آرمان اصفهان
06:31 - یکشنبه 18 تیر 1396

در افتتاحیه پاتوق دخترانه های فیروزه ای بهارستان عنوان شد؛

ارتباط با جنس مخالف عواقب و آثار منفی زیادی به دنبال دارد

روابط ناسالم دختر و پسر قبل از ازدواج به همین لحاظ زندگی بعدی و ازدواج آنها، دوام وبقا ندارد و به سرعت به سردی می‌گراید و به طلاق منجر می‌شود.

به گزارش آرمان اصفهان، کارشناس مسائل فرهنگی و خانواده در جشن افتتاحیه پاتوق دخترانه های فیروزه ای شهر بهارستان که به مناسبت آغاز هفته عفاف و حجاب برگزار شده بود گفت: برقراری اولین ارتباط با جنس مخالف یا داشتن دوست پسر و دوست دختر، سن و سال مشخصی ندارد و درهر سنی بعد از بلوغ جنسی ممکن است اتفاق بیفتد اما همین‌که به وجود آمد به ویژه اگر اولین تجربه و در سن کم باشد، به یک ارتباط عاطفی و احساسی شدید تبدیل می‌گردد.

حجت الاسلام صغیرا ادامه داد: از آنجا که روح حاکم بر اینگونه دوستی ها، عشق ورزی کور به ویژه از جانب پسران و به قصد فریب کاری و تماس با دختران صورت می‌گیرد احساسی است و واقع بینانه نیست و معمولا با شناخت و آگاهی درست صورت نمی‌گیرد و آسیب‌هایی را به وجود می‌آورد به ویژه برای دختران و بعد هم برای پسران و زندگی آینده آنان بسیار مضر است.

وی افزود: به همین لحاظ زندگی بعدی و ازدواج آنها، دوام وبقا ندارد و به سرعت به سردی می‌گراید و به طلاق منجر می‌شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تجربیاتی که در ضمن مشاوره به افراد داشته است گفت: فضای زندگی اینگونه دختران و پسران پس از ازدواج پر از سوء ظن، بدبینی، بدگمانی و بی‌اعتمادی است به ویژه در جامعه ما که نجابت و پاکدامنی دختر، بسیار مهم است.

کارشناس و مشاور مسائل مذهبی با اشاره به اینکه خانواده از ازدواج زن و مرد به وجود می آید افزود: به دنبال این ارتباط است که بقای نسل حاصل می شود، اما اگر این روابط دختر و پسر شکل و قانون مناسبی نداشته باشد صرفاً بستری برای ارضای شهوت بوده و آرامش و انسجام خانواده را متزلزل می کند.

اجرای گروه سرود دختران، نمایش استندآپ کمدی و مسابقات متعدد و جذاب از برنامه های دیگر این مراسم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار