آرمان اصفهان
17:06 - پنجشنبه 26 آذر 1394

پرتقال خونی را دست‌کم نگیرید!

کشت پرتقال‌های خونی بسیار دشوار است چرا که باید بلافاصله قبل از برداشت در دمای سرد قرار گیرند تا تولید آنتوسیانین در آنها تحریک شود.

به گزارش آرمان اصفهان، هیچ‌کس نمی‌تواند نقش موثر ویتامین‌ها را در بهبود کارکرد اعضای بدن به خصوص پوست به عنوان بزرگ‌ترین عضو بدن انکار کند.

محققان اثر آنتوسیانین را که در میوه‌ها و سایر خوراکی‌های قرمز و بنفش رنگ مانند پرتقال خونی، گیلاس، توت فرنگی و چای ترش وجود دارد، بررسی کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که این ماده در کاهش خطر ابتلا به عوارض قلبی و چاقی مفرط نقش دارد.
پرتقال‌های خونی حاوی مقادیر بسیاری آنتوسیانین هستند و محققان استدلال می‌کنند رنگدانه‌های قرمز، بنفش و آبی این میوه از بدن در برابر بیماری‌های بسیاری محافظت می‌کنند.
مطالعات نشان می‌دهد که آب پرتقال خونی از چاق شدن جلوگیری می‌کند و پژوهش‌های دیگری که به زودی منتشر خواهند شد، نشان می‌دهند کسانی که آب پرتقال خونی می‌نوشند در مقایسه با کسانی که آب پرتقال معمولی مصرف می‌کنند، کمتر در معرض حملات قلبی و عروقی قرار می‌گیرند.
کشت پرتقال‌های خونی بسیار دشوار است چرا که باید بلافاصله قبل از برداشت در دمای سرد قرار گیرند تا تولید آنتوسیانین در آنها تحریک شود. به همین دلیل کشت پرتقال خونی در دامنه یکی از کوه‌های سیسیل انجام می‌شود. اما دانشمندان امیدوارند با انجام اصلاح ژنتیکی در درخت‌های پرتقال، دامنه کشت این نوع پرتقال را در اکثر مناطق گسترش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار