آرمان اصفهان
09:38 - سه شنبه 04 اردیبهشت 1397

باغ شهر کوشک؛ ریه تنفسی اصفهان و شهر عفاف و حجاب

شهردار کوشک با تاکید بر حفظ فضای موجود شهری تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با اجرای طرح های عمرانی و گردشگری زمینه معرفی این شهر را به کل کشور فراهم کنیم .

به گزارش آرمان اصفهان، مجید قربانی رنانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه باغ شهرکوشک به عنوان ریه تنفسی شهر اصفهان واستان محسوب می‌شود و باید از این موهبت الهی مراقبت کرد، اظهار کرد: شهر کوشک با قدمت 1400 ساله در فاصله 6 کیلومتری منطقه 9 اصفهان و در مسیر اصفهان به نجف آباد قرار دارد که از مسیر غرب به اصفهان از نظربافت شهری و فضای سبز فوق العاده، فضای مناسبی را برای حضور گردشگران واستراحت آنان فراهم کرده است.

شهردارباغ شهر کوشک با تاکید بر حفظ فضای موجود شهری تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با اجرای طرح های عمرانی و گردشگری زمینه معرفی این شهر را به کل کشور فراهم کنیم .

قربانی رنانی  بابیان اینکه شهرکوشک نزدیک به 15 هزار نفرجمعیت را در خود جای داده است وتراکم جمعیت نیز روبه افزایش است افزود:این شهر دومین شهر پر جمعیت خمینی شهر اصفهان محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این شهر به شهر ایثار و شهادت نیز معروف است گفت:  از جمله خصوصیات منحصر به فرد مردم این شهرپایبندی به اصول اعتقادی و نظام جمهوری اسلامی است ،این شهر در دوران دفاع مقدس ، نزدیک به 102 شهید و300جانباز واسیر تقدیم انقلاب کرده است ،اکثریت بانوان شهر ملبس به پوشش چادر حجاب فاطمی هستند و با افراد غیر بومی با پوشش نادرست با خوشرویی امربه معروف را به جا می آورند.

شهردارباغ شهر کوشک با اشاره به رویکردها و برنامه های در دست اقدام شهرداری خاطرنشان کرد: 59هکتار بافت فرسوده درشهر داریم که باید در حوزه عمرانی بازنگری  و برنامه ریزی شود تا از خسارت های احتمالی جلوگیری شود، هم چنین  آزاد سازی خیابان ها و معابر اصلی شهر است که با همیاری مردم دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه ها ی شهرداری را کاهش شکاف بین مردم و این سازمان عنوان کرد و به همین منظور با سایر سازمان های شهری از جمله بسیج، مساجد، مدارس، و بانوان فعال شهر جلسات تعاملی را برگزار کردیم و اجرای طرح های فرهنگی به خصوص برای بانوان و فرزندان تلاش در بهبود کیفیت روابط داشته ایم.

قربانی رنانی  هم چنین گفت: ما در حوزه مدیریت شهری علاوه بر توجه به سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی و تامین زیر ساخت ها باید به ترویج فرهنگ که مهم ترین رکن هر جامعه خانواده و بانوان هستند را مورد توجه قرار دهیم و در همین راستا  طرح  «فاطمه شناسی و حیات فاطمی» را با حضور بیش از 5 هزار نفر از بانوان شهر در سال گذشته برگزار کردیم .

شهردارباغ شهر کوشک توجه به مباحث خانواده را از اصلی ترین عناوین فرهنگی یاد کرد و افزود: در نظر داریم در سال جاری با هماهنگی هایی که با شورای اسلامی شهر کوشک داشته ایم اساتید مجربی را برای آموزش مهارت به خانواده ها به خصوص بانوان دعوت کنیم .

وی گفت : در نظر داریم با تهیه مستندی جالب توسط صدا و سیما این شهر را به عنوان شهر عفاف و حجاب که از ویژگی های بارز بانوان این شهر است به کشور معرفی کنیم .

قربانی رنانی به بودجه مصوب شورای اسلامی شهر اشاره کرد وگفت :بودجه امسال شهرداری کوشک 5 میلیارد و نهصد میلیون تومان تعیین شد که در این بودجه 58 درصد آن به حوزه عمرانی و42 درصد آن به سایر حوزه ها تعلق گرفت که در بخش عمران بیشترین سیاست گزاری شهرداری ، آزاد سازی معابراست .

شهردارباغ شهرکوشک با اشاره چاه های ذغالی که در شهر کوشک فعالیت داشتندافزود :این چه ها   از لحاظ زیست محیطی مشکل آفرین بوده و تأثیرات منفی بر هوای این منطقه می‌گذاشته است از طرفی خواسته اکثر مردم کوشک نیز مبنی بر جلوگیری از فعالیت این چاه ها بود.

به گفته وی: چاه های ذغالی منبع درآمد غیرمجاز برای عده ای خاص شده بود در حالی که گازهای تولید شده از ذغال،موجب آلودگی هوای شهر می شد، تمامی صاحبان این چاه های ذغالی به کمک مردم و نیروهای خدمات شهری شهرداری شناسایی شده و به مراجع قضایی معرفی شدند.

قربانی رنانی عنوان کرد: با هماهنگی های انجام شده با نیروی انتظامی شهرستان کوشک، هشت حلقه از چاه های ذغالی غیرمجاز تخریب شده و در حال حاضر مشکلی از نظر بو و دود ناشی از ذغال در سطح این شهرستان نداریم.

شهردارباغ شهرکوشک در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: شهرداری ها از لحاظ وضعیت مالی در وضعیت خوبی نیستند ،اما با این وجود انضباط مالی در این شهرداری پا برجاست و امیدواریم با برنامه هایی که داریم و با جذب سرمایه گذارانی که پیشنهادات ساخت مراکز تفریحی، ورزشی و گردشگری را به شهرداری داده اند بتوانیم درآمد پایداری را برای شهرداری محقق کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار