آرمان اصفهان
08:49 - جمعه 20 آذر 1394

در حاشیه؛

بي‌هوشي مصلحتي برخي روپوش‌سفيدها!

…مردي كه به‌خاطر سرماخوردگي به يك درمانگاه بالاي شهري مراجعه مي‌كند و كادر پزشكي به شدت محترم، پني‌سيلين را به جاي تزريق عضلاني، داخل سرم بيمار وارد مي‌كنند و باعث مرگش مي‌شوند.

به گزارش آرمان اصفهان؛ اوايل امسال، ‌وقتي تلويزيون، سريال «درحاشيه» را روي آنتن برد، داد برخي‌ها درآمد. آنها كه نگران شأن و …
اوايل امسال، ‌وقتي تلويزيون، سريال «درحاشيه» را روي آنتن برد، داد برخي‌ها درآمد. آنها كه نگران شأن و شخصيت جامعه پزشكي بودند و به بهانه بي‌اعتماد شدن مردم به پزشكان، اعتراض كردند و تهديد كردند و مثلا چندهزار امضا جمع كردند و قرار شد جلوي جام‌جم تحصن كنند، كه مثلا جلوي توهين به پزشكان گرفته شود.
برخي‌ها آن موقع خودشان را به خواب زده بودند كه فراموش كنند، داستان آن سريال حكايت آدم‌هاي كلاهبرداري است كه لباس پزشكان را بر تن كرده‌اند.
بعد از آن قيل و قالِ آقايان، تا همين الآن كلي اتفاقات عجيب و غريب در صنف متبوع حضرات افتاده، اما كمتر كساني هستند كه «كك»شان بگزد. از سلفي گرفتن با اموات در كلاس تشريح گرفته تا بحث پول‌هاي زيرميزي و آخرين شاهكار هم بخيه‌هاي باز شده، هيچ‌كدام از همان سازمان‌ها و آقايان را به صرافت اين نينداخت كه نسبت به بي‌آبرو كردن جامعه پزشكي واكنش درخوري نشان دهند. هيچ‌كسي نگران سلب اعتماد مردم نسبت به پزشكان نشد و طوماري هم امضا نشد.

هيچ‌كس هم نگفت برخي «پزشك‌نماها!» به لباس سفيد ما توهين كردند.
ديروز يكي از دوستان حكايت تلخي را تعريف كرد.

داستان مردي كه به‌خاطر سرماخوردگي به يك درمانگاه بالاي شهري مراجعه مي‌كند و كادر پزشكي به شدت محترم، پني‌سيلين را به جاي تزريق عضلاني، داخل سرم بيمار وارد مي‌كنند و باعث مرگش مي‌شوند. به همين راحتي جان آدم‌هايي بيخ گوش برخي‌ها گرفته مي‌شود، اما از هر چندتايش يكي رسانه‌اي مي‌شود و باعث خجالت!
هيچ‌كس منكر زحمات جامعه پزشكي (مثل همه صنوف و مشاغل ديگر) نيست. اما نمي‌شود برخي از همين روپوش سفيدها فقط در بعضي موارد صدايشان را بلند كنند و از هجمه و تخريب جايگاهشان بگويند و در برخي موارد هم اصلا برايشان مهم نباشد.

اسم اين را فقط مي‌توان «يك بام و دو هوا» گذاشت. اين‌كار شبيه بي‌هوشي مصلحتي است.
آقايان و خانم‌هاي پزشك زحمت‌كشي كه درد مردم را يا مي‌دانيد يا پيشتر چشيده و كشيده‌ايد. حرمت امام‌زاده به متولي آن است. اگر صداي شما در مقابل «هتك حرمت‌»‌هايي به اين وضوح بلند نشود، فرداهاي از پس امروز، اتفاقاتي را برخي‌ها با روپوش سفيد رقم مي‌زنند كه آن‌وقت ديگر دير شده است.

مردم ايران با تماشاي مجموعه‌هاي تلويزيوني نظير «درحاشيه» و پزشكان قلابي اعتمادشان را به قشر زحمت‌كش بخش بهداشت و درمان از دست نمي‌دهند. آنچه باعث خدشه وارد شدن به جايگاه پزشكان مي‌شود، رفتارهاي خلاف شرع، عرف، اخلاق و انسانيت آدم‌هايي معدود و محدود است كه «قسم» خود را هم فراموش كرده‌اند و جز «چرك كف دست» به هيچ‌چيز ديگري نمي‌انديشند. (اميدوارم اين چند خط باعث نگراني برخي‌ها نشود)
مولف : مهدي رجبي

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار