آرمان اصفهان
06:54 - پنجشنبه 22 تیر 1396

ارزش یک زن در مکشوف بودن اوست

حجاب محدودیت است؛ اما برای مردان

کشوری که زنانش به جای تربیت فرزند به دنبال رقابت با زنان غربی در برهنگی هستند، قطعا کشور موفقی نخواهد بود و میزان سطح سواد و آگاهی های اجتماعی _سیاسی مردم به حداقل خواهد رسید.

به گزارش آرمان اصفهان، زهرا السادات عسگری / اهمیت پوشش صحیح در بالارفتن امنیت جسم – روح و روان زن در اجتماع بر هیچ کس پوشیده و قابل انکار نیست.

با تحقیق و مطالعه در کتب مختلف درمی بیابیم اکثر اندیشمندان غربی غیر مسلمان اعصار گذشته تاکنون، براین موضوع اتفاق نظر داشته اند که حجاب و پوشش زن، مایه ی ثبات اجتماعی و اخلاقی خانواده و جوامع شمرده شده است.

امروزه جوامع غربی با آزاد گذاشتن زنان در حدود پوشش به آنها ظلم کرده و ارزش های انسانی آنان را کاهش داده اند. در اسلام هدف، تکامل ارزش های والای انسانی مدنظر است و این میسر نخواهد شد مگر با کنترل غریزه جنسی که لازمه ی آن، رعایت حد و پوشش بانوان است.

در جامعه ای که بانوان در پوشش بی بند و بارنیستند، ارزش های جامعه به تکامل رسیده است و تکاپوی کار و تلاش در جامعه جریان  دارد و بالعکس در جوامع غربی زنان با آزادی های بی حد و حصر اجتماعی به کالایی که مدت کوتاهی خرید دارد تبدیل شده اند و ارزش های انسانی آن حفظ نمی شود بلکه جامعه  را نیز دچار بی ثباتی و خانواده ها را متزلزل می کنند.

ارزش زن در مَکشوفه بودن اوست، وقتی زیبایی های زن به راحتی قابل دستیابی می شود، جایگاه ارزشی او نیز به خطر می افتد و تعدیل غرایز بهم می خورد.

کسانی که امروز برای آموزش برهنگی زنان سرزمین ما نسخه را از بیرون مرزها می پیچند، افرادی هستند که اندیشمندانشان رهایی از منجلاب فساد و تزلزل بنیان خانواده  را در رعایت پوشش و کم کردن آزادی های بی حد و حصر می دانند.

زنان می توانند در عین داشتن حجاب، هم ارزش های والای انسانی را درک کنند و هم از شأن و جایگاه بالای اجتماعی برخوردار بوده و به جامعه ثبات دهند. در چنین جوامعی است که جایگاه ویژه ی مادری حفظ شده و نسل ها با سلامت به جامعه تحویل داده می شود.

بیخود نیست که غول های رسانه ای غربی هزینه های کلانی را در حوزه رسانه پرداخت می کنند تا تقدس ” مادر”  را از خانواده بگیرند. چرا که در این صورت است که با فروپاشی خانواده تربیت نسل مختل می شود و استعمار به راحتی  سلطه ی خود را بر کشورها  چیره می کنند.

کشوری که زنانش به جای تربیت فرزند به دنبال رقابت با زنان غربی در برهنگی هستند، قطعا کشور موفقی نخواهد بود و میزان سطح سواد و آگاهی های اجتماعی _سیاسی مردم به حداقل خواهد رسید.پروفسور نروژه گارودی از متفکران فرانسوی می گوید: “مصونیت حجاب برای مسلمانان فرانسه نتیجه تبلیغات مرسوم آمریکا و صهیونیسم بر ضد اسلام است.” او معتقد است حجاب یکی از اصول بنیادی و ارزشی به حساب می آید.

براساس فرهنگ اسلام نیز پوشش مناسب برای زن و مرد، عامل مهمی در تعدیل و تنظیم غریزه هاست و با تنظیم این غرایز انسان هم به کمال و معنویت انسانی دست پیدا می کند و هم استعدادهای انسانی در محیطی سالم شکوفا می شود.

انتهای پیام/ آرمان اصفهان/

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه در مورد “حجاب محدودیت است؛ اما برای مردان”

  1. بانوی ایرانی گفت:

    متن جالبی بود

    در عین روان بودن و ساده بودن ،واقعی و قابل ملموس و قابل تأمل بود

    احسنت

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار