آرمان اصفهان
21:00 - دوشنبه 05 تیر 1396

رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عیدفطر:

آتش به اختیار به معنای «کار فرهنگی تمیز» / تهاجم قدرتمندانه‌ سپاه به دشمنان کار بزرگی بود

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه خلل و فرج فرهنگی زیاد داریم، فرمودند: آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است.

به گزارش آرمان اصفهان به نقلاز پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای،خطبه های نماز عید سعید فطر با سخنرانی رهبر معظم انقلاب در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.

حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز عید با اشاره به لزوم توجه به مسائل فرهنگی فرمودند: خلل و فرج فرهنگی زیادی داریم؛ نفوذ گاه دشمنان بسیار است؛ در قبال این مسائل هم مجموعه های دولتی و هم مجموعه های عظیم مردمی مسئولند.

ایشان همچنین با اشاره به مفهوم «آتش به اختیار» تاکید کردند: آتش به اختیار به معنی کار فرهنگ خودجوش و تمیز است. در تمام کشور، جوانان و صاحبان فکر و اندیشه به ابتکار خودشان منافذ فرهنگی را بشناسند.

رهبر انقلاب تصریح کردند: آتش به اختیار به معنای بی‌قانونی و طلبکار کردن مدعیان پوچ‌اندیش و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست؛ نیروهای انقلابی بیش از همه باید مراقب نظم کشور، مراقب آرامش کشور، مراقب عدم سوء استفاده‌ دشمنان از وضعیت کشور، مراقب حفظ قوانین باشند.

ایشان افزودند: این مراقبت‌ها در درجه‌ اول متوجه به نیروهای انقلاب است که دلسوزند، علاقه‌مندند و مایلند که کشور به سوی هدف‌های خود حرکت بکند.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه ذخایر اجتماعی را باید حفظ کرد، افزودند: حفظ این ذخایر به این است که ملت، وحدت و اتحاد خود را حفظ کنند و حرکت در آرمان‌های انقلاب را به‌عنوان هدف حفظ کنند.

ایشان افزودند: امیدواریم ان‌شاءالله هرچه زودتر دولت جدید تشکیل بشود و کارهای لازم برای کشور را هرچه زودتر شروع کنند. کارهای بزرگی در پیش است که باید صورت بگیرد.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: مسئولان کشور به کمک مردم، کار برای تولید داخلی، کار برای اشتغال جوانان که جزو مسائل مهم ما است و ما امسال را سال تولید ملی و سال اشتغال اعلام کردیم، پیگیری کنند. باید این کارها با جدیت دنبال بشود.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با اشاره به مسائل منطقه ای از جمله بحرین و یمن فرمودند: مسائل یمن و بحرین جراحت بزرگی بر پیکره اسلام است. دنیای اسلام باید به طور صریح از مردم یمن حمایت و از ظالمانی که در ماه رمضان مردم این کشور را مورد هجوم قرار دادند، اعلام برائت کنند. مردم بحرین و مردم کشمیر هم همین‌جور؛ ملت ما پشتوانه‌ این حرکت عظیم دنیای اسلام می‌تواند قرار بگیرد.

رهبر انقلاب تاکید کردند: همچنان‌که ما صریحاً مواضع خودمان را نسبت به دشمنان و معارضین اعلام می‌کنیم، دنیای اسلام به‌خصوص روشنفکران، به‌خصوص علمای دنیای اسلام بایستی همین شیوه را دنبال کنند و صریح موضع بگیرند و خدای متعال را از خودشان راضی کنند ولو دیگران و طواغیت ناراضی بشوند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: ملت عزیز ایران سرافراز باشند که کارهای بزرگی انجام دادند؛ دل شاد کنید، امید در دل بپرورانید، کارهای بزرگی انجام دادید؛ اندکی پیش از ماه مبارک، اولاً آن انتخابات پرشور و باعظمت را توانستید به دنیا نشان بدهید؛ ثانیاً همین راه‌پیمایی روز قدس، کار باعظمتی است و همچنین این تهاجم قدرتمندانه‌ سپاه به دشمنان هم کار بزرگی بود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.

آخرین اخبار