آرمان اصفهان
۱۵:۲۰ - جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

خطیب نماز جمعه بهارستان:

شهر بهارستان با جمعیت چند هزاری نفری هنوز فاقد بیمارستان و آرامستان است/ سپاه پاسداران در کنار سایر نیروهای مسلح کشور، نقش درخشان و خورشید گونه دارد

امام جمعه شهر بهارستان گفت: از جمله درخواست های مردم که مکرر از سوی مسئولان شهر بهارستان پیگیری شده است، درخواست ساخت بیمارستان دولتی و مجوز و جانمایی برای احداث آرامستان برای این شهر است.

به گزارش آرمان اصفهان،حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی اظهار کرد: یکی از عواملی که موجب می شود انسان ها به خصوص مسلمانان از خداوند فاصله بگیرند، کفران نعمت است که به دو شکل در دنیا اتفاق می افتد.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به انواع کفران نعمت، گفت: نوع اول ناسپاسی به جای شکر گذاری است یعنی بندگان نعمت دارند اما در مقابل نعمت ها شکرگذار نیستند و ناسپاسی می کنند و نعمات را در راه باطل و حرام و نفاق استفاده می کنند.

وی ادامه داد: دومین نوع از کفران نعمات مصرف نشدن نعمات در جای خود است و اسراف کردن، مصرف با منت و خساست و انفاق نکردن نعمات از دیگر شاخصه های این کفران محسوب می شود و به طور کلی مصرف نعمت ها بر خلاف آنچه در دستورات الهی گفته شده است کفران نعمت است.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به خطبه 89 نهج الباغه، افزود: امیرالمومنین علی (ع) پیوسته به داشتن تقوا و حفظ آن تاکید داشتن و حسابرسی اعمال را از عوامل حفظ تقوا می دانند.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به روایت دیگری از ایشان ،عنوان کرد: ایشان می فرمایند سه چیز به انسان شرف و عزت می بخشد که اول فروتنی نزد خداوند و مردم،دوم پاکدامنی و عفت و حیا در زندگی، سوم بصیرت و علم و دانایی به دین اسلام و معارف دینی است که امیدواریم بتوانیم گفتمان امام علی (ع) را در متن زندگی اجرا کنیم.

وی بیان کرد: در ماه پر فضیلت شعبان هستیم، ماهی که ماه پیامبر(ص) و از برکات زیادی برخوردار است، ماه خیزش در راه بندگی خدا و آماده شدن برای ماه رمضان است و اگر شخصی در این ماه استغفار کند مورد پذیرش خداوند قرار می گیرد، و هم چنین پرداخت صدقات(خمس و زکات) و روزه گرفتن و ذکر صلوات بسیار در این ماه ثواب دارد.

حجت الاسلام رجایی پوربا اشاره به فضائل و برکات بسیار امام حسین(ع) ،گفت: به همین مناسبت در تقویم جمهوری اسلامی ایران، این روز را روز پاسدار نامیدند و نقش عظیم سپاه پاسداران در کنار سایر نیروهای مسلح کشور، نقش بسیار درخشان و خورشید گونه است ، زیرا در برقراری نظم وامنیت کشور و هم چنین در خارج از مرز ها و جنگ های منطقه نقش بسزایی را ایفا کردند، این روز را به همه پاسداران ملت ایران تبریک عرض می کنیم.

امام جمعه شهر بهارستان هم چنین به ولادت امام سجاد(ع) و حضرت ابالفضل(ع) و دیگر فضایل آن بزرگوارن و نقش آنان در واقعه کربلا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: باید برای ادای دِین و حق به ائمه اطهار(ع) هر کاری از دستمان بر می آید انجام دهیم که در آخرت شرمسار نباشیم.

وی با گلایه مندی گفت: از مسئولین اصناف و کسبه و هم چنین برخی ادارات و ارگان های شهر بهارستان که به مناسبت ها و به خصوص چنین اعیادی نسبت به فضاسازی و تغییر چهره شهر مسلمان و شیعه نشین بهارستان بی تفاوت هستند گلایه مند هستیم و سخن مان به این افراد این است که با گرامی داشت این ایام ونصب پارچه، بنر، چراغانی درب مغازه و ادارات هم به ترویج فرهنگ حسینی کمک می کنید و هم موجب برکت و رزق و روزی و ثواب می شوید.

خطیب نماز جمعه شهر بهارستان در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به حملات سه جانبه از سوی آمریکا و انگلیس و فرانسه به سوریه ،تصریح کرد: این حملات بدون تصویب شورای امنیت جهانی و سازمان ملل و حتی مجالس کشورهای خودشان بوده است و به بهانه استفاده کشور سوریه از تسلیحات شیمیایی رخ داده است و به لطف خدا بی تاثیر بود و فقط موجب رعب و وحشت در بین مردم شد که امیدواریم نقشه های رژیم صهیونیستی و این غاصبان ناکام بماند.

وی با اشاره به حضور حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در نماز جمعه شهر بهارستان قدردانی کرد و خطاب به ایشان اذعان کرد: از جمله درخواست های مردم این شهر که مکرراز سوی مسئولان شهر بهارستان مورد پیگیری قرار گرفته است ، درخواست ساخت بیمارستان دولتی و مجوز و جانمایی برای احداث آرامستان برای این شهر است و از ما میخواهیم رسیدگی به درخواست های مردم این شهر را در اولویت کاری خویش قرار دهید.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار