آرمان اصفهان
06:28 - پنجشنبه 22 تیر 1396

حجت‌الاسلام نیلی‌پور در اجتماع مردمی صیانت از حریم خانواده:

برای فرهنگ حیا کم کار کردیم / لزوم ایجاد نهضت حیا و حجاب

مدیر بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان گفت: ما باید یک نهضت حیا و حجاب در مقدورات خود ایجاد کنیم، تجمع امروز ما رفع تکلیف نیست بلکه مسؤولیت برای ما به وجود می‌آورد، همه باید در فرهنگ‌سازی حیا تلاش کنند و برنامه داشته باشند.

به گزارش  آرمان اصفهان به نقل از فارس،حجت‌الاسلام مهدی نیلی‌پور عصر امروز در اجتماع بزرگ مردمی صیانت از حریم خانواده اظهار کرد: چهار رکن اخلاقی در اسلام داریم، یکی شجاعت است، جامعه دینی باید برای نسل شجاع انقلابی اقدام کند، دومین عنصر همت، عنصر سوم عدالت و عنصر چهارم عفت است.

وی با بیان اینکه امروز جمع شدیم تا فریاد اخلاق بزنیم، ادامه داد: موضوع عمده امروز ما عفاف و حجاب است، اگر امروز در این مقطع از انقلاب هستیم به خاطر تعهد به این چهار عنصر اخلاقی است، دشمن در تلاش است تا نسل ما را از عناصر اخلاقی دور کند، حیا ستیزی جز برنامه‌های دشمن امروز است، حیا عامل درونی است که انسان را از خطا کردن حفاظت می‌کند.

مدیر بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان با بیان اینکه امروز شعار اصلی ما اخلاق است خاطرنشان کرد: پیامبر بیش از هزار سال قبل فرمودند ممکن است جامعه دچار آسیب‌های اخلاقی شود، عنصر حیا و امانت‌داری اولین چیزهایی است که از جامعه می‌دزدند، باید تمام‌قد برای حفظ حیا در جامعه دفاع کنیم، باید بیدار باشیم در برابر این هجمه دشمن روی عنصر حیا کار کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: یکی از نقاط حمله استعمار به جامعه حیا و عفت است، حیا و عفاف و حجاب مربوط به زن و مرد است فقط بین آن‌ها تفاوت‌هایی است، مردم مؤمن ما برای حفظ حجاب و حیا شهید تقدیم کردند، وقتی رضا شاه بر مملکت حاکم شد حجاب و عفاف را مورد حمله قرار داد.

نیلی‌پور تصریح کرد: در مسیری که رضا شاه حرکت کرد امروز دشمن زیباتر در همان موضوع حرکت می‌کند، ما باید یک نهضت حیا و حجاب در مقدورات خود ایجاد کنیم، تجمع امروز ما رفع تکلیف نیست بلکه مسؤولیت برای ما به وجود می‌آورد، همه باید در فرهنگ‌سازی حیا تلاش کنند و برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه هنرمندان باید هنرشان را در خدمت تقویت حیا قرار دهند اضافه کرد: همه باید بیشتر از این برای فرهنگ حیا تلاش کنیم، تا الان برای فرهنگ حیا کم کار کردیم؛ چادر لباس دین و تقواست، چادر نماد ملی ماست و نشانه حضرت زهرا (س) است.

مدیر بنیاد مهدویت و آینده‌پژوهی اصفهان با تأکید بر لزوم کار فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: همان مقدار که دشمن برای تخریب حجاب و عفاف تلاش می‌کند ما نیز باید برای حفظ آن تلاش کنیم، همه در این رابطه مسؤول‌اند و باید تمام تلاش خود را برای رفع حملات دشمن انجام دهند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: مردان و زنان ما کتاب‌هایی مثل «فرهنگ حیا» توسط عباس پسندیده و کتاب «حجاب» شهید مطهری را بخوانند؛ امروز این مردمی که اینجا جمع شدند از مسؤولان مطالبه دارند.

نیلی‌پور در پایان خطاب به مسؤولان گفت: به احترام این مردم و به خاطر حفظ حریم شهدا، مسؤولان با کسانی که مأمور استعمار و شیطان هستند برخورد کنید و با احساس مسؤولیت فردی و قبول مسؤولیت اجتماعی برنامه‌های نویی برای موضوع عفاف و حجاب داشته باشید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار