آرمان اصفهان
۱۰:۴۰ - پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

همزمان با دهه فجر

نمایشگاه صنایع دستی شهر بهارستان افتتاح شد/ تصاویر

همزمان با آغاز ایام االله دهه فجر نمایشگاه صنایع دستی باحضور امام جمعه، شهردار و اعضای شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهری در فرهنگسرای ایثار و شهادت شهر شهربهارستان اصفهان افتتاح شد.

حامد مرادیان معاونت روابط عمومی شهرداری شهر بهارستان اصفهان در گفتگو با خبرنگار آرمان اصفهان گفت: نمایشگاه صنایع دستی به مناسبت ایام الله دهه فجر از تاریخ دوازدهم لغایت بیست و یکم بهمن ماه از ساعت 9 الی 13 و 15 الی 19 در مکان فرهنگسرای ایثار و شهادت  این شهر دایر است.

وی ضمن اشاره به مناسبت 22 بهمن ماه تاکید کرد : این نمایشگاه به یُمن همین روز مبارک در تاریخ کشور عزیزمان شامل 22 غرفه می باشد.

مرادیان در ادامه گفت: این نمایشگاه دستاوردی از صنایع دستی مردم شهر بهارستان است که هرکدام با با حداقل سرمایه اقتصادی و مهارت و دانش کافی اقدام به راه اندازی مشاغل خانگی کرده اند و خیلی از همین افراد به مرور کسب و کارشان رونق گرفته است و صاحب کارگاه ها و فروشگاه هایی در سطح شهر بهارستان یا اطراف این شهر هستند و زمینه اشتغال زایی افراد دیگری را فراهم کرده اند.

مسئول روابط عمومی شهرداری بهارستان تصریح کرد: حمایت از کسب و کارهای خانگی مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی راهکاری است که علاوه بر رونق تولید و اشتغالزایی برای افراد، پیامدهای مثبت اجتماعی به همراه دارد و باعث کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های مختلف خواهد شد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در سال های اخیر و نامگذاری سال 96 به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، راهبرد دولت هم باید به این سو گرایش پیدا کند، چرا که حمایت از مشاغل خانگی علاوه بر تحقق راهبردهای اقتصادی، دارای مزیت های اجتماعی مثبتی است که نباید از آن غافل بود.

مرادیان در خصوص نحوه فراخوانی و تعامل با این افراد هنرمند و کارآفرین با شهرداری بهارستان خاطرنشان کرد: در پرتو کلاس های خانه های فرهنگ شهرداری بهارستان با این افراد آشنا شدیم و حتی برخی به عنوان مربی در این مجموعه های فرهنگی با ما همکاری و تعامل  دارند .

وی با اشاره به اینکه تصمیم به استمرار برگزاری چنین نمایشگاه هایی از سوی فعالین فرهنگی شهر وجود دارد گفت: همه فعالین فرهنگی شهر در خصوص حمایت و ترویج مشاغل خانگی و توسعه کارآفرینی دغدغه مند هستند و اتفاق نظر دارند به همین سبب تصمیم داریم از ابتدای سال 97 تالار نور شهر بهارستان را به عنوان مکان دائمی برای برگزاری نمایشگاه و عرضه محصولات شهروندان بهارستانی معرفی کنیم.

در ادامه تصاویری از آیین افتتاح این نمایشگاه می آید:

انتهای پیام/آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار