آرمان اصفهان
13:42 - شنبه 08 اردیبهشت 1397

آغاز به کار «خانه نوجوان شهر بهارستان»

فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران شهر بهارستان گفت : هدف اصلی این مجموعه تقویت ایمان ومعرفت دختران به عنوان (مادران فردا) وپرورش استعدادها وتربیت نیروی کارآمد انقلابی درعرصه های مختلف است.

مدیر خانه نوجوان دختران شهر بهارستان در گفتگو با خبرنگار  آرمان اصفهان در خصوص تربیت صحیح و نقشی انکار نشدنی در انسان سازی و تامین سلامت جامعه ، اظهار کرد : تربیت به معنای رشد، نمو و پرورش دادن است . هدایت به سوی حق و کمال ، رساندن به حد بلوغ در تشخیص و تزکیه نفس و اخلاق و عمل از جمله مفاهیم تربیتی می باشند که در قرآن مجید به آنها اشاره شده است.

وی ادامه داد: فضای جامعه و ارزشها و ضد ارزشها موجود، مستقیم و غیرمستقیم بر روان و شخصیت آدمی تأثیرمی گذارد،لذا آموزش سبک زندگی سالم و در عین حال مدل سازی آن در خانه و خانواده  و اجتماع می تواند در ترویج این سبک از زندگی برای این قشر سنی کارگشا باشد.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران شهر بهارستان با اشاره به اینکه داشتن  سبک زندگی سالم به آسانی به دست نمی آید و نیاز به برنامه ریزی است خاطر نشان کرد: نوجوانان ما آینده کشور خود را رقم خواهند زد و سرمایه گذاری بر روی آنها وظیفه مشترک کانون خانواده، نظام اجتماعی، آموزش و پرورش و در نهایت نگاه راهبردی حاکمیت است، سرمایه گذاری امروز ما بسیار کم هزینه تر ، کارا تر و اثربخش تر از درمان ناهنجاری های اجتماعی در آینده ای نه چندان دور خواهد  بود.

آگاهی با برشمردن اهداف راهبردی در طرح خانه نوجوان گفت: آموزش دختران به عنوان مادران شایسته وکارآمد  ،تقویت باورهای دینی وتوسعه اخلاق ورفتارهای اسلامی  انقلابی در دختران، تعلیم وتربیت دختران به عنوان مدیران شایسته وکارآمد درعرصه های مختلف تربیتی ،فرهنگی و….، جمع شدن دختران شهر در محیط امن و مذهبی زیرنظر مربیان با تجربه و مجرب است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اجرای طرح و استقبال خوب دختران نوجوان تصریح کرد: شروع کار با اردوی باغ جوان به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان آغاز شد و حدود 280 نفر از دختران 12- 20 سال برای این اردواعلام آمادگی کردند و هم اکنون نیز در اردو هستیم.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران شهر بهارستان از جمله برنامه های این طرح را ارتقاء شأن ومنزلت دختران در عرصه های مختلف برشمرد و عنوان کرد: ایجادبسترمناسب تربیتی جهت رشدوتعالی ایمان و کشف وتقویت فعالیت وهدایت خلاقیتها واستعدادها در ابعاد مختلف، ایجادبستر سالم دوست یابی، ایجادوتقویت روحیه مطالعه وکتابخوانی، تقویت تقویت حس مسئولیت پذیری و تقسیم کار، تشکیل کلاسهای تربیتی معرفتی و هنری ،آموزشی است.

آگاهی با ارائه راهمکاری اجرایی برای اجرایی کردن طرح خاطرنشان کرد: این طرح ها در قالب فضایی دوستانه ،کارگاه های آموزشی با اساتید مجرب و مربیان باتجربه در یکی از مساجد شهر بهارستان قرار است اجرا شود و در کنار برنامه های آموزشی فرهنگی اردوهای درون و برون شهری ،برنامه های مهدی باوری، سواد رسانه و… را نیز برنامه ریزی کرده ایم.

خانه نوجوان (دختران) شهر بهارستان به  همت ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) و با هدف جذب و تربیت دختران نوجوان تشکیل شده است.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار