آرمان اصفهان
۱۲:۱۳ - پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

شهردار شهر بهارستان:

اولویت اصلی ما توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهر بهارستان است

شهردار بهارستان، گفت: اگر خواهان جامعه مترقی، پیشرفته و توسعه یافته باشیم باید به مبحث کتاب و کتابخوانی توجه ویژه داشته باشیم.

به گزارش آرمان اصفهان،یحیی عیدی بیرانوند، امروز در آیین بازگشایی کتابخانه عمومی فرزانگان شهر بهارستان با مدیریت مریم دُرنجفی و هم چنین اجرای طرح ملی «کتابخانه گردی» دراین شهر اظهار کرد: امروز  که در آستانه چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی هستیم ، شاهد اثربخشی ملموس آن در حوزه ترویج کتابخوانی در میان سایر دستگاه‌های متولی امر کتاب وکتابخوانی هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بهارستان افزود: اگر خواهان جامعه مترقی، پیشرفته و توسعه یافته باشیم باید به مبحث کتاب و کتابخوانی توجه ویژه داشته باشیم.

شهردار بهارستان ادامه داد: همه مردم و مسئولان موظف اند که به این مقوله توجه ویژه داشته باشند، به خصوص مدیران شهری اگر بخواهند شهرشان در همه زمینه ها برتر باشد بایستی به حوزه فرهنگ که در راس آن کتابخانه ها هستند توجه کنند.

عیدی با اشاره به اینکه شهرداری شهر بهارستان خودش را در این زمینه موظف می داند گفت: ما خودمان را ملزم می دانیم که در همه پارک های این شهربرای استفاده عموم و به خصوص کودکان کتابخانه های را دایر کنیم .

هم چنین گفت: پیگیر هستیم که با تعامل با شرکت عمران و شهرسازی این شهر در کنار پارک تفریحی زیتون نیز کتابخانه دایر کنیم و هم چنین کتابخانه بزرگی در مرکز شهر ساخته شود .

وی افزود: هم چنین پیگیر هستیم که در چهارراه ها و میادین اصلی شهر که پاتوق مردم است کتابخانه هایی ساخته شود  که مردم بتوانند کتابهای مازاد و استفاده شده خود را در اختیار دیگر هم شهرهایشان بگذارند، هم چنین طرح فرهنگی نذر کتاب را نیز پیگیر هستیم که از مردم میخواهیم با این نذر فرهنگی کاری ماندگار در سطح شهر داشته باشند .

شهردار بهارستان با اشاره به اینکه ما معتقدیم فائق شدن براکثر مشکلات با مطالعه کتاب  برطرف می شود تصریح کرد: فرق بین کشورهای پیش رفته و توسعه نیافته فقط در میزان سرانه مطالعه کتاب است .

عیدی هم چنین تاکید کرد: طرح ملی «کتابخانه گردی» طرح بسیار خوبی است فقط بایستی بین مردم و مسئولان اطلاع رسانی شود زیرا خیلی از مردم با چنین طرح و ظرفیت خوبی آشنایی ندارند و تصورشان بر این است که کتابخانه ها بازده قبلی خود را از دست داده اند.

وی افزود: باید به نحواحسن اطلاع رسانی شود واز تمام نهادها و مدیران شهری میخواهیم در اجرای این طرح همکاری های لازم را با نهاد کتابخانه که در این شهر کتابخانه فرزانگان متولی امر است داشته باشند .

شهردار بهارستان و اعضای شورای شهر و مسئول دفتر امام جمعه و سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان نیز از کتابخانه فرزانگان شهر بهارستان از کلیه ی بخشهای کتابخانه بازدید کردند وضمن تقدیر از تیم مدیریت این نهاد، قول تجهیز شدن را به مدیریت این کتابخانه دادند.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/ن

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار