آرمان اصفهان
۰۸:۰۲ - پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶

در گردهمایی کمیته بانوان شورای اسلامی شهر بهارستان مطرح شد؛

برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا(س) در شهر بهارستان/ ساخت باغ بانوان شهر بهارستان یکی از مطالبات اصلی بانوان این شهر است

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بهارستان: کلنگ زنی باغ بانوان شهر بهارستان که از جمله مطالبات اصلی بانوان این شهر است در روز ولادت حضرت زهرا(س) با حضور مسئولان شهری و استانی انجام می شود.

به گزارش آرمان اصفهان،سیده بتول نوربخش در جلسه که با حضور بانوان فرهیخته و صاحب نظر شهر بهارستان اصفهان عصر روز گذشته در اتاق جلسات دفتر شورا برگزار شد اظهار کرد: در جشنی که در عصر جمعه 18/12/96 به مناسبت میلاد دخت نبی اکرم (س) برگزار می شود در نظر داریم که از 50 بانوی فعال و شاخص هر مجموعه فرهنگی و اداری شهر بهارستان تقدیر و تجلیل کنیم.

وی گفت: استفاده از حضور افراد توانمند شهر در اجرای برنامه برایمان در اولویت قرار دارد، هم چنین به منظور حمایت از کارآفرینان و مشاغل خانگی و ترویج فرهنگ خرید کالای ایرانی هدایا را از هنرهای دستی بانوان بهارستانی تامین می کنیم و دیگر مسائل مربوط به کلیات اجرای جشن قرار شد به صورت مجزا پیگیری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بهارستان در بخش دیگری از جلسه با بیان اینکه برای اجرای هرچه تخصصی تر و کیفی تر طرح های فرهنگی با توجه به نیاز مردم شهر تصمیم به تشکیل کمیته گرفته ایم تصریح کرد: این کمیته ها زیر مجموعه ای از کمیسیون فرهنگی محسوب می شود و تحت نظارت این کمیسیون مسئول اجرای بخشی از این طرح در طول این چهار سال خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در جلسات هفتگی شورای شهر بهارستان پیگیر اجرای مصوباتی همچون، ایجاد بازارچه ای دائمی برای فروش محصولات کارآفرینان بهارستانی در مکان قبلی بازیافت این شهر نزدیک به پارک تفریحی زیتون وهم چنین  نمایشگاه  نوروزی که در مکان چهارشنبه بازارفعلی در بازه زمانی دو هفته مانده به عید نوروز برای حمایت از مشاغل خانگی شهروندان بهارستانی دایر می شود، بوده ایم.

نوربخش در ادامه نام  و اعضای هرکارگروه را معرفی کرد و گفت : کارگروه اشتغال و کار آفرینی (خانم ها : فرهادی، نوربخش)، کارگروه خانواده پایدار(خانم ها : موسوی، آفریدون، شارقی) کارگروه مناسبت ها ( خانم ها: محمدخانی، آگاهی، آرامی، در نجفی) هر یک از کمیته ها قرار است بر حسب دستور کار و هماهنگی زیر نظر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بهارستان به صورت تخصصی در حیطه مسئولیتی فعالیت کنند.

در ادامه جلسه بانوان مطالباتی را در خصوص مسائل بهداشتی از جمله کم توجهی بازرسان بهداشت از مراکزی همچون آرایشگاه های زنانه، فست فودها، افرادی که بدون مجوز کسب و کار صنایع تبدیلی (ترشی، مربی، سبزیجات آماده و…) راه اندازی کرده اند و تجهیز نبودن اورژانس این شهر، آبیاری چمن های فضای سبز با پساب های شهری، و ایجاد درمانگاه تامین اجتماعی در شهر بهارستان را بیان کردند.

از دیگر مباحثی که مورد مباحثه اعضای جلسه قرار گرفت تقدیر و تشویق نخبگان در عرصه های مختلف شهری، استانی، کشوری و جهانی بود که  خانم نوربخش پاسخ دادند که تا آخر امسال طی جشن و مراسم رسمی از این ظرفیت های شهری تجلیل به عمل می آید.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار