آرمان اصفهان
۰۲:۱۲ - دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسین (ع) اصفهان:

هم افزایی مجموعه های متولی کار فرهنگی باید در راس امور قرار گیرد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امام حسین(ع) گفت: تا « منیت» های برخی افراد تبدیل به «ما» نشود نمی توانیم کارفرهنگی خوب و تاثیرگذار در شهر انجام دهیم.

به گزارش آرمان اصفهان، در  جلسه هم اندیشی بانوان فعال فرهنگی شهر بهارستان که صبح دیروز در اتاق جلسات  این ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد محمد حسین کفعمی اظهار کرد: مجموعه ناحیه مقاومت بسیج حضرت امام حسین(ع) اصفهان به عنوان سومین ناحیه کلان شهر استان اصفهان  از ابتدای سال 96 برنامه های عملیاتی و اجرایی خویش را به عنوان مجموعه مستقل در سطح  حوزه و پایگاه های بسیج شهر بهارستان اجرا کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امام حسین(ع) اصفهان  با اشاره به اینکه لازم است متولیان کار فرهنگی باید از آسیبها و تهدیدات شهر مطلع باشند، گفت: در اولین جلسه جبهه فرهنگی جنوب اصفهان که چند ماه پیش فعالیتش را در شهر بهارستان آغاز کرد بخشی از برآورد آسیب شناسی فرهنگی شهر بهارستان که توسط رصدخانه فرهنگی این ناحیه جمع آوری شده بود مطرح شد.

وی  با بیان اینکه برای موفقیت در امور فرهنگی بایدمخاطب شناس و دشمن شناس خوبی باشیم، افزود:  طبق بیانات مقام معظم رهبری( مدظله العالی) «يك ملت بايد دشمن را بشناسد، نقشه دشمن را بداند و خود را در مقابل آن تجهيز كند»، بنابراین برای موفقیت در کار فرهنگی و عرصه جنگ نرم اول باید خودمان را بشناسیم، مخاطب و ذائقه اش را بدانیم و به ظرفیت ها و اهداف دشمن آگاه باشیم.

کفعمی در بخشی از سخنان خویش با اشاره به نقش بی بدیل زن در خانواده گفت: زن محوریت کانون خانواده است و دشمن به دنبال این است که نظام سازمان یافته خانواده را کمرنگ کند، به همین دلیل مجموعه ناحیه مقاومت بسیج حضرت امام حسین(ع) با توجه به آسیب شناسی که در رصدخانه فرهنگی در سطح شهر بهارستان انجام داده است در نظر دارد در سال 97 کانون های خانواده را در نقاط مختلف این شهر تشکیل دهد .

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) تصریح کرد: هم چنین با ارزیابی های مختلف دریافتیم که در شهر بهارستان متناسب با جمعیت کودکان و نوجوانان فضای تفریحی، آموزشی و فرهنگی نداریم، از جمله برنامه های سال آینده این ناحیه تشکیل خانه های کودک با برنامه و رویکردها و برنامه های جدید است.

وی  با اشاره به اینکه ما متولی قرارگاه فرهنگی شهر بهارستان را امام جمعه شهر می دانیم، تاکید کرد: برخی افراد در سطح شهر تصمیم دارند که محور فعالیت های فرهنگی شهر باشند اما متاسفانه از تجربه، تخصص کافی و تعهد در این زمینه برخوردار نیستند و همین عامل سبب اجرای برنامه ها با سطح کیفیت پایین و بدون بازخورد می شود.

کفعمی  با اشاره به اینکه برخی متولیان فرهنگی شهر بهارستان شناخت خوبی از مخاطبان و ذائقه آنان ندارند خاطر نشان کرد: در نظر داریم در سال 97 اتاق عملیات فرهنگی تشکیل دهیم و در اتاق فکرمان به راه های تبیین عملیاتی بیانات و مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سطح آحاد مردم بپردازیم.

فرمانده ناحیه امام حسین (ع) تا « منیت» های برخی افراد تبدیل به «ما» نشود نمی توانیم کارفرهنگی خوب و تاثیرگذار در شهر انجام دهیم،عنوان کرد: شهر بهارستان، شهری است با میانگین رده سنی جوان و نوجوان، ما تا چه اندازه به فکر اجرای برنامه های فرهنگی هدفمند برای این قشر بوده ایم،و تا چه اندازه برای اوقات فراغت آنها در محیط های سالم برنامه ریزی کرده ایم تا باورها و اعتقاداتشان درست شکل بگیرد و بتواند در آینده فرد موثری در جامعه باشد.

وی در ادامه افزود:  درسال آینده تصمیم داریم با احداث خانه نوجوان و اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی، تفریحی برای نوجوانان تخصصی و ویژه برای این قشرداشته باشم.

کفعمی ضمن اشاره به برگزاری دوره های آموزشی فرهنگی تربیتی فانوس که توسط موسسه برهان در ماه گذشته امسال برگزار شد وبا استقبال خوب مردم شهر بهارستان روبرو شد، گفت: از دیگر مجموعه هایی که سال آینده فعالیت خود را به صورت گسترده در شهر بهارستان آغاز می کند، موسسه آموزشی برهان است، که با هدف ارتقا سطح فرهنگی، آموزشی با برنامه ریزی هدفمند فعالیت خود را آغاز می کند.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) خطاب به بانوان حاضر در جلسه تاکید کرد: اگر بدنه انقلابی شهر از طرح و برنامه ها و اهداف پشت پرده دشمن برای کشور و حتی شهر بهارستان مطلع باشند، قطعا دغدغه مندانه تر و تخصصی تر به مسائل فرهنگی توجه می کنند.

کفعمی در پایان خاطر نشان کرد: هدف ما از تشکیل اتاق های فکر و جبهه فرهنگی هم اندیشی است و اینکه کاری کنیم لبخند رضایت بر لبان رهبر معظم انقلاب که به دنبال آن ، لبخند حضرت ولی عصر (عج) است در پی دارد هستیم و صمیمانه از ایده ها، انتقادات به جا و سازنده و پیشنهادات شما استقبال می کنیم.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار