آرمان اصفهان
08:41 - یکشنبه 15 آذر 1394

زاکانی در همایش رسالت دانشجوی امروز در مقابله با پروژه نفوذ:

نفوذ در جریان دانشجویی

دولت علاقه ندارد نامه رهبری را درخصوص برجام، اجرا کند و نامه رئیس‌جمهور به رهبر انقلاب در پاسخ به ایشان موید همین موضوع است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اگر نامه رهبری را از برجام جدا کنیم، این سند بسیار آسیب‌زننده است، گفت: دولت علاقه ندارد نامه رهبری را درخصوص برجام اجرا کند.
علیرضا زاکانی در همایش بصیرتیِ «رسالت دانشجوی امروز در مقابله با نفوذ» با اشاره به ١۶آذرماه، روز دانشجو، اظهارکرد: جنبش دانشجویی یک موجود زنده است و در هر دوره‌ای، تولد، حیات و دوره فرسودگی و افول را تجربه می‌کند.

وی ادامه داد: با ظهور انقلاب اسلامی، جنبش دانشجویی حیات جدیدی پیدا کرد و هرچقدر به حال‌وهوای سال۵٧ برمی‌گردیم، این جنبش رنگ‌وبوی مذهبی‌تری به خود می‌گیرد و جریانات مذهبی متاثر از اندیشه‌های امام(ره) فعالیت می‌کردند تا جایی که جنبش دانشجویی به‌عنوان یک جریان پیشرو در نهضت امام(ره) نقشی اساسی ایفا می‌کرد.

وی با اشاره به مقوله نفوذ به‌عنوان یک واقعیت جدی، اظهارکرد: بنده معتقدم باید ببینیم جریان دانشجویی چگونه می‌تواند نقش‌آفرینی کند و کارکردهای اساسی را برای این جنبش در نظر بگیریم. اولین کار ویژه جنبش دانشجویی برای مواجهه با نفوذ، مقابله با نفوذ در جریانات دانشجویی است.
زاکانی با اشاره به وظایف دانشجویان در داخل جامعه، اظهارکرد: جنبش دانشجویی باید نگاهی دقیق و عمیق به جامعه و مردم داشته‌باشد، اولویت‌ها را از کلام رهبری بگیرد و با این اولویت‌ها چراغ هدایت و بصیرت را در جامعه روشن کند.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام با اشاره سه‌دسته عنصر نفوذی در بین مسئولان جامعه گفت: دسته اول کسانی هستند که سبب می‌شوند مسئولان در محاسبات خود دچار اشتباه شوند و درنتیجه تصمیم غلط بگیرند. دسته دوم نیز عناصر و کانون‌های تصمیم‌ساز هستند که تصمیمات غلط می‌گیرند و مسئولان نیز این تصمیمات را اجرا می‌کنند.

وی افزود: دسته سوم عناصر نفوذی کسانی هستند که از صندوق رای و انتخابات بیرون می‌آیند و از روی عمد، تصمیم غلط می‌گیرند؛ بنابراین دانشجویان باید دقت کنند که رویکردها و اولویت‌ها در جامعه چه چیزهایی هستند.

رئیس ویژه کمیسیون بررسی برجام در پاسخ به سوال دانشجویان مبنی‌بر ابهامات موجود در سند برجام گفت: برجام خود یک پله است برای اینکه ظرفیت‌هایی را خلق کند؛ یعنی در داخل این سند ابزارهایی وجود دارد که به‌‌ازای آن، امکاناتی ایجاد می‌شود تا گام‌های دیگری توسط نظام سلطه برداشته شود. ازجمله این محدودیت‌ها می‌توان به محدود‌سازی کشور در حوزه دانش و فناوری اشاره‌کرد.

زاکانی افزود: وقتی ما می‌پذیریم همه داشته‌ها و تحریم‌ها در یک‌جا جمع شوند و این را می‌پذیریم که اگر طرفین اعتراضی داشتند، باید این اعتراض را به مجموعه‌ای ارائه دهند که ۵ رای از ٨ رای آن در اختیار آمریکا قرار دارد، وضعیت کاملا مشخص است زیرا در برجام ذکر نشده که طرف مقابل در چه مقوله‌ای می‌تواند اعتراف کند و این سرفصل باز است.
وی با بیان اینکه این شرایط سبب می‌شود تا ما گام‌به‌گام به حالت انفعالی کشیده شده و در منطقه بی‌خاصیت شویم، افزود: برجام این زمینه را فراهم می‌کند تا رنگ و لعاب داخلی کشور ما مطابق طرف مقابل تغییر کند و اگر ما این تغییر را قبول نکردیم، ابزارهای فشار در درون این سند تعبیه شده‌است.
عضو فراکسیون اصول‌گرایان مجلس با اشاره به اینکه غربی‌ها مذاکره را تنها برای تحمیل عقاید خود می‌خواهند و همیشه پیش از انجام مذاکره، متن مذاکره را آماده می‌کنند، اظهارکرد: آن‌ها برجام را آماده کردند و بر روی میز گذاشتند و گفتند بر سر این متن بحث کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اگر نامه رهبری را از برجام جدا کنیم، این سند بسیار آسیب‌زننده است، گفت: دولت علاقه ندارد نامه رهبری را درخصوص برجام، اجرا کند و نامه رئیس‌جمهور به رهبر انقلاب در پاسخ به ایشان موید همین موضوع است.

زاکانی در پاسخ به این سوال که چرا برجام در مدت ٢٠دقیقه مورد تایید نمایندگان مجلس قرارگرفت، بیان‌کرد: این موضوع خلاف آیین‌نامه مجلس است و هم‌اکنون محل مشکل ما‌ست و موضوعی بود که مصالح انقلاب در آنرعایت نشد.

شهر آرا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار