آرمان اصفهان
07:12 - یکشنبه 18 تیر 1396

خطیب نماز جمعه شهر بهارستان:

نمایندگان مجلس به دنبال مصوب کردن قوانین حجاب در جامعه باشند

حجت الاسلام صادقی افزود: ما به قانون و پشتیبانی در زمینه تبیین حجاب در جامعه نیاز داریم که متاسفانه مجلس شورای اسلامی همگام با آسیب و تهدیدهای نرم دشمن علیه کشور عمل نمی کند.

به گزارش آرمان اصفهان،  امام جمعه بهارستان این هفته در خطبه اول نماز جمعه بهارستان با اشاره به اینکه در آستانه وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) هستیم گفت: به این مناسبت سفارش تقوای خود را با توجه به گوشه ای از زندگی نامه و کرامات این بزرگوار استفاده می کنم .

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم صادقی افزود: روایت داریم که :” هرکسی عبدالعظیم حسنی(ع) را در شهر ری زیارت کند گویا وجود مقدس امام حسین(ع) در کربلا را زیارت کرده است” زیرا ایشان فرزند بالافصل امامان معصوم(ع) نیستند و نصبشان با چند واسطه به امام حسن مجتبی(ع) می رسد.

امام جمعه بهارستان در پاسخ علت مقام بالای ایشان نزد ائمه اطهر(ع) و نزد شیعیان چیست تصریح کرد: طبق روایات و اسنادی که مورد تایید است ایشان متدین خود ساخته و خداشناس واقعی بودند و ثانیا عالم بودند.

وی به عوامل رسیدن به موفقیت و آرامش واقعی در زندگی اشاره کرد و گفت: از بزرگان دین نقل شده است با داشتن دو بال علم و تقوا به موفقیت می رسید و آن حضرت این دو بال را داشتند.

حجت الاسلام صادقی تاکید کرد: هر کس بخواهد به آن ایمانی که خداوند بدان در جای جای قرآن کریم اشاره کرده است برسد، باید ابتدا خود را از نظر بُعد نظری تقویت و تکمیل کند که این همان خودشناسی و خدا شناسی است و در مرحله بعد که مرحله اعلا و بالایی است با دلیل و یقین به ایمان برسد که یعنی به درک کاملی از اصول دین رسیده باشد و در انتها بتواند آن را حفظ و احیا کند ،آن زمان است که به مرحله ایمان واقعی دست یافته است و تا زمانی که بُعد علمی و عملی را در خود تقویت نکرده ایم در مسیر ایمان هستیم.

وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بهارستان گفت: لذات دنیایی همیشگی نیست اما نعمت های آخرت فراوان و باقی و جاویدان است. انسان ها در طول زندگی مدام در حال امتحان شدن هستند و کسی که از امتحان سربلند بیرون بیاید نتیجه اش را در امور دنیوی و اخروی خواهد دید، پس خدا را فراموش نکنید و و صبورباشید ومومن واقعی کسی است که پیرو ولایت درظاهر و باطن باشد .

امام جمعه بهارستان در ادامه به مناسبت بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است، افزود: قیام مردم مشهد و واقعه‌ مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب، مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متأسفانه آثار شومش در کشور ریشه ‌کن نشده است.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه مشکل حجاب و نهادینه کردن آن را در سطح جامعه داریم و مسئولان برای اینکه سازمان های متولی این موضوع قضیه را به طور جد پیگیر نباشند گفته اند: امر به معروف که فقط حجاب نیست ، منکرهای دیگری هم وجود دارد.

حجت الاسلام صادقی در سخنان پایانی خود گفت: ما به قانون و پشتیبانی در زمینه تبیین حجاب در جامعه نیاز داریم که متاسفانه مجلس شورای اسلامی کشور همگام با آسیب و تهدیدهای نرم دشمن علیه کشور عمل نمی کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار