آرمان اصفهان
11:23 - چهارشنبه 18 آذر 1394

موسوی تبریزی:

دولت با اصلاح طلبان ائتلاف ندارد

دولت، اصلاً جزو جبهه اصلاح طلب نیست. بهترین و نزدیک ترین ها به دولت جزو جبهه اصلاحات نیستند. خودشان یا گروه دارند یا ندارند.

به گزارش آرمان اصفهان؛  با نزدیک شدن به زمان ثبت نام انتخابات سخنان فعالان و شخصیت های مطرح جریان اصلاحات  در حال  شفاف کردن  آرایش سیاسی این جریان در انتخابات  است.
موسوی تبریزی  از چهره های مطرح اصلاح طلب با بیان اینکه اصلاً دولت با اصلاح طلبان ائتلاف ندارد گفت:احتمال عدم حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی درانتخابات ۹۶ وجود دارد.
ازسوی دیگر   مرتضی بانک عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه و معاون کل نهاد ریاست جمهوری در سخنانی تصریح کرد که  ممکن است این حزب  لیست مشترکی با اصلاح طلبان ندهد.
آیت‌ا… موسوی تبریزی که با تسنیم گفت و گو  می کرد درباره ائتلاف احتمالی اصلاح‌طلبان با دولت روحانی گفت: اصلاً دولت با اصلاح طلبان ائتلاف ندارد.
بیشتر اعضای دولت غیر اصلاح طلب هستند، ان شاءا… که اصلاح طلب واقعی هستند، منظور من اصلاح طلب اصطلاحی مثلاً این حزب و آن حزب است. دولت، اصلاً جزو جبهه اصلاح طلب نیست. بهترین و نزدیک ترین ها به دولت جزو جبهه اصلاحات نیستند. خودشان یا گروه دارند یا ندارند.
دبیرکل تشکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم ونایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر وضعیت حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری 96 از فرد دیگری غیر از آقای روحانی حمایت کنند؟ تاکید کرد: بله، چه اشکالی دارد. ممکن است، برعکس آن نیز ممکن است.
یعنی مانند انتخابات 92 که آقای عارف به نفع آقای روحانی کنار رفت، نیز ممکن است. باید دید چه موقعیتی پیش می‌آید.
این همان مفهوم اصلاح طلبی است که برای مصلحت جامعه تنزل کنیم.
به گزارش جماران از سوی دیگر  مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری و عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه  که اکثر اعضای عالیرتبه دولت همچون نوبخت از اعضای این حزب هستند با پیش بینی این که آرایش سیاسی انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 در انتخابات سال 94 نیز خود را نشان خواهد داد در خصوص اینکه چرا حزب اعتدال و توسعه در جلسات شورای سیاست گذاری انتخابات اصلاح طلبان شرکت نمی کند؟ گفت: ما از ابتدا در جریان تشکیل این شورا نبودیم، ولی علی الاصول از این ایده استقبال می کنیم.
در حال حاضر به ائتلافی نرسیده ایم، ولی همه ما در یک جبهه هستیم، در انتخابات آتی مجدداً تاکید می کنم که ما مسلماً مقابل همدیگر قرار نمی گیریم و با حامیان دولت و آرایش سیاسی سال 92 همراهی می کنیم.
این همراهی ممکن است به معنای دادن یک لیست نباشد، ولی به معنای جدایی نیز نیست. البته تا روز انتخابات قضاوت کردن زود است و اجازه فرصت طلبی و ایجاد شکاف به مخالفان تندرو در این زمینه را نخواهیم داد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار