آرمان اصفهان
۲۱:۰۸ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

در شورای اسلامی شهر بهارستان مطرح شد؛

تاسیس نمایشگاه دائمی صنایع دستی در بهارستان/ تجلیل از نخبگان شهر تا پایان امسال

نمایشگاه دائمی صنایع دستی در مجاورت یکی از مکان های تفریحی بهارستان به منظور حمایت از اشتغال و کار آفرینی شهروندان این شهر تاسیس می شود.

به گزارش آرمان اصفهان،سی و هشتمین  جلسه شورای اسلامی شهر بهارستان اصفهان با حضور اعضای شورا و سه نفر از کارمندان شهرداری این شهر؛عصر روز گذشته در اتاق جلسات دفتر شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه خلاصه ای از اقدامات و پیگری های انجام گرفته توسط رئیس شورای شهر برای اعضا تشریح شد و پس از آن با حضور دو نفر از نمایندگان شهرداری لایحه مبنی بر تخفیف عوارض نوسازی به مناسبت دهه فجر ، اصلاح تعدیل عوارض و تفویض اختیار شهردار بر مواردی از استرداد وجه اعم از اصلاح نقشه، اشتباهات محاسباتی مورد مباحثه و بررسی ابعاد حقوقی قرار گرفت و پس از اینکه برخی از بندها اصلاح و تغییر یافت، مورد موافقت اعضا حاضر قرار گرفت.

پس از آن لایحه ای از سوی شهرداری مبنی بر درخواست مساعدت جهت خرید سجاده برای مصلی نماز جمعه این شهر مورد مشورت قرار گرفت که با اتفاق نظر کلیه اعضا موافقت ثبت شد.

از دیگر لوایحی که مطرح شد؛ لوایح درخواست شهرداری از شورای شهر مبنی بر وصول چک هایی که در زمان مقرر اعمال تخفیف ها به شهرداری ارائه  شده است و صاحبان آن پس از چند ماه  از موعد مقرر جهت پرداخت مراجعه می کنند و واگذاری وصول چک ها های برگشتی به بخش خصوصی است که به منظور بررسی بیشتر در کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون حقوقی شورای شهر قرار گرفت.

از جمله لوایحی که خوشایند همه مردم شهر بهارستان است، عقد قراردادی مبنی بر ساخت یک برنامه تلویزیونی در راستای معرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری این شهر در برنامه تلویزیونی « سفری دیگر» از شبکه دو سیما با هزینه ای بالغ بر دویست میلیون ریال در دو قسمت نیم ساعته با اهدافی که اعلام شد، هم چنین جذب سرمایه گذار و گردشگر به این شهر می باشد.

لایحه بعدی شهرداری مربوط به درخواست مبلغی به عنوان امانت جهت تاسیس شرکت چندمنظوره کارکنان این سازمان بود که با حضور فردی از کارکنان شهرداری این طرح به طور کلی و خلاصه توضیح داده شد و اعضا پس از بررسی ها و مباحثه ، با پرداخت هزینه به صورت امانت موافقت کردند اما پرداخت مبلغ درخواستی مشروط به ارسال نسخه ای از اساسنامه و مجوز به شورای اسلامی شهر بهارستان است.

در طی مصوب شدن این لایحه برخی از اعضای شورای شهر به حمایت از قشرخدوم و زحمت کش کارکنان شهرداری درخواست حمایت از این طرح و افزایش حقوق، ترفیع به موقع آنان را درخواست داشتند.

در بخش دیگری از جلسه به نامه ها و درخواست های برخی شهروندان رسیدگی شد و تصمیم گرفته شد که :

با توجه به آسیب های اجتماعی جامعه و تهدیدات خاص شهر بهارستان با درخواست از شهرداری مکان تاسیس نمایشگاه دائمی عرضه صنایع دستی در مجاورت  یکی از مکان های تفریحی این شهر در راستای  حمایت از اشتغال و کار آفرینی شهروندان انجام پذیرد که جهت بررسی بیشتر در کمیسیون حقوقی و برنامه و بودجه قرار گرفت.

هم چنین به منظور زنده نگه داشتن آیین و سنت نوروز باستان جشنواره هفت سین با نام ” بهار جاویدان” پیش از عید برگزار شود و اجرای نمادین گروهی که با ساز و لباس محلی آمدن بهار را در کوچه و خیابان  نوید می دهند که برای هماهنگی بیشتر در دستور کار کمسیون فرهنگی قرار گرفت.

از دیگر مباحثی که مورد مباحثه اعضا قرار گرفت تقدیر و تشویق نخبگان در عرصه های مختلف شهری، استانی، کشوری و جهانی بود که تا آخر امسال طی جشن و مراسم رسمی از این ظرفیت های شهری تجلیل به عمل آید که در اولویت های دستور کار کمسیون فرهنگی شورای شهر قرار گرفت.

از جمله لوایحی که موجب خوشحالی مردم می شود لایحه شهرداری مربوط به شهروندان خوش حسابی است که اگر تا آخر امسال عوارض نوسازی را پرداخت کنند شهرداری طی طرح مشارکتی 50 درصد هزینه بیمه ساختمان را پرداخت می کند که البته این لایحه جهت بررسی بیشتر قرار است در کمیسیون حقوقی شورا مورد بررسی قرار گیرد و نظر نهایی اعلام شود.

در پایان قرار شد در جلسات آتی تصمیم گیری نهایی در خصوص بودجه سال 1397شورای اسلامی شهر بهارستان انجام پذیرد.

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار