آرمان اصفهان
11:32 - شنبه 14 آذر 1394

امام جمعه اصفهان؛

زنان؛ فرماندار، مردان؛ بیکار !

مسئولان باید در تعیین عامل در پست های مختلف تقوا به خرج دهند و اگر کسی برای انجام یک کار فردی را انتخاب کند در حالی که به صلاحیت های فرد بهتر از او ایمان داشته باشد به خدا، پیامبر و سایر مسلمین خیانت کرده است.

به گزارش آرمان اصفهان؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی یا خبرگان رهبری خطی عمل نکنید و به انتخاب افراد ضعیف و کم لیاقت رضایت ندهید.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های عبادی-سیاسی این هفته نماز جمعه اصفهان با انتقاد از به کارگیری فرمانداران زن در کشور اظهار کرد: صدها مرد در ایران بیکار هستند و بعد برخی هنوز بر به کار گماردن زنان در برخی مناصب مهم اجرایی مانند فرمانداری اصرار می ورزند!

مسئولان باید در تعیین عامل در پست های مختلف تقوا به خرج دهند و اگر کسی برای انجام یک کار فردی را انتخاب کند در حالی که به صلاحیت های فرد بهتر از او ایمان داشته باشد به خدا، پیامبر و سایر مسلمین خیانت کرده است.

وی با تاکید بر این که این اصل در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز باید مورد توجه همه مردم قرار گیرد، افزود: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی یا خبرگان رهبری خطی عمل نکنید و به انتخاب افراد ضعیف و کم لیاقت رضایت ندهید.

امام جمعه اصفهان به سالگرد حقوق بشر در هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: حقوق بشر برای دست گیری از مظلومان به تصویب سازمان ملل متحد رسید اما دست اندرکاران این قانون در جهان امروز از ایران به عنوان یک ناقض حقوق بشر یاد می کنند در حالی که چشم خود را بر جنایت های عربستان سعودی و آل سعود ملعون در خاک یمن می بندند.

طباطبایی نژاد ادامه داد: بر اساس آمارهای موثق عربستان سعودی در طول 7 ماه گذشته 40 هزار بار خاک یمن را بمباران کرده، هشت هزار نفر را قتل عام و 20 هزار نفر زن و مرد و کودک را مجروح کرده است؛ آیا آمریکا و سازمان ملل مرده اند؟ همان حقوق بشری که اقدامات عربستان سعودی را محکوم نمی کند ایران را به دلیل منع ازدواج سفید یا ازدواج مرد با مرد و زن با زن ناقض حقوق بشر می داند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه همواره عده ای پس از خطبه های نماز جمعه از من ایراد می گیرند، افزود: مثلا می گویند چرا سخنان مقام معظم رهبری را تحلیل و تفسیر نکرده ام یا چرا خطبه های نماز جمعه را طولانی برگزار کرده ام؛ مگر ممکن است من بتوانم در مدت 10 دقیقه سخنان یک و ساعت و نیمه مقام معظم رهبری را با آن همه مغز و پختگی تحلیل کنم؟

وی با گرامیداشت روز دانشجو در 16 آذر خاطر نشان کرد: پس از کودتای 28 مرداد سال 1332 معاون رییس جمهور آمریکا برای تثبیت قدرت شاه قصد عزیمت به ایران داشت و دانشجویان معترض در مخالفت با این اقدام دست به اعتراض گسترده و سراسری زدند و در نهایت نیز عُمال شاه ابتدا در15 آذر و سپس 16 آذر به دانشگاه تهران ریختند و به روی دانشجویانی که با ظلم و استکبار و استعمار به قیام برخواسته بودند آتش گشودند؛ درود خداوند بر این دانشجویان و نفرین خدا بر افرادی که باعث شدند پس از این تاریخ محمدرضا 25 سال بر این کشور حکومت کند.

امام جمعه اصفهان به آغاز هفته وقف در ایران اشاره و تصریح کرد: وقف صدقه جاریه است؛ چه بسیار اماکن مقدس و علمی که از صدر اسلام تاکنون به وسیله وقف احیا شده و اسباب باقیات و اصالحات وقف کنندگان را فراهم کرده است؛ بر اساس یک روایت اگر شخصی حتی یک عدد خرما را خالصا و مخلصا برای رضای خدا برای اطعام یک فقیر انفاق کند برای او و به اسم او ثبت می شود اما امروز چه در مملکت ما می گذرد؟

پولداری که از تمکن کافی برای ساخت چندین خانه مسکونی برای فقرا برخوردار است در ماه رمضان یک سینی خرما می خرد و به خیال خود در راه خدا انفاق می کند؛ این به اعتقاد من از ناسزا هم بدتر است.

طباطبایی نژاد با یادآوری روایتی از پیامبر اکرم (ص) ادامه داد: روزی پیامبر خطاب به یاران خود پرسیدند ” کدام یک از شما مال وارثان خود را از مال خود عزیزتر می داند” و یاران همه پاسخ دادند هیچ یک؛ مگر ممکن است کسی مال خود را از مال وارثش عزیزتر بداند؛ آنگاه پیامبر فرمودند “بدانید که هر آنچه انفاق می کنید برای شما است و آنچه می اندوزید اموال وارثان شما”؛ اکنون حکایت ما است که عده ای برای بعد از مرگشان مال اندوزی می کنند.

وی راهپیمایی بزرگ اربعین را حرکتی جهانی و توصیف ناپذیر ارزیابی و اظهار کرد: آنچه رخ داد نه فقط برای حسین (ع) بلکه خواست و اراده خداوند متعال بود؛ البته ما مدام نگران حال زائرین بودیم و با خود می گفتیم نکند حالا و به ویژه پس از فاجعه منا و صحبت هایی که در خصوص بی کفایتی آل سعود در برگزاری مناسک حج صورت گرفت برخی کشورهای مستکبر منطقه ای و جهانی از توان خود برای آسیب به زوّار استفاده کنند اما خوشبختانه و به کوری چشم دشمنان اسلام هیچ اتفاقی نیفتاد و این حرکت جهانی پیام اتحاد کامل مسلمانان را به گوش جهانیان رساند.

آفتاب یزد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار