آرمان اصفهان
10:32 - سه شنبه 04 اردیبهشت 1397

گفتگوی مسئولان شهر با مردم؛

فاز 3 شهر بهارستان نیازمند توجه مدیران شهری است

اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران معاونت های اجرایی، و نماینده شرکت عمران روز دوشنبه در مسجد حضرت معصومه (س) پاسخگوی مطالبات مردمی شهر بهارستان بودند.

به گزارش آرمان اصفهان، شهر بهارستان به عنوان یکی از شهرهای جدید  است که محل سر ريز جمعيت شهر اصفهان است و اين از مهم‌ترين دلايل تمايز اين شهر با شهرهاي ديگر استان از جمله فولاد شهر و مجلسي مي باشد.

بافت جمعيتي اين شهر تقريبا تمامي اقوام ايراني را شامل مي شود اما اكثريت شهروندان از اصفهان و ساير شهرهاي استان، در بهارستان سكني گزيده اند.

همگوني نسبي گروههاي مختلف شهروندي در محله هاي بهارستان، جمعيت جوان و سطح سواد بالا، مشاركت بانوان و خانواده ها در زمينه هاي هنري، اجتماعي، ورزشي و…، از ديگر شاخصه هاي جمعيتي ممتاز اين شهر محسوب مي شوند.

با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه توسعه شهری و فعالیت های عمرانی انجام گرفته است این شهر در حال حاضر از سه فاز تشکیل شده‌است که فاز یک و دو آن کامل شده و فاز سه در حال ساخت  و توسعه است .

فاز سه این شهر به دلیل جدیدتر بودن نسبت به بقیه فاز ها از امکانات تفریحی، عمرانی، خدماتی و… شهری کمتری برخوردار است، و با توجه اینکه مسکن اکثر اهالی این منطقه آپارتمانی است ،با رشد جمعیت زیادی روبرو شده است و امکانات شهری متناسب با جمعیت رشد نکرده است.

به همین دلیل اهالی این فاز از شهر بهارستان با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و خواستار دیدار با مدیران شهری بودندتا از نزدیک حرف های آنها را بشنوند و پاسخگوی مطالبات و درخواست های آنان باشند .

اولین جلسه پرسش وپاسخ مردم با مسئولان شهر بهارستان شامگاه دو شنبه در مسجد حضرت معصومه(س) واقع درفازسه با حضور برخی از اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران معاونت های اجرایی، و نماینده شرکت عمران برگزار شد.

مجتبی محبی رییس شورای اسلامی شهر بهارستان در ابتدای جلسه گزارشات مختصری از پیگیری ها و اهم فعالیت های انجام گرفته از زمان آغاز به کار شورای شهر فعلی تاکنون را برای مردم بازگو کرد و گفت: برای تسهیل در روند امور و کاهش مشکلات مختلف شهربهارستان با اکثر ارگان ها و نمایندگان شهر اصفهان جلسات متعددی داشتیم و هم چنین نامه نگاری با وزارت خانه های تهران داشته ایم.

وی افزود: شهر بهارستان شهر جدیدی است که شرکت عمران وظیفه احداث ،آماده سازی و تکمیل پروژه های عمرانی بزرگ شهر را بر عهده دارد و پس از آن فاز مورد نظر را به منظور تکمیل امکانات و خدمات رسانی شهری تحویل شهرداری  می دهد ، خیلی از مردم شهر نمی دانند برای رسیدگی به امور جاری شهر باید به کدام ارگان مراجعه کنند .

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان تصریح کرد: هم اکنون فقط فاز 1 شهر بهارستان تحویل شهرداری شهر بهارستان شده است ، و مابقی فاز ها را به زودی شرکت عمران به شهرداری واگذار می کند.

محبی به هم افزایی بین مدیران شهر بهارستان اشاره کرد و گفت:  ما مسئولان شهری معتقدیم که نباید کار مردم زمین بماند و بین ادارات سرگردان باشندبه همین دلیل در سال گذشته طی جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر وحدت و هم دلی سازمانی بین دو ارگان مهم شهر بهارستان ایجاد شد.

وی ادامه داد: پیگیر استقرار بخشداری در شهر بهارستان بوده ایم ، زیرا نیاز است که نهادی بالاتر در شهر حضور داشته باشد و سایر نهاد ها زیر سایه آن در شهر فعالیت کنند.

رییس شورای شهر هم چنین خاطر نشان کرد: پیگیر استقرار آرمستان در شهر بودیم که مسئولان بهانه آوردند که در طرح جامع شهری باید در نظر گرفته شود که پیگیری این امر به عهده شرکت عمران است.

وی در خصوص استقرار بیمارستان دولتی در شهر بهارستان گفت: در این زمینه بسیار پیگیر بوده ایم اما مسائلی در این میان است از جمله استاندارد هایی که برای ساخت بیمارستان لازم است ، از فاصله دو بیمارستان دولتی با یکدیگر و زمینی با مساحت مورد نظر برای ساخت … که تاکنون برخی از مسائل حل شده است و برخی در حال پیگیری است.

یحیی عیدی بیرانوند شهردار بهارستان در تکمیل صحبت های رییس شورای شهر بهارستان در خصوص هم افزایی های ایجاد شده بین شرکت عمران و شهرداری بهارستان تصریح کرد: مدیران کوشای شرکت عمران متولی تامین زیر ساخت های اولیه شهر هستند ، برحسب تعامل صورت گرفته طرح ها و پروژه های عمرانی را احداث و تکمیل می کنند و شهرداری موظف است آنها را نگهداری کند.

وی گفت: در دوره های قبلی تصدی شهرداری متاسفانه تعامل خوبی این این دو سازمان در شهر وجود نداشت و همین باعث بی توجهی و مغفول ماندن برخی پروژه های عمرانی در برخی محله های شهر بهارستان شده است که امیدواریم به زودی حل شود و لبخند رضایت را در چهره مردم شاهد باشیم.

شهردار شهر بهارستان هم چنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در توسعه زیباسازی شهرافزود: نورپردازی، توسعه فضای سبز و مبلمان شهری و.. طرح های زیادی در دست اقدام داریم که به زودی اجرایی خواهند شد.

عیدی بیرانوند با بیان اینکه مردم نقش موثری در پیشرفت و توسعه شهر ها دارند، تصریح کرد: ما از صاحب نظران، نخبگان و مردم درخواست می کنیم در راستای بهبود کیفیت خدمات رسانی شهرداری به شهروندان ،نظرات و پیشنهادات شان را به ما منتقل کنند و هم چنین در ترویج فرهنگ شهروندی بین اقشار مردم نیز ما را یاری کنند.

-در ادامه جلسه سوالات و مطالبات مردم به صورت مکتوب جمع آوری شد و مدیران شهری هر کدام بر حسب نیاز پاسخ گو بودند.

معاونت حمل و نقل شهرداری بهارستان در پاسخ به سوال  اکثر شهروندان که در خصوص علت تغییر مسیر تردد اتوبوس های فاز 3 سوال پرسیده بودند و هم چنین گفته بودند که چرا علاوه بر وجود اتوبوس های داخلی در این فاز ، اتوبوس برای رفت و آمد مردم به اصفهان وجود ندارد یا کم است اظهار کرد: ما در فاز 3 دو محله داریم که به طور همزمان باید سرویس دهی می کردیم اما برایمان تامین اتوبوس امکان پذیر نبود و مسیر ها را ادغام کردیم و برای تردد به اصفهان نیز همین مشکل را داشتیم.

بذرافشان نماینده مدیر عامل شرکت عمران نیز در پاسخ به این سوال گفت: طی صحبت هایی که هم اکنون بین شهردار و ریاست شورای شهر و مدیریت شرکت عمران انجام گرفت ، تا دو ماه آینده چهار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل فاز 3 شهر بهارستان اضافه می شود.

ریاست شورای شهر بهارستان در پاسخ به سوال مزاحمت های بیش از اندازه سگهای ولگرد که از مناطق روستایی اطراف به این فاز می آیند افزود: بر اساس دستورالعمل های جدید باید این سگ ها به صورت زنده جمع آوری شوند و از دو شرکت خصوصی درخواست انجام این کار را داده ایم.

عیدی بیراوند شهردار بهارستان در تکمیل ریاست شورای شهر خاطر نشان کرد: ما با همکاری دو شرکت سگ های ولگرد را به صورت زنده از سطح شهر جمع آوری می کنیم و ماهانه برای هر سگ نزدیک به 100 هزار تومان برای تغذیه ،بهداشت و نگهداری هزینه می شود، استقبال می کنیم از شهروندانی که حاضر به همکاری با شهرداری در این زمینه هستند.

بذرافشان نماینده مدیر عامل شرکت عمران نیز در پاسخ به سوال شهروندان در خصوص تکمیل مسجد و سایر پروژه هایی که شرکت عمران در فاز سه در دست اقدام دارد گفت: در مدت دو ماه آینده پروژه های عمرانی در دست اقدام تکمیل خواهند شد.

در این جلسه چون اکثر مردم تمایل داشتند مطالبات شان را به صورت شفاهی مطرح کنند فرصت پاسخ گویی توسط مسئولان به دیگر سوالات ایجاد نشدو مابقی درخواست ها که به صورت مکتوب مطرح شد جمع آوری شد تا به مرور زمان به آن ها رسیدگی شود.

انتهای پیام/آرمان اصفهان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار