آرمان اصفهان
16:55 - سه شنبه 03 مرداد 1396

ژن خوب آقازادگی؛

رابطه ژنتیک پسر عارف و دختر صفدر حسینی

پسر عارف از ژن برتری که از پدر و مادرش به ارث برده سخن می‌گوید و بیان می‌کند که ژن برتر سبب موفقیت او شده نه رانت خانوادگی‌اش و دختر صفدر حسینی این ژن برتر را در مجلس به نمایش می‌گذارد.

به گزارش  آرمان اصفهان به نقل از مشرق،جریان اصلاحات این روزها ضمن مشکلات و اختلافاتی که در خصوص سهم‌خواهی از کابینه جدید دولت دوازدهم، انتخاب شهردار و لیست بندی شورای شهر تهران پیش رو دارد، با پدیده خارج از گود سیاسی روبرو شده که کم از دیگر رسوایی‌های سیاسی این جریان ندارد. بروز آقازاده‌ها از بطن به متن این جریان که خود را دارای جایگاه قدسی، ذاتی و ژنتیکی برتر می‌دانند،‌ یکی از این موارد مهم است. رسوایی‌های آقازاده‌های اصلاح‌طلب این روزها آنقدر عیان است که هر کدام از منسوبان این جریان لب به سخن می‌گشایند موج خبری و اجتماعی نسبت به آن راه می‌افتد و جالب اینجاست که آقازاده‌ها هر چقدر دست گل به آب می‌دهند از آنطرف خبری از واکنش والدینشان نیست.

ماجرای ژن خوب پسر عارف 
حمیدرضا عارف که همه هویت خود را از پدرش می‌گیرد و به طور کل با عنوان «پسر عارف» مشهور است در مصاحبه‌ای که اخیرا در فضای مجاری بازتاب داشته است به آقازادگی‌اش مباهات کرده و با خودشیفتگی خاصی این موضوع را رمز موفقیت خود قلمداد کرده است. انتشار سخنانی عجیب از حمید رضا عارف موجی از واکنش‌ها را در فضای مجازی ایجاد کرد.  حمید رضا عارف ضمن اینکه معتقد است پیشرفت هایش هیچ ارتباطی با موقعیت پدرش ندارد،  از ژن بسیار منحصر به فرد پدر و مادرش گفت که باعث رشد و موفقیت‌های حیرت انگیزش شده است.

پسر محمد رضا عارف درباره موفقیت‌هایش می گوید: «آن کسی که توانایی دارد، به جایی رسیده، حتما استعدادهایی داشته، این استعداد، بحث ژن و وراثتی وجود دارد، پدر و مادرم هر دو جزو شاگرد اول های کنکور ایران بودند. ما سه تا برادر درس مان خوب بود……/14-15 ساله بودم، در سوپرمارکت بودم، بعد در تراشکاری کار کردم…اعتقاد دارم کسی که کار سیاسی میکند، حق کار اقتصادی ندارد.»

حمیدرضا عارف یکی از سه پسر محمد رضا عارف و حمیده مروج (متخصص پوست و مو و استاد دانشگاه بهشتی) است، که بیش از دو پسر دیگر آنها در فضای رسانه ای، سیاسی و خبری حضور دارد. او در کنار همراهی پدر خود فعالیت اقتصادی و هنری مخصوصا در حوزه سینما دارد.

البته جنجال‌ها پیرامون پسر عارف منحصر و منوط به این سخنان نامتعارف نمی‌شود بلکه پیش از این یکی از کانال‌های شبکه اجتماعی مطرح کرده بود که حمیدرضا عارف در لیست‌بندی جنجال‌برانگیز شورای شهر تهران دخالت کرده است که این موضوع از سوی عارف تکذیب شد. در این رابطه، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات بیان داشت:‌ «هیچکس در بستن این لیست نقش نداشت چه برسد به پسر بنده که اصلا درگیر انتخابات نبود!»

دختر صفدر حسینی و نمایش ژن برتر
ماجرای سوءاستفاده فرزند صفدر حسینی از تریبون مجلس برای دفاع از خانواده و خودش یکی از نادرترین اتفاقات عجیب مجلس است که تنها از یک آقازاده می‌توانست سر بزند. سیده فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس به مباحث مطرح شده درباره خود، همسر و پدرش پیرامون حقوق نجومی و تاسیس صرافی پاسخ داد. حسینی که نطق نمایندگان در واکنش به اظهارات محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای پاسخ انتخاب کرده بود به جای فاطمه ذوالقدر دیگر نماینده تهران پشت تریبون رفت و شروع به خواندن متنی کرد که حدود یک ساعت پیش آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داده بود.

نکته قابل تأمل، تذکرات مکرر رئیس جلسه است که متأسفانه خانم حسینی کوچکترین وقعی به قوانین مجلس نمی‌نهند و پس از هر تذکر بار دیگر ادامه بیانیه خانوادگی خود را قرائت می‌کنند که در نهایت میکروفون ایشان قطع می‌شود. پس از قطع میکروفون وی بار دیگر از رئیس درخواست می‌کند که یک جمله در موضوع صحبت کند، اما باز هم آخرین درخواست خانوادگی‌شان را مطرح می‌کند.

این نحوه سوء استفاده از خانه ملت برای امورات شخصی، قانونمداری نماینده جوان مجلس را در ابتدای راه «وکالت» -آنگونه که با صدای بلند خود را وکیل مردم معرفی می‌کند – به خوبی نشان می‌دهد. درواقع درحالی که پسر عارف از نظریه ژن برتر سخن می‌گوید، پیش از این دختر صفدر حسینی به خوبی ژن برتر را در صحن علنی خانه ملت به نمایش می‌گذارد. جالب اینجاست که پس از این ماجرای عجیب کسی هم خرده‌ای به وی نمی‌گیرد. درواقع ژن برتر در جریان اصلاحات نه تنها به یک نظریه بلکه به یک رویه تبدیل شده است و امروز دیده می‌شود که کم کم هدایت بخش‌های حساس این جریان را این آقازاده‌ها در دست می‌گیرند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار