سعی کردیم تا جای ممکن هزینه سفر زائران اربعین را کاهش دهیم تا افراد به راحتی به این سفر معنوی مشرف شوند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار