آرمان اصفهان
17:15 - پنجشنبه 05 مرداد 1396

از سوی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام شد؛

اعلام شرایط معافیت بخشودگی سنی سربازی

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت : متولدین 1354 به ما قبل که واجد شرایط معافیت بخشودگی سنی هستند و تاکنون موفق به بهره مندی از این نوع معافیت نشده‌اند، باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از تسنیم، سردار ابراهیم کریمی اظهارکرد: یکی از قوانین و مقررات خدمت سربازی، معافیت بخشودگی سنی برای متولدین سال‌های 54 به ما قبل است، واجدین شرایط که تاکنون موفق به بهره‌مندی از این نوع معافیت نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

وی با اشاره به اینکه در این نوع معافیت علاوه برشرط سنی، مقطع تحصیلی مشمولان نیز ملاک عمل است، افزود: مشمولانی که قبلا از این معافیت بهره مند شده‌اند و دارای کارت معافیت از خدمت قدیمی هستند، باید برای تعویض کارت قدیمی معافیت به هوشمند، از طریق دفاتر(پلیس+10) اقدام کنند.

کریمی در خصوص مقررات مربوط به  سنی گفت: شرط سنی برای دارندگان مدارک تحصیلی( زیردیپلم تا لیسانس) تا پایان 1354 ، فوق لیسانس تا پایان 1352 ،دکتری غیر پزشکی تا پایان 1350 و دکترای پزشکی و دامپزشکی تا پایان 1344 تعیین شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شناسنامه عکس دار مشمولان بالای 50 سال مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد، به منزله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است و نیازی به درخواست معافیت نخواهند داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار