آرمان اصفهان
07:13 - شنبه 10 تیر 1396

کوچکی نژاد

امتحانات نهایی باید در مناطقی که سوالات افشا شده تکرار شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر سوالات امتحانات نهایی در یک منطقه از کشور افشا شده است باید مجدد در همان منطقه امتحانات برگزار شود.

به گزارش آرمان اصفهان به نقل از تسنیم،جبار کوچکی نژاد با اشاره به اینکه، بر اساس گزارش‌ها برخی از سوالات امتحانات نهایی پیش از برگزاری آزمون در اختیار تعدادی از دانش آموزان قرار گرفته است، اظهار کرد: طبق گفته‌های پلیس تعدادی از عوامل دخیل در این ماجرا بازداشت شده‌اند.

وی افزود: دو گروه در ماجرای امتحانات نهایی بازداشت شده‌اند، گروه نخست که به افشای سوالات دقایقی قبل از آزمون دست زدند و گروه دوم افرادی که با فروش سوالات سال‌های گذشته اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از دانش‌آموزان کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگرمشخص شود که سوالات امتحانات نهایی در یک منطقه افشا شده باید مجدد آزمون در همان منطقه برگزار شود اما اگر افشای سوالات به صورت وسیع باشد باید مجدد امتحانات را برگزار کنند.

کوچکی نژاد مطر کرد:‌ طبق اعلام پلیس فتا، در یکی از شهرهای جنوبی کشور سوالات افشا شده است اما هنوز گزارش نهایی به کمیسیون آموزش مجلس ارائه نشده است و هفته آینده جلسه‌ای در کمیسیون برگزار خواهد شد تا به یک جمع‌بندی در رابطه با افشای سوالات امتحانات نهایی دست یابیم.

به گزارش تسنیم، برخی دانش‌آموزان و معلمان مدارکی را ارائه می‌دهند که از لو رفتن سوالات امتحانات نهایی خرداد 96 در برخی دروس از جمله زبان فارسی و زمین‌شناسی 15 تا 30 دقیقه قبل از برگزاری امتحان حکایت دارد.

در همین رابطه دانش‌آموزان معتقدند که نیم ساعت تا 45 دقیقه مانده به برگزاری امتحان نهایی، برخی دانش‌آموزان سوالات را داشتند و در حال بررسی آنها با یکدیگر بودند. ماجرا هم به این صورت بود که کانال‌هایی در تلگرام با دریافت 100 تا 180 هزار تومان نیم ساعت مانده به برگزاری امتحان، سوالات را در فضای مجازی ارسال می‌کردند.

پیش از این نیز، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگو با تسنیم عنوان کرده بود: برخی حوزه‌های امتحانی 10 دقیقه قبل از آغاز امتحان اقدام به بازگشایی سوالات کرده و از آن عکس گرفته‌اند البته 10 دقیقه مانده به شروع امتحان زمان خرید و فروش سوالات نیست چرا که در این ساعت دانش آموزان در حوزه امتحانی حضور داشته و در صندلی‌های خود نشسته‌اند.

وی افزود: در درس زبان فارسی سوالات اصلی 10 تا 15 دقیقه قبل از شروع امتحان در فضای مجازی منتشر شد که پلیس فتا مدرسه و عوامل این انتشار را شناسایی کرده و بازداشت شده‌اند.در امتحانات نهایی امسال در یک مورد شاهد انتشار سوالات از آموزش و پرورش منطقه دو شهر تهران بودیم که 15 دقیقه قبل از برگزاری آزمون، سوالات بازگشایی و تصاویر آن در فضای مجازی منتشر شد اما عملاً امکان سوءاستفاده از سوالات وجود نداشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار