آرمان اصفهان
15:15 - جمعه 17 فروردین 1397

امام جمعه شهر بهارستان اصفهان مطرح کرد:

استفاده از کالای ایرانی برای رفع بیکاری

امام جمعه شهر بهارستان گفت: راه نجات کشور از مشکلات بیکاری و رکود، توجه جدی به حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش آرمان اصفهان،حجت الاسلام حسین رجایی پور، در خطبه های  نماز جمعه این هفته شهر بهارستان اصفهان ضمن سفارش به تقوای الهی، با برشمردن نعمت ها ی الهی و اینکه وظیفه بندگان علاوه بر شکر نعمات ،نعمت شناس نیز باشند است و خداوند در قرآن به سه نعمت بسیار اشاره کرده است ،اظهار کرد:  اولین نعمت که نعمت مطلق محسوب می شود نعمت امامت و ولایت است که همچون منجی و هدایت گر جامعه است و اگر این نعمت به درستی تبیین شود سایر نعمات در جایگاه واقعی خویش قرار می گیرند.

وی در ادامه افزود : دومین نعمت، نعمت تاییدات الهی است (عزیز شدن بنده در پیشگاه خداوند) و سومین نعمت قرآنی ، نعمت اتحاد جامعه است (وحدت گرایی) چون اختلاف در جامعه از عذاب های بزرگ و بلاهای شکننده است، زیرا این وحدت در سایه ایمان به خدا اتفاق می افتد.

امام جمعه شهر بهارستان  به نقل از حدیثی از نبی اکرم(ص) گفت: سه صفت است که اگر بنده ای آن را داشته باشد مورد خشم و غضب الهی قرار می گیرد که آن سه شامل : پر خوری، خنده های بی ربط و زیاد، و سوم کسی که شب را بخوابد و از عبادت محروم بماند و نماز واجب صبح را به جا نیاورد.

وی در بخشی   از سخنانش با اشاره به بیست و پنجم رجب، سالروز شهادت امام موسی کاظم(علیه السلام) تصریح کرد:  امام هفتم شیعیان جهان در سال 183 هجری است ، ایشان که در میان شیعیان به «باب‌الحوائج» معروف هستند در زهد و پارسایی و عبادت الگوی مسلمانان جهان هستند  که در سن 55 سالگی بعد از 35 سال امامت در زندان به دستور هارون الرشید مسموم شدند و به شهادت رسیدند .

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به اینکه آمریکا در همه توطئه‌ها علیه ملت ایران ناکام مانده است عنوان کرد:در ماه های اخیر آمریکا و متحدانش تحرکات و توطئه های محسوس و جدی زیادی علیه انقلاب اسلامی و ملت مظلوم منطقه و محور مقاومت برنامه ریزی و اجرا کرده اند که به لطف الهی با شکست مواجه بوده اند .

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به اینکه زمزمه هایی از سوی آمریکا در خصوص نقض برجام و بازگشت تحریم ها در اردیبهشت ماه وجود داردعنوان کرد: آنها می خواهند ملت ایران دست از مقاومت بردارد و از آرمان هایش عقب نشینی کند ، اما مسئولان باید هوشیار باشند و با تدبیر عمل کنند و برای کشور برنامه ریزی اقتصادی داشته باشند، زیرا مردم از بعد اقتصادی دچار ضعف و آسیب پذیری هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: متاسفانه دشمن به ضعف مردم ما کاملا واقف است و در چند ماهه گذشته با موج آفرینی سعی در ایجاد بی نظمی در امنیت کشور را داشته است.

امام جمعه شهر بهارستان با اشاره به پیشرفت های بعد از انقلاب و جنگ تحمیلی در کشور اظهار کرد: با توجه به همه این پیش رفت ها اما همچنان طبقه محروم و کم درآمد در کشور زیاد است و مردم با مشکلات معیشتی مواجه هستند، لذا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با نام گذاری سال ها با واژه هایی همچون اقتصاد مقاومتی قصد اجرایی شدن ورفع موانع اقتصادی کشور را داشته اند.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به  اینکه کشور ایران غنی از سرمایه ، منابع و نیروی انسانی است، خاطرنشان کرد:  راه نجات کشور از مشکلات بیکاری و رکود، توجه جدی به حمایت از کالای ایرانی است.

وی بر اتکای به توان داخلی تاکید کرد افزود: باید یک اتفاق محسوس و ملموس در زمینه اقتصادی در کشور رخ دهد ،اگر مسئولان فکری به حال فقر و بیکاری مردم نکنند خیانت به اسلام، حکومت اسلامی و مردم کرده اند.

حجت الاسلام رجایی پور همچنین بر کیفی سازی کالای ایرانی توسط تولید کنندگان  گفت: چنانچه کالای ما با کیفیت باشد، مردم خود جذب آن شده و دیگر نیاز به تبلیغ نخواهد بود.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار